Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz ez az etetési...

Nagyon rossz ez az etetési módszer?

Figyelt kérdés

7 hónapos fiam nagyon szépen eszik kanállal. Már amikor nem nyafog közben, mert mostanában (fogzástól függetlenül) folyton nyűglődik, és egyszerűen néha alig lehet belediktálni pár kanál főzeléket. Viszont valamelyik nap - szégyen nem szégyen - mérgemben erősebben nyomtam be az egyébként zárva tartott szájába a kanalat, és láss csodát, kinyitotta neki, de a következő falatnál elölről kezdte. Aztán ma is elkezdte a hisztit, pedig éhes volt, mert előtte négy órája kapott csak enni pont azért, hogy éhes legyen. Ismét erősebben nyomtam a kanalat a szájába, és így megevett egy rendes adag kaját (kb. 200gr), csak folyton nyüszögött közben. Attól félek viszont, hogy így rossz emlékként marad meg benne a kanalazás, és előbb utóbb nem lesz hajlandó enni semennyit sem. Miért lehet ilyen szenvedős evő? Nem volt mindig ilyen, ráadásul most nem látom hogy jönne a foga, kettő már kint van alul, de még nincs megduzzadva a fölső.

Ti mit csináltok ilyenkor? Nem adtok neki inkább enni, majd eszik legközelebb? Tegnap ezt csináltam és összesen háromszor evett csak! Az meg nagyon kevés...


2011. okt. 10. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is szokott ilyet csinálni. Néha nekem is erőszakosabban kell benyomnom a kanalat, hogy egyáltalán megkóstolja, miről van szó.

De utána nem erőltetem. Sokszor el kell terelni a figyelmét valamivel. Adok neki egy másik kanalat, vagy valami olyat, amit kaja közben is néha megrághat kicsit. Néha énekelek neki, olyankor eszik szó nélkül, vagy pl. helyzetet változtatok, és felállok. Akkor megint enyém a figyelme. :D

De egyre ritkábban van trükkökre szükség, mostanában egész ügyes már.

Szóval kitartás neked, de ne erőszakold, azzal nem teszel jót. Próbáld te is elterelni a figyelmét.

2011. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A figyelemelterelés minden módját kipróbáltam már, hülyéskedek, énekelek, beszélek hozzá, áááááá-zok, stb... mondjuk az érdekes, hogy apa öléből első nekifutásra bekanalazza a dolgokat :-) de ha egyedül vagyok vele, mostanában mindig ezt csinálja... nem értem és azt hiszem nincs is annál rosszabb dolog, mint amikor rossz evő a gyereked :-(
2011. okt. 10. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is csináltam sajnos, egyszer történt, hogy nem hagyta abba a nyüszögést, mikor beraktam a szájába a kanalat, és sírni kezdett, ezzel félrenyelt...

Már nem csinálok ilyet, olyankor ül a székben, unatkozik kicsit, és negyed óra múlva hajlandó enni. Már ha nem zavarja semmi más. Chamomillát adok neki fogzásra.

2011. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem eröltetném,ezzel csak azt éred el,hogy megutáltatod vele a kajázást illetve azt tanítod meg neki,hogy akkor is enni kell ha nem éhes és ha nem esik jól!Na az ilyen babákból lesznek nagy valószínüséggel felnött korukra elhízottam mert ez a szokás rögzül!Honnan tudod,hogyha órája nem evett,hogy tuti éhes!lehet az előzö étkezésnél nagyon jól lakott!Hidd el jelezni fog ő ha tényleg éhes!

A lényeg,hogy te se csinálj az evésből nagy ügyet!ha nem eszik vedd ki a székből had menjen játszani majd fél óra múlva újra megpróbálhatod!

2011. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!