Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lehetne mást írni rá? A...

Nem lehetne mást írni rá? A tápszeres dobozokon elsőnek az olvasható, hogy a legjobb táplálék az anyatej! Ez igaz, de nagyon sok kismamát ez a szöveg nagyon frusztrál!!

Figyelt kérdés

Persze pont azokat, akik akartak szoptatni de nem sikerült. A tápszergyáraknak az az érdekük, hogy minél több terméket adjanak el, akkor ki áll ennek a hátterében? Melyik szoptatási liga!

Nem lehetne azt írni pl: Ha már nincs elegendő anyatej, vagy más oka van, hogy nem szoptathat, akkor a használja a tápszert. És lehet, hogyha még odatennék azt is, hogy a gyemek fejlődásét kielégítően biztosítja, sokkal nyugodtabb lenne az a kismama, aki erre kényszerül. Mert senki nem azért ad tápszert, mert nem a legjobbat akarja a babájának!!!


2009. ápr. 30. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Jajj, ezen nem kell fennakadni! ezt csak azért írják, hogy nehogy valaki anyatej helyett adja, kényelemből. Fogadd el ,hogy tápszert kell adnod a gyerekednek( én is azt adtam pár hetes korától). Lesz még rengeteg dolog, amin felhúzhatod magad!
2009. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ezt azért írtják rá mert vannak olyan anyukák akik nem akarnak szpotatni, ha még van is tejük akkor sem. ( és ez komoly, főleg más országokban ) Ne értd félre ez a szöveg nekik van írva. Én tökre kiakadtam amikor a Suttogót olvastam és azt írta a nő, hogy el lehet dönteni, hogy akarsz vagy sem szoptani vagy valami hasonlót. Nem értem azokat az anyukákat akiknek van tejük és mégsem akarnak szoptatni, mert más meg úgy örülne, ha tudná szoptatni a babáját.
2009. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Kötelező ráírni, mert egyébként , ha a gyártókon múlna, mindenkivel megvetetnék. Sok országban voltak komoly botrányok ebből, újszülötteknek tápszer-termékmintákat osztottak stb..nagy büntetések voltak, meg kötelezték őket arra, hogy az általad idézett szöveget feltüntessék a dobozon. (Meg persze ott van a "hülyeségfaktor" is-senki ne vegye magára-de van akinek szükséges ez az információ.) Mi is tápszert eszünk, de nem veszem magamra ezt a kicsit tényleg zavaró feliratot.
2009. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha hiszed ha nem rengeteg nő tudná szoptatni babáját de mégsem teszi!Sok ismerősöm sajnos feladta a legelején!Mert fáj a melle és csupa varr meg milyen csúnya lesz utána a cicim!És persze így nyugodtan le lehet passzolni a gyereket akárkinek mert az üvegből bárki oda tudja adni a tápszert a babának4Szerintem ezeket az anyukákat figyelmeztetné ez a szöveg bár ez őket nem érdekli!Ne idegesítse ezen magát egy anyuka sem akinek bármilyen okból nincs lehetősége szoptatni!A lényeg,hogy a baba mindent megkapjon ami a fejlődéséhez kell!(legyen az anyatej vagy tápszer)
2009. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

De ráérsz ilyeneken filózgatni.

Biztos nem arra gondolnak, hogy nem a legjobbat akarod a gyerekednek. Csak vannak olyanok akik szoptathatnának, de mégsem teszik.

Ne vedd magadra! Ne is olvasd el mégegyszer a badarságokat.

Etesd a babát, hogy szépen fejlődjön!

Elsőt 11 hónapig szoptattam, második most 10 hós és szopizik még.

2009. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ne akadj ki,tudod"akinek nem inge,ne vegye magára".Igen én is olvastam,hogy próbáltak bizniszt csinálni a tápszerből olyan országokban,ahol eltudták hitetni az emberekkel,hogy a tápszer jobb mint az anyatej.Még most is vannak olyan nők,akik ebben hisznek,és ez nekik szól,meg azoknak,akik nem szoptatnak,mert meg akarják a mellük szépségét őrizni.Nekik akarják felnyitni a szemüket.Ez nem azok ellen szól,akik akarnak,de nem tudnak szoptatni,hanem azok a szerencsétlen gyerekek védelmében,akik anyjuk butasága miatt nem kapják meg,a legértékesebbet,pedig lenne rá lehetőségük.
2009. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem lepontozva?Ugyanaz a tartalma a válaszomnak mint a többieké!!
2009. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok. De én nem elsősorban magam miatt kérdeztem, hanam sok olyan anyukatársam miatt, akik tényleg nagyon el voltak keseredve a szoptatás sikertelenségén és akkor még a dobozon is ezt kell LEGELSŐNEK olvasniuk. Azért a tápszer mégiscsak más, mint a cigaretta, amin szintén kötelező a szokásos "a Dohányzás halált okozhat" feliratot eltüntetni. Szerintem sajnos a tápszerrel is pont az a helyzet, mint a cigivel (persz abban a tekintetben egyáltalán nem, hogy nem méreg), hogy pont azok tesznek nagyívben a feliratra, akiknek szól! Különben miért lenne itt is annyi kérdés a terhesség és szoptatás alatti dohányzásról?
2009. ápr. 30. 10:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocs vicces: FEltüntetni, nem eltüntetni:):)
2009. ápr. 30. 10:06
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

az én babám anyatejes ma napig (8 és fél hónapos). volt egy időszak, amikor tápszert kellett adnom neki, mert nem volt annyi tejem, ami elég lett volna neki. nagyon kevés tápszert kapot, egy dobozzal sem fogyott el összesen. mégis olyan lelkiismeret-furdalásom volt, hogy azt kell adnom neki, sírtam, miközben itta a cumisüvegből.

el tudom képzelni, annak az anyukának mit okoz, aki egyáltalán nem tud szoptatni.

2009. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!