Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újrakezdjem? Van értelme? Már...

Újrakezdjem? Van értelme? Már csak szenvedés volt, de szó szerint, de tudom, hogy az anyatej a legjobb.

Figyelt kérdés
A kezdetek óta küzdök a tejemért. Első babámnál nem volt gond, bőven volt, bár igaz, szoptatás helyett fejnem kellett, mert nem tudott szopni (nem is akart). Most viszont már szülés után 7 héttel megjött a menzeszem, rá 2 hétre megint, aztán azóta is megjön, és vagy ez a bajom, vagy beteg vagyok, de szó szerint nincs egy olyan hét, amikor jól vagyok. Közben volt egy kórházi időszak is, és ez nagyon betett a tejtermelésemnek. Szedtem homeopátiás golyót, ittam (iszok) teát, eleget eszem és iszom, fejtem, mint a gép, de aztán közben megszűnt a tejleadó reflexem is, és így már kegyetlen "élmény" volt minden egyes fejés. Nagyon fájt, és mivel a tejcsatornáim is szűkek, iszonyat lassan jött a tejem. Nagyon bánt, hogy nem tudtam a két kislányt egyenlő "esélyekkel" indítani etetés terén, és lelkifurdalásom van, amiért utálok fejni, mert közben potyognak a könnyeim (ő sem szopott, pont a csigalassú tejleeresztésem miatt). Tegnap már nem is fejtem. A cicim tök puha, jó, ha van benne 20 ml, de nagyon rosszul érzem magam, hogy nem akarok fejni. Fejjek újra, vagy hagyjam az egészet? Mert ha rendesen fejek, napi 6 órám azzal megy el, és akkor hol van a babázás meg a nagyobbik lányommal játszás? Nem tudom, mit tegyek, de így begolyózok.
2009. ápr. 11. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Bocs, de most itt vársz megerősítést arra, hogy hagyd abba? Szerintem inkább hívj fel egy szoptatási tanácsadót, biztosan tudnak segíteni.
2009. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De én azok véleményére vagyok kíváncsi, akik hasonló cipőben jártak/járnak, nem a szoptatási tanácsadókéra, akik úgyis azt mondanák, hogy tegyem mellre. (???)
2009. ápr. 11. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves anyuka!

Írásodból azt veszem ki, hogy te aztán mindent megtettél, hogy a kislányod anyatejet kaphasson! Nagyon bánt a dolog ez is teljesen érthető, én is bánkódnék a helyedben!

Neked kell eldöntened, hogy kínzod magad tovább, fejsz, s közben sírsz, vagy elfogadod, hogy a sors így hozta, nem tudsz több tejet adni a babádnak! Hívd fel a LLL-t (www.lll.hu), ők remélhetőleg tudnak segíteni! Remélem megoldódik a problémád!

2009. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen anyatej és szoptatás-párti vagyok, de szerintem ez az a pont, amikor fel kell adni.

Szuper jó az anyatej, ez nem vitás, de ebben az esetben már a mérleg másik nyelvén elég sok dolog gyűlik: idegeskedés, fájdalom és ami a legfontosabb: az a rengeteg idő, amit mind a babádtól vesz el ez a kínlódás a ciciddel.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod emiatt, rengetegen járnak így, mégis szuper jó anyukák :)

2009. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
mindent megtettél....esetleg egy utolsó esélyt adj a motilium nevű tablettának. Segíti a tejcsatornák kiürülését. 2 hós volt a babám mikor kórházba kerültem...2 hétig nem szopott. A tabletta segítségével a mai napig szopik...10 hós múlt
2009. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szió

most le fognak pontozni, de én hasonló problemakkal kuzdotten, sokat szenvedtem, begyulladt és ödémás lett a cicim, voltam ambulencián, kipróbáltam mindenféle segédeszközöket, stb.


és a férjem, a szülésznőm és pár ismerős kismama csillapított, és fogott vissza, hogy ne legyek emiatt depressziós, ma már nagyon jó tápszerek vannak..tudom, hogy nem anyatej, de nem az én hibám, és egyszerűen nem éri meg napi 6-8 órát fejni, ha azt a babától veszed el.

egy anya nemcsak attól anya, hogy szoptat, ha mindent megadunk, törődést, szeretetet, hidd el, nem lesz gond.


nagyon nehezen tettem tul magam rajta (sose fogom lehet teljesen, még a hüye tejesdobozra is az van irva, hogy a szoptatas a legjobb.. TUDOM!), de muszáj, mert rámegy az ideged, megviseli a közvetlen környezeted is.


a legjobb az anyatej - de nem mindenáron.

2009. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Őt is hasonló esélyekkel indítottad, mivel eddig kapott a tejedből. Szerintem először cumisüveg /tápszerrel vagy vett tejcsivel/, majd mikor már nem farkas éhes tedd mellre, had nassoljon, cicizzen - kitartóbb lesz. Ha csak 2-3 percet hát annyit.Lehet vad ötlet, de én olvastam vlhol, hogy amelyik baba nem fogadja el a cicit bimbóvédővel "átverhető". Próbáld a More Milket, ha nem tetted volna eddig, napi 4*2t. Igyál sört! Ha így sincs eredmény, akkor sincs semmi baj, mert jó anya vagy és a tápszer sem méreg.

És ne fejj, mert ha fáj a cicid reflex sem lesz!

Sok sikert és erőt Neked!

2009. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Az utolsónak: azt sem tudja, mi az a cici. 5 hónapos, 3 hónapja abszolút nem szopik már, hanem üvegből eszi a tejet és tápszert is. Ennek az volt az oka, hogy csakis addig volt hajlandó szopni, amíg még úgy-ahogy jött a tejem, aztán nem kért belőle, pedig volt még bőven. Azt hittem, minden rendben, mert nem reklamált, jóllakottnak tűnt, de egy mérésen kiderült, hogy 3 hét alatt csak 3 (három) dekát hízott. Én meg naivan örültem magamnak, hogy de jó, végre tudok szoptatni, nem kell fejnem, ahogy az elsővel (neki 10 hónapig fejtem). Szopott, aztán kapott kispohárból még lefejt tejet, amiből bevágott 50-60 ml-t is, így kiderült, hogy igenis nem volt jóllakva egyszer sem igazán. Ekkor jött a kórházi hajcihő, ahol kapott tápszert üvegből, végül már a tejet is csak abból adtam, mert a szopi, pótlás, fejés kombinációjával egy napnak 50 órából kéne állnia. Tehát mellre tenni nem tudom, többször próbáltam. Néz, mosolyog, és eszébe sincs bevenni a cicimet.
2009. ápr. 11. 21:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam! 5 hónapig fejni, s úgy etetni, az nem semmi munka! Szerintem ne emészd magad, ennyi idősen, s ennyi tortúra után már nem fog visszaszokni a cicire! 5 hónapon keresztül kapott anyatejet, ezt vedd figyelembe, ne azt, hogy már nem tudod őt szoptatni!
2009. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azta én is ugyanebben a cipőben járok.Az első lányomnál 3 hónapos koráig minden nap 200-300ml PlUSZ tejem volt,8hónapig szopott.

Most a második lányomnál arra készültem,hogy majd a töbletet leadom anyatejgyüjőbe.

Hát erre letapadtbnyelvvel született nincs ereje szívni most 2 hónapos,de a nyelv felvágást megcsinálták neki egy hónapos korában most mégis ugyanúgy szenvedünk óránként kétóránkénti szopival mert vagy nincs tejem elég vagy még mindig nem erősen tudja szívni.irattam neki tápszert azt meg nemhajlandó megenni pótlásként.Gyomoridegem van nap mint nap,hogy eleget eszik stb.ja és a (nagy ő most2év 4hónapos)tehát ő is igényelne.Volt,hogy büfiztetés közben elaludtam,de a férjem sokat segít és mégis így szenvedünk.

2009. ápr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!