Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásról kinek mi a...

Hozzátáplálásról kinek mi a véleménye? Tudom, hogy ez már sokszor volt téma, de mégis érdekelnének a tapasztalatok.

Figyelt kérdés
Ugyanis úgy látom, hogy mindenkinek más a tapasztalata. Kinél a korábbi nem okozott gondokat, kinél még a későbbi is. Én úgy látom, hogy nincs optimális módszer, inkább csak a babáktól függ, hogy melyik mit bír jobban.
2011. okt. 3. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

6 hónapos kor után!!!

(tapasztalat, hogy akoábbi nem vezet jóra)

2011. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
6 hó felett szerintem.
2011. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
4 hónaposan tejpépet és/vagy Sinlacot kapott vacsorára, mert bár volt tejem, de sosem volt neki elég. Szép fogokozatosan evett utána mindent. Soha nem volt semmi gondunk. 1 éves korági szopizott.
2011. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos nekem is rossz tapasztalatom van a korai hozzátáplálásról. Így maximálisan támogatom a 6 hónapos kor fölött elkezdett hozzátáplálást. Tudom, sokan jönnek azzal, hogy mi is korán voltunk etetve ezzel-azzal és neki nem lett baja.. csakhogy sajnos ez nem érv! Ha mégis elszúrunk valamit most, nem biztos, hogy annak minden hozadéka 1-2 éven belül jelentkezik, néha évek, évtizedek kellenek, míg valakinek eszébe jut, hogy a sok eü. problémának mi is lehet a kiváltó oka...

Én a fiamnál még az akkori előírásoknak megfelelően, 6 hete korában elkezdtem a gyümölcsöket, 3 hónaposan a főzeléket.... Sajnos!

A másik 3 gyerekemnél szigorúan betartottam a 6 hónapot és azt, hogy addig mást ne kapjanak, csak anyatejet (mondjuk, egészen máshogy álltam a dolgokhoz, mint az elsővel, gondolok itt a szoptatásra, parázásra).

2011. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

első

Fiamat -szintén- 3 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni, azzal mentegetem magamat, hogy ez még 11 éve volt, de 1 évesn kijött az ekcámája, amivel mai napig szenveedünk.


Utólag látom, hogy semmi szükség nem lett volna 3 hónaposan a zöldségre éa gyümölcsre, csak sűrűbb cicizetés és kész..

Így 6 hónapsan ár csak 2x cicizett, viszont 21 hónaposan választotta csak el magát.

A kisebbik-aki 2,5 éves- 6 hónapig csak anyatejet a kapott.


Mind a kettő ugyanoylan nagy étvágyú, jó evő gyremk, úgyhogy senki nem jöjjön azzal, hogy akit csak 6 hónapnál vagy később táplálnak hozzá, az válogatós, rossz evő lesz.


Sajnos sok anyuka oltogatja att egymást hülyébbnél hülyébb érvekkel, hogy miért jó 3-4 hónaposan hozzátáplálni, meg hogy a tápszeres babát nyugodta lehet mnár 4 hónaposan zöldséggel-gyümölccsel etetni, nem lesz semmi baja

Ez is egy jó nagy hülyeség

2011. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk örökbefogadott babánk van, így születésétől tápszert kapott. Orvosi és védőnői ajánlásra 4 hós korától hozzátáplálunk. Semmi baja nem volt soha, szépen fejlődik, egészséges, érdeklődő baba. Lassan 8 hónapos és már pár hete csak napi 2szer fogadja el a tápszert, sokkal szívesebben eszik "rendes" ételt.

Anno anyukám engem és a hugomat is az akkori rendszer szerint 3 hetesen kezdett hozzátáplálni almalével, aztán a többivel, és ugye félévesen jött a tehéntej. Egyikünknek sem lett semmi baja, pedig ritka beteges családból származunk. Manapság sok mindent felfújnak,eltúloznak. Meg vagyok győződve róla, hogy ez a tehéntej mizéria is a tápszergyártók miatt van, az ő kezük van a dologban. Ugyanúgy ahogy pár évente van hiszti a tojás, a tej, a hús, stb miatt.

Az anyukákra kéne bízni, hogy mikor mit adnak a babáiknak, ők ismerik őket, ők tudják mi a jók nekik.

És bár nem tartozik ide, de én pl. nem másztam, és mégsem vagyok diszlexiás, imádok olvasni és tudok számolni :)

2011. okt. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

6 hó után, ha van tejed.

ha nincs és tápszeres, akkor meg lehet próbálni hamarabb, de nem biztos, hogy kész rá a gyerek.


én 5,5 hósan kezdtem (mert 4 hótól nyaggatott az orvos és adig tudtam húzni az időt), már sajnálom, hogy nem vártam ki a 6 hót.

2011. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
6 hónap után, mert előtte, lehet, hogy nem okoz gondot valakinél, de lehet, hogy a te babádnál meg pont okoz majd problémát, sőt, nem mindig akkor derül ki, lehet, hogy csak a későbbiekben lesz az emésztésével problémák, vagy egyéb más (allergia, ekcéma, stb.) A 6 hó utáni hozzátáplálással viszont nem ártasz, nagyon érzékeny babánál meg kevésbé, mintha előtte kezdted volna. Nincs értelme előbb elkezdeni, minek? Főleg, ha van tejed.
2011. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Előző vagyok, de a tápszeres babát is nyugodtan lehet 5, sőt 6 hónaposan elkezdeni hozzátáplálni, nem lesz ettől baja.
2011. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor után. A lányomnál ennyi idősen kezdtük, és 1 évesen elválasztotta saját magát, és nem lett rossz evő, mindent megeszik. Már 4 éves.
2011. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!