Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 09.24. én született babám...

09.24. én született babám folyton sír, s nem vagy csak nagyon kicsit alszik nappal. Kap pótlást, s gastrotusst hasfályásra. Miért sír még is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a választ nem tudom, de zavarja a szemem a hasfályás. Helyesen: hasfájás!
2011. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

probáljatok mást hasfájásra.

ha huzza fel a lábait,akkor az a gondja.

2011. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Rájöttem csak elég nehéz írni ha a síros babád a kezedben s te sem látsz rendesen a saját könnyeidtől:(
2011. okt. 11. 13:40
 4/14 anonim ***** válasza:

2 hetes a baba. Mit szeretnél, mit csináljon? Aludjon egész nap? Babusgasd, szeretgesd, bújjatok össze, feküdj hanyatt, fektesd a hasadra, hogy hallja a szívverésedet. Az én fiam hatalmasakat aludt így. Hiszen 9 hónapon keresztül hallgatta a szívverésemet, így ez idekint is megnyugtatta.

Nem biztos, hogy a hasa fáj, hanem idegen neki ez a szörnyű nagy világ, egyedül érzi magát, azért sír. Az anyjára van szüksége. Ő még csak sírással tudja kifejezni, hogy valami nem jó, és ez nem biztos, hogy csak a hasfájástól lehet. Éhes, szomjas, fázik, melege van, vagy csak szeretetre van szüksége.

2011. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha te is sírsz, akkor azt is megérzi, hogy feszült vagy. Hormonok dolgoznak benned. De próbálj meg mindig mosolyogva közelíteni a babához, és higgadt maradni, ne érezze az idegességedet, mert csak jobban fog sírni ő is.
2011. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az utolsóval értek egyet, neki még szörnyű érzés, hogy idekint van, hűvös van, világos, és egyáltalán minden szörnyű. Az is lehet, hogy nem alszik eleget, rosszkor veszed észre, hogy fáradt, és már belelovalja magát a sírásba, kicsit hamarabb próbáld altatni. Ajánlom a Suttogó c. könyvet, nekem megmentette az életemet és az idegrendszeremet, le lehet tölteni. Abban van pl, hogy a ssss-ssss-ssss hang megnyugtatja, mert ezt hallotta az anyaméhben is, próbáld csak ki!


Nagyon ajánlom még, hogy vegyél neki egy pólyát. Nem elavult baromság az, nekem is volt, és az gyakorlatilag olyan, mint ha a babád egy meleg ölelésben lenne, körbefonja, mint az anyaméh. Mindig megmelegítettem a kályhánál, radiátoron, mielőtt beletettem a kisfiamat, imádta! Nem nagy beruházás, az auchanban huzattal együtt vettük talán 3-4 ezer ft-ért. Nagyon jókat aludt benne és a mostani hűvös időjárás miatt nagyon is megéri, sosem fog megfázni az tuti.


Ha nem múlik el, akkor viszont szerintem gyermekorvosnak mindenképpen mutasd meg. - védőnőre ne hallgass ilyen témában, ha nem bízol benne, én nem bíztam szerencsémre.

2011. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Először mindig próbáld végig, mi baja lehet. Pelus-csere, ciciztetés, büfiztetés, ringatás, nincs-e melege/"hidege" (tarkója hőmérsékletét nézd meg). Pocakfájásra (felhúzza a lábait) jó a has simogatása, lábait tornáztatni (finoman nyomd fel őket a hasához, biciklizés).

Ezek közül általában a cici a csodaszer, bármilyen bánatra, hasfájásra is. Hagyd szopizni, ameddig csak akar, sőt cicin elaludni (és akkor egy idő után pótlás sem kell majd).

Ha végképp semmi nem válik be és vigasztalan, hívd fel a gyerekorvost.

2011. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hidd el mindent kipróbáltam,de semmi egész nap cipelem,s magamra fektetem,s ringatom...kb 3 perc s megint kezdi...értem én hogy a kinti világ....

De már én is tök el vagyok kenődve!S tudom,hogy átveszi.

De van egy 3.5 éves lányom akivel nem tudok 10 percet 1üt tölteni,mert mindig sír a kicsi.

Nincsen segítségem,lehet hogy csak egy kis lelki támogatás kéne...

2011. okt. 11. 13:54
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat megpróbálok minden tőlem telhetőt!! Van egy termó anyagból olyasmi mint a pólya azt nagyon szereti!!

Cicizne ő reggeltől estig csak azért kell pont a pótlás mert nagyon sokat volt cicin azzal alszik s nem lett elég a tej...nem tudtam annyit termelni...s sztem nem elég erős...most a póttól alszik s le is tudtam tenni!

:)

2011. okt. 11. 13:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon rossz segítség nélkül, főleg két gyerekkel. Nekem az első babám és tök egyedül vagyok vele első perctől. Nehéz. Ha kisírtad magad nyugodj meg és határozd el magad, mondd hogy mindent meg tudsz csinálni, minden rendben lesz.

A baba is megnyugszik a biztos kezektől. (Ha nem kapkodsz, nem sírsz.) De második babád, így nagyon ügyes lehetsz.

Tudod a frontokat is, meg minden változást nagyon érzékenyen reagálnak le a babák.

Lehet fázós, fűts be kicsit, vagy bugyoláld be és ringatsd, hintáztatsd a karoddal és a sssssssssss hang is jó, amit javasoltak, vagy....mondok mégvalamit, kérlek ne nézz hülyének, de nálunk pl. volt hogy a porszívó hangjára hallgatott csak el. Monoton zúgás és megnyugtatta.

2011. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!