Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 napos babám nappal 4 óránkén...

8 napos babám nappal 4 óránként eszik, alszik, nagyon jó baba. Éjjel pedig állandóan sirdogál. Valami tipp, hogy éjjel is aludjon rendesen?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Írhatnék ezt-azt, de szerintem a türelem fog segíteni.

Még nagyon pici, még ismerkedik a világgal, a "rendszerrel". Neki az éjszaka még nem egyenlő az alvással, erre is meg kell érnie. Egyes babák alszanak éjjel, míg más babáknak ehhez idő kell.

Estére lehet, hogy fáj a hasa és azért sír, vagy napközben sok inger éri (babáknak minden sok, hiszen még nem ismerik a világot), és emiatt alszik rosszul.

Csendben, sötétben legyetek éjjel, ha nem muszáj ne is pelusozd, ne nagyon mozgasd, ne beszélj hozzá, szóval kevés inger érje őt éjjel. Talán akkor majd alakul a helyzet, de szerintem legyél kitartó és türelmes.

2011. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az "éjszakai fény" segített. Nem nagy lámpára gondolok, vagy teljesen világosra, csak, hogy ne legyen tök sötét. Az újszülött osztályon sincs vaksötét éjszaka, és neki is át kell állnia az "éjszakai üzemmódra". Egy próbát megér, max. nem jön be. :-)

2011. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem ne legyenek illúzióid, 8 napos, még sok idő míg összeszoktok, rájön mi az a nappal-éjjel, kialakul egy napirend...
2011. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. nov. 21. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!