Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor ehet paradicsomot...

Most akkor ehet paradicsomot vagy nem?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, tápszeres. Már másfél hónapja elkezdtem neki adni gyümiket, mostmár eszik teljes adag sárgarépa, sütőtök főzeléket. A krumplit valami miatt sajnos nem szereti. A védőnő szerint 1 éves kor alatt ne adjak neki paradicsomot. A bébiételre viszont az van ráírva, hogy 5 hónapos korától kaphatja. Anyukám szerint is már nagyon korán kaptunk paradicsomot, és szerettük. Sok oldalon is azt olvastam, hogy nagyon korán lehet adni. Most akkor mi van? Én már teljesen összezavarodtam. Van valahol valami megbízható forrás, hogy mikor mit kaphat a baba?
2011. okt. 11. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
a héja és a magjai nélkül adhatod neki, legjobb, ha lepaszírozod
2011. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezek az ajánlások kb. 10 évente megváltoznak, de még időközben is vannak apróbb változtatások benne. A nagylányom most 12 éves, ő kb. 8 hónapos korától kapott paradicsomot. Burgonyával főztem neki, a héját leszedtem, és benne volt a magja is. A kisfiam most 9 hónapos, kb 1 hónapja eszi ő is a paradicsomos burgonyát, de csak bébiételben, mert korababa volt, és nem mertem kockáztatni. Az egyik kedvenc főzeléke.:)
2011. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én adtam.

Felnegyedeltem, kiszívtam a magos részt, forraltam vizet, beledobtam pár percre, utána szépen lejött a héja.

Krumplival imádja.

2011. okt. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!