Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utazott már repülővel valaki...

Utazott már repülővel valaki kisbabával külföldre? Miféle iratok kellenek?

Figyelt kérdés
Lányom 7 hónapos lesz mikor kimennénk skóciába.
2011. aug. 19. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Útlevél, meg ha 2 év alatti, akkor egy helyjegyfoglalás, de maga a repjegy ingyen van.
2011. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Útlevél mindenképpen kell, meg nem árt, ha van europai egészségkártyája. Apuka utazik veletek? Ha nem - és nem vagytok házasok - akkor esetleg kérhetnek apai beleegyezö nyilatkozatot (nehogy kilopd a gyereket külföldre). Hivd fel a skot nagykovetseget, ok tudjak megmondani egesz pontosan.
2011. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a férjem nem jön velünk.köszi a válaszokat!
2011. aug. 19. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Európán belül elég a személyi, az legalább ingyenes megcsináltatni. Ha van személyije nem kell nyilatkozat a férjedtől hogy viheted. Viheted nyugodtan. Tavaly nekünk is 7 hónapos volt a lányunk mikor utaztam egyedül vele, semmi gond nem volt. Jegy kell neki, de ingyenes. Helyjegy nem kell, az öledben fog ülni, kapsz majd egy bababiztonsági övet a gépen.
2011. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem én tettem fel a kérdést, mégis beleszólok, csak mi is most fogunk utazni 9 hónapos kislányommal repcsin, neki ez lesz élete első repülős útja, úgyhogy engem is érdekelnek minden ezzel kapcsolatos dolgok! A kérdésem, hogy milyen az a baba biztonsági öv? Végig, egész úton kell használni??? Ugyanúgy lehet közben felállni, sétálni a gyerekkel, mint normál esetben? Vagy végig ülni kell vele???
2011. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ez is jó kérdés? és az etetés? ugytudom folyadékot nem lehet felvinni.. viszont tejem nincs szoptatni nem tudok.. de valamit azért ennie kell. erről tud valaki valamit?
2011. aug. 22. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Az övet akkor kell becsatolni neki, amikor mindenki másnak is, vagyis felszállásnál és leszállásnál. Közben pedig nyugodtan sétálhattok, vagy ugrálhat az öledben.

Én mindig jól fölpakoltam kajával, meg innivalóval ha esetleg késne a gép és sokat kell várakozni akkor is legyen nálunk valami.

A babaételt fölengedig a repülőre, valószínű ki kell majd pakolnod és lehet, hogy kérik kóstolj bele.

Mi elég sokat utaztunk, legalább 15x már és jópárszor bele kellett innom a vizébe.

Mindig viszek neki olyan italt, amit nagyon szeret, hogy a felszállásnál és a leszállásnál igyon eleget így nem dugul be a füle. Amíg tudtam szoptattam közben.

2011. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja még annyi, hogy babakocsit is vihetsz ingyenesen a legtöbb légitársaságnál, a repülő lépcsőjéig tolod ott hagyod lenn és ha megérkeztek a csomagokkal együtt adják ki.

De azért érdeklődd meg, hogy az általatok választott légitársaságnál is így van-e.

Nálam mindig volt egy-két kedvenc játék, illetve egy vékony takaró, amit a feje alá tettem ha elaludt, így kevésbé zsibbadt el a karom :)

Jó utat nektek!

Ha van még kérdés nyugodtan írjál.

2011. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm !!!!
2011. aug. 23. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!