Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítenél? 3. babánknak...

Segítenél? 3. babánknak keresek nevet!

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekünk, Ők ősmagyar nevet kaptak, és nem szeretnénk a sort megszakítani. Kisfiunk Botond, kislányunk Sarolta.

Honlapot légyszi ne csatoljatok, már végigböngésztem őket. Vannak listás nevek, de kíváncsi vagyok, Ti mit adnátok a meglévők mellé.


2011. okt. 12. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lány: Csenge

Fiú: Koppány

2011. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ilyen jellegű fiúnevek közül csak a Nimród tetszik. Lánynévből én az Emesét választanám.
2011. okt. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Balázs, Hunor, Levente, Zoltán

Boglárka

2011. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Emese, Csenge és Nimród van a családban vagy baráti körben, és hiába tetszik nagyon, ezeket a neveket kizártuk.

Koppány nálam abszolút nyerő, férjemnek nem tetszik.

2011. okt. 12. 21:58
 5/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nem fura hangzású nevet választanék, mint amilyen az első 2 is :) Tehát pl Bejke, Lél kizárva

Komolyat adnék, ezért Boglárka és társai sem passzolnak


Ami nekem tetszik:

Réka

Árpád, Szabolcs, Zsolt

2011. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, mi is így gondolkodunk. Nem szeretnénk "gyerekes" nevet adni az első 2 után.

Amik listásak:

Hunor, Zolta, Bendegúz

Réka, Villő, Helka

2011. okt. 12. 22:13
 7/16 anonim ***** válasza:

nekem ezek tetszenek, de nem vagyok nagy osmagyarnev szakerto, de tudom, hogy ezek magyar eredetuek

Csanad,Nimrod,Szilard,Hunor,Levente,Szabolcs,Zalan

Fruzsina,Zille,Biborka,Dalma,Emese,Boglarka,Edua,Hajnal,Kincso,Napsugar,Reka,Viola,Virag,

es van egy nev amit egy forumon olvastam es nagyon kulonlegesen szep nevnek tartok Illango.Soha elotte nem hallottam ezt a nevet, de annyira szep.

2011. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A Hunor ugrott be nekem is, és ma hallottam, hogy a lány változata Hunora.

A Zolta is tetszik. A nemet nem tudni még?

A Zselyke gyerekesnek számít?

2011. okt. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Napsugár, Aysha (bármily hihetetlen, ez is ősmagyar)

Hunor, Árpád.


Én ezeket adnám, ha mindenképp ősmagyar kellene.

2011. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedvenc fiúnevem: Bercel. A becézése kedves, eredeti alakban viszont férfias és idősebb korban is, illetve komoly hivatás viselőjeként is abszolute megállja a helyét. A meglévő nevekhez is teljesen illene, a Botondhoz különösen az alliteráció miatt.

Lánynévnek nekem is a Réka és a Villő a nyerő, illetve talán ismered, talán nem, de az én kedvencem: Enid. Jelentése élet, lélek, kelta eredetű, tehát nem kifejezetten ősmagyar, de már István korában is jelen lévő név, mivel folyamatosan, de szórványosan fordult elő a Kárpát medence területén a pogány közösségek maradványaiban, így Mo hajdani területein is. Ma is ritka név, és szerintem gyönyörű.

2011. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!