Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 honapos babanak milyen teat...

1 honapos babanak milyen teat lehet adni, es mennyit?

Figyelt kérdés

A vedono szerint tartsam be a 3 oras etetest tapszerbol, de a babam neha hamarabb akar enni.

Es igy hogy el tudjam huzni javasoltak a teat.


2008. márc. 15. 13:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Mi babateát(Mecsek tea) adunk neki, a gyógyszertárban kapni. Édeskömény és kamilla van benne. Csak egy pici gyümölcscukorral ízesítjük és nagyon szereti!! Ha tápszert eszik a babó, szerintem 2,5dl-t beosztva egy napra ,nyugodtan kaphat! Az én fiam 9hetes és napi 4,5dl-t iszik naponta, bár ő szívesen inna többet is!:)
2008. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

NEM SZABAD EGY HÓNAPOS BABÁNAK SEM VIZET, SEM TEÁT ADNI!!!!

[link]

Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?


Megérkezett a meleg, nyári idő. Ilyenkor az ember óhatatlanul elbizonytalanodik, nincs-e szüksége a babájának külön folyadékpótlásra az anyatej mellett.


Az első fél évben egyértelműen nem a válasz. Az igény szerint szoptatott babáknak az anyatejen kívül nincs szükségük más folyadékra még kánikula idején sem. Az anyatej 87%-a víz, tehát fedezi a baba folyadékigényét is. A szoptatás elején ún. elsőtej termelődik, ami vizesebb, kevésbé zsírdús, szomjoltásra kiváló. Amikor a babák szomjasak, akkor csak pár percig fognak szopizni, hogy ezzel az elsőtejjel oltsák szomjukat. Úgyhogy nagy melegben a babák általában nagyon gyakran kérik mellre magukat, de csak kevés ideig szopiznak egy-egy alkalommal. Ha úgy látjuk, hogy babánk kevesebbet pisil a szokottnál, vizelete koncentrált, akkor nyugodtan megkínálhatjuk őt szopival akár óránként is.

A tea, víz adása több szempontból is gondot okozhat. Egyrészt a cumisüveg használata cumizavar kialakulásához vezethet az eltérő szopizási technika miatt, másrészt a tea, víz, lemossa a bélfalról az anyatejes védőbevonatot, harmadrészt pedig az egyéb folyadék adásával megzavarjuk a kereslet-kínálat folyamatot, amelyen a tejtermelés alapszik.

A második fél évben, a hozzátáplálás megkezdése után megkínálhatjuk babánkat forralt-lehűtött csapvízzel, ha úgy gondoljuk, hogy szomjas. De ne essünk kétségbe, ha nem fogadná el: a gyakori szopizás az idősebb baba folyadékszükésgletét is ugyanúgy képes fedezni még kánikulai meleg idején is.

2008. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Ne riogasd már basszus, biztos belehal majd, ha teát kap, mi? Á, röhejesek ezek a szupernaturális anyukák, ezt nem szabad, meg azt nem szabad... Tuti én sem élek már, vagy tök allergiás vagyok mindenre, meg minen bajom van, mert anyám engem is itatott már az elejétől, meg két hónaposan már kaptam almát. Hát bííííztos.
2008. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
24%

Bele én se haltam, hogy nem sokáig szoptatott anyám, teát itatott velem, meg mindent megetettek velem kb 4 hónapos koromtól (cukrot, lisztet, sót).

Viszont a bélrendszerem soha nem működött normálisan. Állandó emésztési és súly problémáim vannak! És ha tetszik ez másoknak, ha nem, nem akarom, hogy a lányom is egész életében ilyen problémákkal küszködjön. Én TUDOM MILYEN KESERVES ÍGY ÉLNI! Én inkább hallgatok a szakértőkre, kutatási eredményekre, mint az őskorban "bevált" vagy inkább csak alkalmazott módszerekre!

Sokan felnőttek chipsen is! Népszerűsítsétek! Ja és adjatok a gyerekeiteknek kólát! Az nagyon fontos! Semmi nem vonja el jobban a kalciumot a csontokból! Aztán majd verjétek a fejeteket a falba, amikor a gyerek 5 évesen 40 kiló lesz. Nem baj, mi így is szeretjük, elvégre a mienk. Ja, és újjongjatok, mikor 8 éves korában megállapítják, hogy magas a vérnyomása és cukorbeteg. Legalább ebben hasonlít a szüleire...

2008. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Látom elég régi fórum, de nálunk most lett aktuális! Olvastam pár hozzászólást, ami arra mutat rá, hogy gyakorlatilag hülye az az anya aki teáztatja a babát. Nos az egyik hozzászólónak üzenem, aki részletesen leírta, hogy miért nem jó a tea és milyen halálos is ez, hogy szomorodjon bilire! Ne adjunk a gyereknek teát kánikulába se! Hát kérlek igyál akkor 3 óránként nyáron és bolondulj meg ha kitikkad a torkod! Világon semmi baja nem lesz a babának, ha esetleg gyenge fekete teát vagy kamillát kap. Édeskömény tényleg 4 hó után javasolt. Az Én gyerekem kap bizony bele egy kis cukrot is, mert olyan, mint Én voltam. Már most gyűlöli a sima vizet :D Nem is fogadja el, de etetések közt kap néha teát főleg a gyakori csuklása miatt, meg mert szomjas. Ez a hozzászóló továbbá taglalja az anyatejet okoskodva, csak hogy dumáljon, de azt nem veszi figyelembe, hogy a kérdező tápszerről írt!!! Abba meg nincs vizesebb első tej és utána tápláló :) Tehát okosabb lett volna hallgatni. Védőnők és doktornénik mind mást mondanak. Igazodjon el rajta aki tud. Én ahánnyal beszélek mind mást javasol, tehát marad az anyai megérzés és az anyukámtól való kérdezés, hisz bármilyen meglepő élünk mindannyian a testvéreimmel. És még egy kis kiegészítés. Mióta tápszeres a babám olvasgatom a dolgokat erről a témáról. Sok helyen leírják, hogy 2 éves koráig nem kap a gyerek tehén tejet! Kérem szépen a tápszer nem más, mint tehéntej, csak a dolgok eloszlatása végett, tehát tápszeres anyukák kap a gyerek tehéntejet a tápszerrel. Persze Én se fogom vele itatni a 3,5-ös tehéntejet, de nem is akarok teljesen elvakult lenni
2013. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!