Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elapad a tejem tejalapú...

Ha elapad a tejem tejalapú tápláléknak megfelel a rizspép is?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy kevesebb a tejem ezért milupa rizspépet írtak fel. Ha netán teljesen elapadna akkor ez is megfelelne tejalapú étkezés pótlására is? vagy akkor rendes tápszert írnak fel? 7 hós a babám.
2011. okt. 13. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
akkor tápszer kell, azért rizspépből nehéz összehozni a napi fél litert
2011. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, rendes tápszer kell. 2-es tápszer a korának megfelelően. Ebből aztán te csinálhatsz pépet, vagy rakhatod bármibe, de a napi fél liternek megfelelő mennyiség legyen meg. Én babám is ennyi idős és reggel-este iszik 2-2 dl tápszer, az uzsonnájába meg a maradékot rakom.
2011. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miből gondolod, hogy kevés a tejed?

Ha eddig elég volt, akkor ez elég valószínűtlen.


Egyébként ha tényleg kevés lenne, akkor tápszerrel pótold.

2011. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Simán el tudom képzelni, hogy csökken neki, pont ez egy kritikus időszak, ahogy kiváltanak étkezéseket és egyre hosszabb szünet van 2 szoptatás között
2011. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom, hogy a babám 1 óránként éhes és egy hónap alatt 7 dkg-ot hízott. Szóval nem csak kitaláltam.
2011. okt. 13. 13:54
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy evésnél rizspépből is 2 dl kell. Akkor miért azt írták? Nem értem.....
2011. okt. 13. 13:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 9 honapos és reggel és este kap tápszert. A terjépet uzsikor szoktuk enni.
2011. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor megkérdezem azt is, hogy hány kilóval született, és most mennyi?

Második babám nekem is ilyen volt, ő hat hét alatt gyarapodott 140g-ot. A doktornő kezembe nyomott egy tápszer receptet, és nem eltettem "rosszabb időkre". A lányom 3-4 hónapos korára irtó duci lett, aztán 10 hónapos koráig szinte semmit nem hízott, hanem megnyúlt és megizmosodott, irtó gyors volt a mozgásfejlődésben.


Persze nem felülbírálni akarlak, ne érts félre, ha a babád nyűgös és kiegyensúlyozatlan mindemellett, akkor lehet, hogy tényleg éhes, de ha jó kedvű és mozgékony és van elég pisis pelusa naponta (az enyémnek volt), akkor pusztán a grammokból nem szabad ítélni.


Egyébként növekedési ugrás is van fél éves kor körül, az is lehet, hogy ezért kéri óránként a cicit, vagy mert nő a foga, és a tej fájdalom csillapító hatású is.


Sok minden lehet, és Neked kell eligazodnod, csak érdemes kétszer átgondolni a tápszert, ha már eddig ilyen szépen szopizott a kicsid.


És végül még egy szempont: fontos, hogy Te megnyugodjál, ha a tápszer felkínálása az, amitől biztonságban érzed magad, akkor én is azt mondom, hogy kínáld meg vele, mert egy nyugodt anyuci a legfontosabb a kicsidnek is!

2011. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért írtak rizspépet gondolom, mert a kalóriát akarták növelni és mivel már félévnél idősebb, ezt nem kell feltétlenül tejjel fedezni. De nyilván, ha egyáltalán nem lesz tejed, akkor tápszer azért kelleni fog
2011. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rendes tápszert csak 6 hós korig írnak fel. Ha esetleg van valami egészségügyi probléma, pl. tejérzékenység, vagy valami más, ami miatt speciális tápszerre van szüksége, akkor azt felírják, de a sima tápszert már nem, bármely nagyáruházban, vagy drogériában be tudod szerezni.
2011. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!