Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kedveltessem meg a...

Hogyan kedveltessem meg a babámmal a főzelékeket?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, és mivel egyre kevesebb az anyatej, elkezdtem a hozzátáplálást. Tízóraira a gyümölcsöt még megeszi, de délre a főzeléket nem hajlandó. Szinte öklendezik. Próbálkozok sajáttal, üvegessel, semmi nem kell neki. Tápszertől szintén szinte undorodik. Pedig már nagyon ki kellen váltanom vagy két szopizást, mert nincs tejem. Az egész napom egy tiszta stressz, hogy estére lesz e elég lefejt tejem, mert különben nem tudok mit adni neki. A súlya is két hete stagnál. Mit csináljak?
2011. aug. 9. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy eteted? Ugyanis olyat még nem hallottam, hogy a (jól elkészitett) tápszertöl öklendezzen egy baba.
2011. aug. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A tápszert a dobozon lévő utasítás alapján készítem. Ráadásul a Nestlé Bebaát ki is hányta, amikor egyszer végre megitta. Azóta Milumillal próbálkozom, de ahogy megérzi az ízét, azonnal köpi ki, és még a hideg is kirázza tőle.
2011. aug. 9. 08:07
 3/6 anonim ***** válasza:
próbáld meg a tejpépet!
2011. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

(fili)

Ne tápozz ha eddig ilyen ügyesen szoptattál. Valószínűleg egy növekedési ugrás van de ha adod a cicit amikor kéri a babád, átvészelitek és nőni fog a tej mennyisége.

A hozzátáplálást nagyon okosan kezdted, délelőtt gyümi, ebédre főzelék. Az unokám 9-ik hónapos ugyan ezen ment át a lányom, de megtartotta a mai napig egy a szopit. Ő csak főz és nem ad bébiételt. Szép lassan elfogadta a baba, és felszaporodott a tej mennyisége is.

Soha semmi más folyadékot még nem kapott se teát se tápot.

Ne stresszelj mert akkor tényleg elapad a tejed.

Adod a főzeléket délben, és ha csak pár falatot fogad el utána adsz szopit. A következő napon emeled egy kicsit a főzelék adagot szépen fokozatosan. A sok szopi arra is jó, hogy stimulálod a melled és mint írtam több lesz a tejed.

2011. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gyümölccsel kezdtem-6 hónaposan-8 hónapos koréáig gyümit vagy zöldség-gyümölcsöt evett.

Nem erőltettem a csak zöldséget, egyszer kétszer csinálta, de nem ette meg.

Nem kell mindenképpen a répa-krumli elavult párosításhoz ragaszkodni

Szerintem tedd minél többet cicire, valószínű még nem kész a hozzátáplálásra.

5 hóünaposan teljesen helyénvaló, ha egy babának stagnál súlya.

Szerintem feleslegesen stresszeled magad és emiatt lett kevesebbe tejed, tedd el a mérleget!!

2011. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OK, köszi, próbálok megnyugodni.
2011. aug. 9. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!