Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen olajat/vajat használtok...

Milyen olajat/vajat használtok babátok ételébe? Hány hónaposan kezdtétek a hozzátáplálást, s mikortól adtatok neki először?

Figyelt kérdés

A kisfiam 8,5 hónapos. Még egyiket sem kapta. Védőnő még nem szólt. Korábban volt feltéve egy kérdésem, s azt írták, hogy egy ekkora babának már rég kellett volna adni, s a rántásába tenni. Viszont nekem a védőnő úgy mondta, a főzelékbe burgonyát használjak rántás helyett.

Vettünk extre szüz oliva olajat, de mikor megvettem, akkor válaszoltak a kérdésemre, h ha veszek, ne extra szüzet vegyek, mert azt nem lehet adni. Más fajtát olíva olajban nem láttam a boltban.

Sosem használtam ilyen olajat, én a LIDL-ben veszem a promeniát vagy néha a vénuszt használom, ha akciósan kifogom.


Akkor most milyen olajat adhatok a babának, amit lehet?

S vajban a tea vajat ajánlották. Azt is megvettem, bár mi margarint használunk.


Mi 5 hónap után kezdtük a hozzátáplálást doki javaslatára, mert 4 hónapos korától nem nagyon akart a súlya gyarapodni.

8 hónapos volt, mikor mondta a védőnő h már ehet joghurtot sajtot, túrót, de tejfölt s pirospaprikát ne adjak neki. De olajat s vajat fel se hozta.


2011. okt. 16. 01:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Én olyan olajat teszek és tettem is 8 hónaposan az ételébe amilyennel éppen főzök.Leginkább mi is a Lidl-öset vesszük.Én margarint is adok neki,bár abból jobb minőségűt veszek eleve. (delma,ráma stb)
2011. okt. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

nekem meg épp azt tanácsolta az orvos hogy extra szűz olivaolajjal készítsem a baba ételét!

7 hótól ezt adom.

8-9 hótól ha már a miénkből veszek ki neki, már étolajjal főzök, de ha csak neki készítek valamit, akkor továbbra is olivával.


nyugodtan használd! ez a legegészségesebb! és kell a zsiradék a vitaminok felszívódásához.

2011. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Én a rendes étolajat használtam és semmi bajuk nem lett a gyerekeimnek.
2011. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

úgy tudom olíva olajat azért nem lehet mert az hidegen sajtolt és az nehezen emésztik!Remélem nem írtam nagy hülyeséget!

Nekem a védőnő a sima napraforgóolajat vagy a vajat,margarint mondta!

2011. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Szia! Én is írtam az előző kérdésedre. Ott egyvalaki írta a rántást, többen viszont azt mondtuk, hogy mikor felteszed főzni a zöldséget, akkor teszel bele egy mokkáskanálnyi olajat. Így kezded. A sűrűségét valóban a krumplitól kapja. Kicsit később, ha ezt a formát megszokta, sűrítheted a főzelékeket habarással csak nem tejet vagy tejfölt használsz, hanem natur joghurtot.

Teljesen jó szerintem a sima napraforgó olaj, amit amúgy is használsz, hisz később a kicsinek is ezzel fogsz főzni. A vajat - mint állati eredetű zsíradékot - kicsit későbbre szokták javasolni beépíteni a babó étrendjébe.

2011. okt. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Ja igen, még annyit, hogy én úgy tudom, hogy azért kell a fokozatosság az új ízek megismerésénél, hogy ha valamit nem bír a babó pocija, az kiderüljön. Mivel a krumplit már ismeri és valami nem oké, csak a másik összetevőtől lehet a baj. Szóval nyugodtan kóstoltathatod pl a cukkínit elsőre is krumplival a 8,5 hósoddal. Nekem így mondta a védőnőm. Amúgy szerintem hívd fel a védőnődet és beszéld meg vele ezt a zsíradék-dolgot. :)
2011. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Oké :) Köszönöm a válaszokat. Védőnőt azért nem hívtam eddig, így is van időszak, hogy felhívom, s nme kaarom folyton zaklatni :)

S mivel fiatal, hugaimtól is fiatalabb, kezdő, így úgy vagyok vele, más, tapasztalt anyukákat is meg szeretek hallgatni, s aztán döntök a tanácsok alapján a számomra szimpatikusabbak közül :)

Ezt a natur joghurtos sűrítést se tudtam, pl. most is tanultam egy új dolgot. S ilyenkor is tegyek a főzelékba burgonyát, ha joghurttal sűrítem?

S ha holnap csinálnék pl. petrezselymes burgonyát kifejezetten a babám részére, kis adagot. Azt csinálhatom úgy h olajat s petrezselymet sem kapott vagy elsőnek csak zöldségekhez, ismertekhez kapja?

Amúgy bébiételben már kapott olyat amiben volt repceolaj, az nem tudom számít e.


Lehet megpróbálom elsőre az olíva olajat, csak nem lesz baja, bár alszok rá még egyet. Salátákat pl ritkán csinálok, férjem nem szereti a zöldségeket, csak nagyon minimálisat eszik meg, bár a húsokért sincs oda.

Én meg magamnak nem mindig csinálok így. S úgy tudom az olíva olaj salátákhoz jó.

2011. okt. 16. 23:28
 8/27 anonim ***** válasza:

olivaolajon húst is süthetsz, meg zöldséget is párolhatsz. csak pl. rántotta alá nem finom.


babámnak sűríteni én is krumplival szoktam, de attól még lehet kissztel+joghurttal (nálunk 10 hótól), vagy rántással 6 hótól.


ha bébiételben kapott már olajat, akkor szerintem azt veheted úgy, hogy bírja. de ha az szimpatikusabb, akkor elsőre csak olajon párolt kruplit adj (esetleg almával keverve), és leközelebb petrezselymeset.

2011. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Szia! Ismét én :)Ha joghurttal sűríted, nem muszáj krumplit tenned bele. Én azért szoktam általában, mert a babóm már kicsit darabosan szereti és akkor egyel többféle felcsipegetnivalót tudok elétenni ;) A petrezselymes krumpli esetében egyetértek az előttem szólóval: előbb csak az olajat szokja, az a biztos!

Egyébként az én védőnőm is fiatalabb nálam 6 évvel, és nincs még gyereke, de egy tündér :) És az az igazság, hogy nagyon nehéz ez az egész hozzátáplálósdi, mert ahány embert megkérdezel, annyiféleképpen fogja mondani (pici eltérésekben tuti). A védőnő szerintem viszont fix pont, hiszen ő felelős azért amit tanácsol, míg más anyukákra nem hivatkozhatsz, ha gond van. Ez remélem érthető volt:) kicsit bonyolult lett!

2011. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Én is kedvelem a védőnőmet, nincs vele bajom, de volt már úgy hogy kérdeztem valamit, s nem tudott pontos választ adni, mondta h azt rám bízza h akarom.

Meg anyukám is tele beszélte már a fejem, h mivel fiatal nincs gyereke, s szerinte néha hülyeségeket mondott, kérdezzek meg másokat is, akiknek van gyereke. De mellette természetesen ha elérem őt telefonon, őt is megszoktam kérdezni, aztán döntök.

Itt írta valaki, hogy extra szüzet ad 7 hónaposának, s 8-9-től étolajat is.

Végül ez a megoldás mellett döntöttem, s ez úgy jött ki, hogy voltam mérésen, mivel egy időben nem hízott a babám, vagy csak minimálisan, s járnom kell heti-kétheti alkalommal, s aki mérte a babám, kérdezte miket eszik, s így felhoztam neki az olajat is. Mondta h adhaom az extra szüzet, s mellette adhatok majd étolajat is neki, csak a lényeg h ne extrák legyenek mint pl fenyőmagolaj stb, hanem napraforgó, oliva, tökolaj.

Az extra szüzre nem mondta, h nem lehet adni. Így mivel azt felhoztam s mondta ilyeneket adhatom, így ma azzal készítettem az ebédjét.

Még most olvastam a kérdéseket, most jutottam géphez, de végül reggel úgy döntöttem h petrezselymet mégsem, hanem répát, burgonyát főztem egy mokkáskanál olajjal (extra szüz olíva egyenlőre, s később majd napraforgó olaj, ahogy azt az egyik válaszoló is írta hogyan készíti a babája ételét).


Ma csinálok magunknak kolbásszal töltött baconba tekert csirkemellet s abból levágok egy kis darabot, s megcsinálom petrezselymesen neki ma délután ha szabad lesz a konyha holnapra.

Így adhatom szerintetek?

Ma kapott először olajat s holnap meg adok neki petrezselymes húst sütve. Sült húst nem evett, bár már 1-2 hete mondta a védőnő, ehet a miénkből. Vagy ez még korai? Hány nap teljen el egy új íz bevezetésénél?

2011. okt. 17. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!