Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is kezdődött így a...

Másnál is kezdődött így a beszéd? Vajon mikor lesznek ebből mondatok?

Figyelt kérdés
16,5 hónapos kislányom nem beszél valami sokat. Kb. 5 szót használ, de ha összeírtam volna az elejétől, hogy milyen szavakat mondott már, lenne kb. 25-30. Ha tanul egy új szót, azt kb. 2-3szor kimondja, és soha többet. Kicsit meg vagyok ilyedve, amiért így eltűnnek a szavak. Eddig szépen mondta a "nem" szót, de már hetek óta azt sem használja csak fejrázással tiltakozik. Miért lehet ez? Más gyereke is csinál ilyet?
2011. okt. 16. 08:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ugyanezt csinálja. Még a "nem" esetében is. Ráadásul kb. 1 hónapja csak az első szótagot vagy az utolsót mondja. Csak egy példa: Az első szava a "lámpa" volt, amit mondott 1 nap 100x tisztán érthetően kb. két hétig, aztán egy darabig csak mutogatott rá, most már mondja neki, hogy "pa"

Először én is aggódtam, de a védőnő szerint ez így normális. Nem felejtik el, hanem raktározzák és egyszer csak előveszik. Hát már kíváncsian várom, hogy mikor lesz :D

2011. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!