Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babátok miket csinál?...

1,5 éves babátok miket csinál? Fiu, lány? Beszéd, étkezés, suly, magasság minden érdekel

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Kislány. 11,5 kg, a magasságát pontosan nem tudom, valahol 86 cm körül. Nagyon jó alvókája van, ha ébren van pörög ezerrel mindig :) Igazi csajszis kislány, szereti a ruhákat és a kencéket. Nagyon szépen gyarapodik a szókincse, beszélni igen hamar elkezdett (a mozgása sokáig nagyon lassan fejlődött, sokára tanult meg járni, helyette inkább beszélt...) Jól kommunikál, ha valamit nem tud mondani, akkor is megérteti magát. Szereti a társaságot, a többi gyereket, szeret enni. Leves és más híg ételek kivételével, tehát amiket villával lehet enni, vagy szendvics, ezeket szépen tudja egyedül. A szobatisztasággal egyszer elég jól haladtunk már, most nem akarja, úgyhogy hanyagoljuk a témát, nem sietünk sehova :) Viszont: nagyon akaratos tud lenni, azt nem mondom, hogy hisztizik, de közelít hozzá. És néha, komolyan, annyira rossz tud lenni, hogy még a fiúkat is túlszárnyalja (sajnos, anyu elmondása szerint én is tudtam ennyire rossz lenni). És már várja az öcsikéjét, naponta kapok puszit a hasamra :)

Hú, talán ennyi :) Nagyon sokat foglalkozom vele, sokat játszunk és beszélek neki, olvasok, mondóka, készségfejlesztők...persze csak addig, amíg Ő is élvezi :)

2011. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

13,5 kg. Már nem szopik. Mindent eszik, amit ilyen korban szabad, és mint a súlyán is látszik: szereti a pocakját :) De nem kövér, nem lusta, teljesen normál mozgásigényű gyerek.

Nem beszél csak a saját nyelvén. Én mindent megértek így is.

Hisztizni, akaratoskodni tud, próbálkozik... Én következetes vagyok vele.

Estétől reggelig alszik már egész pici korától + nappal egyszer 2-3 órát.

Hiú.

Imádja a tesóit.

És az állatokat (plüsst is, élőt is).

2011. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

17 hós a fiam.

13,5 kilós és bár pontos magasságot nem tudok, zömmel 98-as holmikat hord (van még néhány 92-ese is, de hát nem egyformán vannak méretezve a gyerekruhák), és 23-as lábbelit hord.


Elég szépen beszél, egyszerű mondatokat használ, nagy a szókincse. Sok mindent eltanul a nővérétől (ő 3 éves, nagyon cserfes csajszi), most abban a fázisban van, hogy szinte mindent utánoz, úgyhogy gyakran hallok olyanokat az öcsitől is, hogy "haggyálmááájbékén" mag hogy "addideazenyém!".. de legalább helyesen alkalmazza az adott szituációkban ezeket is. Amúgy tényleg meglepően szépen beszél korához képest, meg hogy fiú. Jó, persze vannak hangösszevonások, meg kis pöszeség stb, de azért teljesen érthető idegeneknek is. Ilyeneket mond pl: "sziszamisza elment, nics itt... dejevisszaaa!" "kéjek inni vizet, köszii" stb. Mindent megköszön, kér, mindenkinek köszön (ha kell-ha nem: kurjongat az utcán mindnekinek hogy szia néni/szia bácsi!). Dúdolgat, mondatokból-szavakból megérteti, hogy melyik dalt szeretné hallani. Mondókatöredékekből szintén.

Egész nap dumál. De tényleg egyfolytában :-)


Pohárból egyedül iszik, a szívószálat is jól és szívesen használja. Kanállal ímmel-ámmal eszik, egyenlőre még hamarabb elunja minthogy jóllakjon az önálló evéssel, úgyhogy többnyire etetem és ő közben próbálkozik. Villát még elég ügyetlenül használ, hamar felmérgesíti magát és akkor áttér a kézzel evésre.

Sokat eszik, gyakorlatilag mindent és bármekkora mennyiségben képes eltüntetni. De le is mozogja, az utóbbi egy hónapban még fogyott is, mert csak akkor vna nyugton, ha alszik. Elég nagy és hihetetlen erős-mozgékony gyerek. Mindenhová felmászik, de szó szerint: mindenhová! Oda is, ahová senki se hinné. A játszótéren rendre ott szoktak szörnyülködni a szülők, hogy simán használja az iskolásoknak való mászókát, meg a kapaszkodóbütykös mászófalat, a gömböcös rudat stb. Elképesztő dolgokat művel. Alig múlt egy éves, és már izomból képes volt kitornászni magát a rácsos kiságyból, meg a kád peremére felkapaszkodni és onnan belemászni a mosdókagylóba. Sose tudom mi lesz a következő mutatványa, mindig attól félek, hogy a csilláron lógva találom majd, úgy hogy egyfolytában a nyomában kell lennem. Ja, és mindent széttör! Már nem is számolom, hány masszív műanyag kukát darabolt fel, meg hogy hány szekrényajtógombot tépett ki a helyéről. Egy barbie baba lábat kitörni neki egy mozdulat, egy pelust félbetépni szintén... Anyukám óvónő, azt szokta mondani, hogy egy csoportnyi gyerek után nem kell ennyit rohannia, és nem csinálnak ennyi kárt, mint ő képes egyes egyedül véghezvinni.

És mindent olyan zabálnivaló huncut kópés bájjal csinál, hogy az embert fél perc alatt képes kenyérre kenni :-) Szépséges hihetetlen kék szemei vannak és emellé valahogy ösztönösen képes úgy mosolyogni, hogy attól mindenki - főleg a nőneműek- azonnal elolvadnak. Meg hát mondja mellé, hogy "szejee!" "puszi" és simogat,bújik, vagy közli, hogy "hehe, húcut" és vigyorog mint a vadalma.

Nagyon barátságos amúgy, és a felnőttekkel-nagyobbakkal könnyen megtalálja a közös nevezőt. A kicsikkel viszont egyáltalán nem, mivel erősebb náluk és szeretne dominálni, amit ugye egy határon túl nem hagyhatok és ezt nehezen tolerálja. A nagyobbaktól elfogadja az irányítást, de a kb 3 év alattiakat rendre beuralná.

Most éppen hisztis korszakában van, ha valami nem tetszik neki, akkor azonnal hátravágja magát és fejhangon visítva fetreng a földön :-) Elég idegesítő, de a nővérénél is volt ilyen korszak és azzal biztatom magam, hogy akkor is túléltem, most is túl leszünk rajta, nem engedek teret a próbálkozásainak, mert hajalmos a zsarnokságra és nem óhajtok kicsi Nérót nevelni, aki ráadásul még sokkal erősebb fizikumú is, mint a többség. Szóval most nehéz vele, de egyben nagyon élvezem is, ahogy lassacskán babából "nagy"fiúvá alakul. De ahogy most látom, a kisfiús báját megtartja felnőttkorára is, és ha képes lesz ezt ugyanilyen spontán módon hatékonyan használni, mint most, akkor asszem készülhetek valami doronggal, hogy legyen mivel elhajtani a küszöbről a csajokat, meg a mérges apucikat...

2011. aug. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!