Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltassam be az 1 eves gyermeke...

Oltassam be az 1 eves gyermekem H1N1 virus ellen?

Figyelt kérdés
Elmeletileg nem szeretnem, de mikor hallom, hogy mennyi kisgyermek halt meg pl. Ukrajnaban, elfog a panik. Ti mit csinaltok?
2009. nov. 6. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Enyém is 1 éves lesz pár nap múlva. Én nem adatom be neki, és magamnak sem. Férjem beadatta, de ő sokat jár közösségbe, m.hely, stb. Mi nem nagyon járunk sehová főleg ebben a ramaty időben, ha megyünk is, max. a kisboltig, tehát emberek között mi se nagyon fordulunk meg.
2009. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg hihetetlen...

Igen oltasd be!

2009. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Pánik az van rendesen...én is elgondolkodtam ezen, de nem oltatom be. Inkább megpróbálom erősiteni az immunrendszerét. Ukrajnában nincs meg az alapvető higiénia sem ( lehetett hallani), reméljük sikerül elkerülnünk a bajt. Ha mégis elkapjuk, a lefolyása ugyanolyan mint a "rendes" influenzának, a piciket érdemes megmutatni orvosnak szerintem a legelején.

De én is tartok tőle nagyon!

2009. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Persze, a pánikot itthon is kelteni kell (múltkor az RTL-ben azt mondták, hogy direkt az erős immunrendszerű embereket támadja, na persze!) mert két hete arról szóltak a híradások, hogy kevés vakcina fogy. A gyógyszergyártóknak pedig ez nem jó.


Akik itthon meghaltak ebben, azok mind betegek voltak, (tődő probléma, a másiknak is volt valami akut betegsége, szóval egészséges ember még nem halt bele itthon).


Egyébként az újságokban meg azt olvastam pár napja, ha elkapjuk, akkor ne vigyük a gyereket közösségbe, hanem szépen maradjunk otthon (persze miután orvos látta), és kúráljuk.

2009. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Keress vissza a keresőben, minden nap van ehhez hasonló kérdés....

én nem oltatom be az tuti

2009. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak nallunk az a helyzet, hogy bolcsibe jar, en is sok ember kozott dolgozom. Nem tudom mit tegyek....
2009. nov. 6. 11:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Én beoltatom magam, és a férjem is, ő sokat jár közösségbe, és hazahozott már egy náthát, amit sikerült az egész családnak elkapni. 3 hónapos pici babám van, nincs segítségem, akire számíthatok betegség idején, nem tehetem meg azt hogy egy hétig betegen fekszem.


Egy virológus professzor egyébként azt mondta egy interjúban, hogy az oltás abban segít, hogy a betegség ne 5 napig tartson, csak 3, és ne 39 fokos legyen a láz, csak 38. Szóval ha beoltatod, akkor sem tuti, hogy nem kapja el, csak enyhébb lefolyású lesz, nem terheli meg annyira a szervezetét.

Amúgy azért a fiatalokra veszélyes ez a vírus, mert hasonlít a 60-as évek beli influenzára, amit az idősebbek nagy valószínűséggel egyszer kétszer már elkaptak, tehát a szervezetük rendelkezik valamiféle immunitással. A fiatalabb korosztály még soha nem találkozott ezzel a vírussal, ezért rájuk nézve veszélyesebb.

2009. nov. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kuldtem neked egy mailt! ellenorizd legyszi!
2009. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy ezt kérdezem de az 1.válaszoló miért csak apát oltatja be de nem csak ő hanem már rengeteg ehezz hasonló válasz olvastam a témában és azon gondolkodom aki a párját oltatja be csak a családban az nemfélti ettől a "mérgező" szuritól?Egyébként a babát ne oltasd be .
2009. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem se oltasd be
2009. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!