Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntejet mikor és hogyan...

Tehéntejet mikor és hogyan vezetted be babádnak?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt?? Bolti 1.5-ös tejjel próbálkoztál?


Ha szopizik még reggel és este,akkor mikor adtad neki??


11 hónapos múlt a lányom, informálódom,hogyan is lenne jó szép fokozatosan bevezetni a tehéntejet.


2011. okt. 17. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

10 hótól adtam sajtot, joghurtot, túrót

1 évtől kap tejes kiflit, (tejes)kelt tésztát. ezeket bírja

13 hósan adtam neki először házi tehet forralva, 4xesen hígítva, összesen fél dl-t. lányom nem bírta, így elnapoltuk 2 éves korára a következő próbát.


1 év után lehet, hogy még jobb úgy kóstoltatni, hogy valami főtt ételben kap kis mennyiségben pl.krumplifőzelék, vagy spenót.

2011. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1 éves volt mikor elkezdtem hozzá szoktatni.Először csak reggel kapott bolti tejet,mikor láttam hogy nincs tőle baja akkor már este is azt kapott.2.8-as magyar tejet adok neki felforralva.1.5-öst ne adj neki.Sokan írták hogy ők nem forralják,de én mindig felforralom és az ismerőseim is.
2011. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 éves volt, adtam neki egy pár kávéskanállal, és mikor láttam, hogy nem lett tőle baja, akkor kapott egy kis csészényit, utána pedig már "rendes" adagot. Bolti 2,8-ast adok neki. Forralni nem kell, mert ez már pasztőrözve van. De ha házi tejet adsz neki, azt mindenképp forrald (sőt, azt még a felnőttnek is forralni kell)!

Hígítani sem kell, mert abban ugyanúgy benne van a tej, úgyhogy ha allergiás, akkor ugyanúgy kijön majd rajta...

2011. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!