Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11,5 hónapos babámat már nem...

11,5 hónapos babámat már nem tudom jóllakatni az anyatejjel. Immunanyag azért még van ebben a tejem, ha tápanyag ezek szerint már nincs is elég?

Figyelt kérdés
11,5 hónapos babám már csak reggel szopizik. Korábban 3-4 órát kibírt a tízóraiig, mostanában meg szinte már rögtön éhes, alig bírja kivárni, hogy elkészítsem neki a tápszert. Nincs már benne tápérték? Immunanyag még van? Azt mondják egyéves korig mindenképp érdemes szoptatni, mert addig alakul ki az immunrendszer. Ti is így tudjátok? Köszönöm.
2011. okt. 17. 17:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A szoptatást váltod ki tápszerrel???huuuh:))Miért nem rendes étellel??Már 1 éves!!!!

Nem kéne neki tápszer, adj neki rendes kaját,és szoptasd tovább!

2011. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem a szilárd táplálék helyett adom neki, hanem a sima tej helyett. Szopizni már csak reggel szopizik a többi napszakban nem hajlandó (nem tudom erőltetni, fejni meg már nem tudok két decit, korábban simán tudtam). Így a reggel is az esti meleg ital helyett kapja a tápszert. 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, nem vagyok ellensége az anyatejnek egyáltalán, sőt.
2011. okt. 31. 21:38
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mit jelent hogy a sima tej helyett adod neki?reggel szopizik, este is,oké, mert nincs elég tejed.De amúgy miket eszik?mit adsz neki nap közben?(reggeli, tízórai,ebéd,uzsi,vacsi?)
2011. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
azt akartam írni, hogy este tápszer mert nincs elég tejed...bocsi
2011. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Reggel anyatej és tápszer.

Tízóraira gyümölcsöt kap gabonával.

Ebédre zöldséget hússal vagy hallal.

Uzsonnára gyümölcsöt túróval vagy joghurttal.

Vacsorára kenyeret, sajtot, zöldséget.

Lefekvés előtt tápszer.

Hetente egyszer kap csirkemájat és tojássárgáját.

2011. okt. 31. 22:09
 16/18 anonim ***** válasza:

A tápszer kontra anyatejhez én csak azt tudnám hozzáfűzni, hogy az én lányom tápszeres volt az elejétől fogva, már 19 éves és kb 5x volt beteg. Pedig 2 éves korától járt már bölcsibe, közösségbe. A barátnőm is tápszert adott a gyerekeinek és nem betegek soha. Viszont a sógornőm és több ismerősöm is, akik 2(!) éves koráig, vagy még tovább is szoptatták a gyerekeiket, egyfolytában orvoshoz járnak, mert minden betegséget rögtön elkapnak.

Persze, akinek van teje az szoptasson, de én egyáltalán nem vagyok meggyőzve a tápszer hátrányairól, ez tapasztalat.

2011. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én sem azt írtam, hogy a tápszer rossz!Nincs vele baj, csak aki szoptat, annak szerintem fölösleges kiváltani a szoptatást tápszerrel....És ha már nagy a baba akkor fölösleges vele kiegészíteni, ételt kell neki adni.DE ez csak az én véleményem.


Annyit még, hogy a szoptatós anyák szerintem sokszor túlzásba esnek az anyatejet illetően, és hajlamosak jó sokáig csak azt adni, mert hogy midnen benne van...ezzel szemben a tápszeresek korábban kezdik a hozzátáplálást, lehet jobban adnak vitamint is.

Fiam 1 éves, szoptatom, de mellette napi 5x eszik szilárdat, mert csak az anyatej már nem lenne neki elég, s nem azért mert kevés, hanem mert már nagy!

2011. nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, meg is beszéltük :)

Egyébként csak akkor durran el az agyam, amikor sok anya, aki még 2 éves korban is szoptatja a már kisgyerekét, lefikázza azt aki nem tudta szoptatni és elmondja minden immungyenge, beteges gyereknek a tápszeres babákat. Nos én ezt egyáltalán nem osztom. Mondom tapasztalatból írok.

2011. nov. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!