Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meggyógyítottam a könnycsatorn...

Meggyógyítottam a könnycsatornáját vajon?

Figyelt kérdés
könnycsatorna elzásódása volt/van 8 hetes babámnak, épp a szemészeti időpontunkra várunk. Eddig minden reggel és néha napközben alvás után iszonyat váladéskos volt a szeme, ki se tudta nyitni,amig a kis csipa-zippzárt le nem töröltem. pár napja folydogál az orra és naponta elég sokszor kiszívom neki orrszival, és azóta nincs semmilyen váladék...nem vagyok otthon anatómiából ,lehet kiszippantottam a dugulást??? :)
2011. okt. 18. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

kaptatok antibiotikumot a szemre?


könycsatorna ha begyullad akkor csak is antibiotikummal lehet kezelni a gyulladást.

ha viszont szükebb a járat akkor mindig be fog gyulladni minden megfázásnál is.


nekünk az antibiotikum segített, és maszirozni kellett neki folyamtosan.

2011. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen végigcsináltunk 2 antibios szemcseppkúrát,és nem javult,ezért kelett időpontot kérnem átmosásra...de most meg szép...vigyem vagy ne vigyem...ez itt a kérdés ? :D
2011. okt. 18. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Én elvinném a helyedben. Nálunk is így volt, az én babámnak 2 hónapos korától kezdve nagyon folyt a könnye az egyik szeméből. Több antibiotikumos szemcseppet kaptunk, de nem használt. A 3. kúra után azt mondta a szemész, hogy naponta többször masszírozzam a orrocskáját a könnycsatorna mellett, hogy tágoljon. És ezután el is múlt neki. Nem is mentünk el átmosásra, mert olyan szépen kitisztult a szeme, meg nagyon féltem is tőle. De néhány hét múlva újra elkezdődött a könnyfolyás, így csak át kellett mosatni. De azóta semmi gond vele.
2011. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenféleképpen vidd el, mert ez csak időleges javulás, pár napon belül sajnos a saját tapasztalataim alapján azt tudom, mondani, hogy vissza fog térni a váladékozás. Jobb ezen minél előbb túlesni, babának, és neked is jobb lesz utána!
2011. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, tudom milyen, 2,5 éves kislányomnak is át kellett mosni 3 hónapsan...úgy látszik ez genetikus...
2011. okt. 18. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:
NEEEEM genetika!!!!a porszívóval segítettél!!!!!:)))))nekünk is ez jött be,napi 5*porszívózást"írt"fel a doki és 2 hónap szenvedés után evvel 1 hét után helyre jött és azóta sem semmi.rajta sem segített semmi más..
2011. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!