Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszott valakinek 3 hónapos...

Kúszott valakinek 3 hónapos korban a babája és mászott 6 hónaposan?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szabad összehasonlítgatni, de azt mondta egy szakember, hogy ez az elvárható körülbelül. Azt mondta, ekkor még ritkán csinálják ezeket a mozgásformákat a babák, mert sokat vannak a hátukon. Nálunk 6 hónaposan kezdődött csak a kúszás és 8 és fél hónaposan a mászás. Nem félek, ne értsetek félre, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire általános ez, mert én túl korainak tartom.
2011. okt. 18. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "szakember"még életében nem találkozott gyerekkel szerintem...
2011. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudják ők mi a jó,és a saját ütemükben fejlődnek.A fiam 7 hónaposan,lányom 8 hónaposan kezdett el mászni.
2011. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

valamit félre értehttél.

nálunk a gyógytornán kint volt egy táblázat, ez a nagy átlagot mutatta.


3 hósan kinyomja magát egy baba (szerintem nincs gyerek aki tudatposan kúszna, max nagyobb mozdulatokkal néha elöre vetheti magát, de tuti nem tudja megcsinálni)


4 hósan fordul egyik oldalra,

5 hósan vissza


majd 7 hósan feltérdel és kúszik

8 hósan pedig felül és elkezd mászni és feláll

10 hósan elkezd lépegetni és 12 hóskorára elkezd menni.


persze ebben lehetnek 1-2 hónap eltérések de több nem nagyon, habár a stabil menés csak 2 évesen kell tudnia teljesen.


nekem a lányom mindent a tankönyvek szerint csinált.

2011. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Nem értettem félre, visszakérdeztem, mert nagyon korainak tartottam, mondtam, hogy az ismerős babák sem csinálták ezt ebben a korban; és erre mondta, hogy azért, mert divat a háton fekvés. Nekem is túl korainak tűnnek ezek az időpontok. Köszönöm a válaszokat, azt a részletező táblázatot külön köszönöm!!!

2011. okt. 18. 20:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan hátról hasra fordult, ezt folyamatosan csinálta 5 hónapos koráig, akkor kezdett kúszni, de nem a hivatalos váltott kéz-láb formában. A "kommandós" kúszást soha nem csinálta. Viharos gyorsasággal egymás után elkezdett hasról hátra fordulni, kutyázni, leült, mászni kezdett és már kapaszkodva feláll. 20-án lesz 7 hónapos.

Jövő héten akarok beszélni a gyerekorvossal emiatt, hogy mennyire gond ez, hogy ilyen gyorsan csinál mindent. Sosem erőltettünk semmit, mégis rohan a kölök előre....

2011. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Persze! És 8 hónaposan futott, 1 évesen folyékonyan beszélt, 2 évesen írt-olvasott-számolt, ..... 15 évesen pedig doktorált.

:-)))

2011. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én Picurom kúszni szinte egyáltalán nem kúszott. 5 hónaposan ült fel, 5,5 hónaposan mászott, 6 hónaposan állt fel. Szóval ő csinálta ezeket a mozgásformákat, de mindeki (védőnő, doki, ismerősök) szrint jóval előrébb van a mozgása, mint az átlag. Én is megkérdeztem gyógytornásztól, hogy nem gond-e, nem mintha tudnék vele bármit csinálni, ő azt mondta, hogy nem, mert teljesen magától csinálja. Bár az is igaz, hogy rengeteget volt hason, születésétől fogva, nagyon szeretett így lenni.
2011. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan még semmit nem csinált a babám :D pedig nagyon ügyes mozgásban, 5 hósan kúszott, nem egész 6 hónaposan mászott, felült. mindenki meg volt lepődve milyen korán csinált mindent, ez a 3 hónaposan kúszás nagyon túlzásnak tűnik :)
2011. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a nagyobbik nővérem 9 hónaposan magától járt, és 8 hónaposan mászott, 7 hónaposan ült. Mindenki a csodájára járt annak idején.
2011. okt. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 hónapos volt,mikor hátrafelé elég nagy utat meg tett.Hogy tudatos volt e nem tudom.Ezt csinálta kb 1 hétig aztán semmi.Majd 7 hónaposan kezdett előre kúszni,9-10 hónaposan mászni,és 13 hónaposan indult el.Hallottam már én is olyan babáról aki állitólag 6 hónaposan mászik,de ki tudja mennyire mászás az?
2011. okt. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!