Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha véletlenül több D-vitamin...

Ha véletlenül több D-vitamin (Vigantol) csepp cseppen a babám szájába, akkor mi van? Másnap akkor ne adjak neki? 4,5 hós.

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
5%

A D-vitamint ha túladagolod, akkor káros a gyerekre. Az ilyeneket NEM a gyerek szájáb kell csöppenteni, hanem kiskanálba és utána adni a gyereknek.

Másnap hagyd ki, és kérdezd meg az orvost, hogy neki mi a véleménye.

2011. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Túladagolni azzal, hogy egyszer véletlenül 2 csepp ment a szájába? Ugyan már! Még ha 100 cseppről lenne szó...


Nem lesz gond ne aggódj! Néha nálunk is 2 csepp ment véletlen, de ettől még másnap ugyanúgy adtam neki az egy cseppet. Doki nálunk azt mondta, hogy ne hagyjak ki egy napot se lehetőleg.


Én kanállal adom be, de így is volt, hogy 2 csepp ment bele, kiöntöttem, majd újra kezdtem, de akkor is csöppent kettő...némelyiknek tök gáz az adagolója.


[link]

2011. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz,nyugi.

A mi gyerekorvosunk mondta,hogy nem lehet túladagolni...jó persze van extrém mennyiség is..

Régen egyszerre adtak a babáknak nagy mennyiséget és levolt tudva..nem kellett naponta adagolni..ezt a doki mondta!

Na szóval nincs gond,adhatod neki holnap rendesen..jobb a kanál,vagy ha kap tápszert abba..egyébként a mi orvosunk is mondta,hogy a szájukba a legjobb..de nekem sem jött össze a kicsi csajszimmal..kanálról szépen lenyalogatta:)

2011. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél én is nagy faxnit kerítettem az egésznek, a másodiknak a szájba cseppentettem, egyszer sem ment két csepp.

Egyébként ismerősőmék jócskán túladagolták, mert összekeverték valami más gyógyszerrel és adtak neki az egy csepphez képest horro mennyiséget 10-15 cseppet, felhívták az orvost teljes pánikban, azt mondta 10 napig ne adjanak neki. ennyi.

2011. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 18. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeresen két csepp jön ki az adagolóból, nagyon utálom! Kétnaponta kap így D-vitamint, én ezt a megoldást választottam. Még él. :))))
2011. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első válaszadónak üzenem,minek ijesztegetsz egy olyan embert aki így is megijedt már,tök fölösleges,és ráadásul,úgy hogy hülyeséget mondasz.


Kérdező csatlakozom az előttem szólókhoz,semmi baj nem lesz.

Ahhoz folyamatos túladagolásban kéne részesítened a babádat hogy mérgezést kapjon.


Csak nyugi! :-)

2011. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!