Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » K1 vitamin! Mindenki beadja a...

K1 vitamin! Mindenki beadja a babájának? Vagy van aki hitetlenkedik az ilyenfélékben?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 12:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért hitetkenkedtem volna, az anyatejben nincs K vitamin, ezrét beadtam neki.

11 éve a nagyfiamnak is beadtam, nem lett től semmi baja.


K-vitamin


A K-vitamin elsősorban a véralvadásért és a csontok felépítéséért felelős. Több alvadási faktor működéséhez is K-vitamin szükséges. A szervezet számára szükséges mennyiség felét K1-vitamin formájában a táplálékkal visszük a szervezetbe, a szükséglet másik fele, a K2-vitamin pedig a bélben keletkezik bélbaktériumok közreműködésével.

2011. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell, akkor kell. Ez nem olyan dolog, amit akarok vagy nem a babának... doki felírja, és ha kizárólag anyatejes a baba, igenis kell (tápszereseknek nem, mert abban van elegendő K vitamin).

Ez egyébként olyan, mint a D-vitamin. Súlyos betegséget előzünk meg vele, MUSZÁJ adni.

2011. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez vitamin és fontos, mivel az anyatejben nincs. Persze, hogy beadtam.
2011. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
Ebben nem kell hinni, nem értem a kérdést. Az anyatejben nincs, a és még bélbaktériumai sincsenek egy újszülöttnek. Mire gondoltál mikor hitetlenkedést emlegettél? Tényleg érdekelne, lehet, csak én nem értem.
2011. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Ez kb yolan mint az MMR-es kérdés volt:-(((
2011. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
2011. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

én csak azt nem értem, hogy nem is látta a babámat és már csomó dolgot felírt neki.. pedig egészségen a kicsi..

én nem fogok mindent beadni amit ő gondol, van amire nincs is szüksége..

ezért kérdeztem a k1 vitamint, mert ez egy szintetikus dolog.. ha beadom nem-e pont az ellenkezőjét érem el, hogy majd a természetes egyensúlyt, termelődését csökkentem, esetleg megállítom?

2011. aug. 8. 12:54
 8/38 anonim ***** válasza:
94%

Hallod, ne bíráld már felül az orvost, könyörgöm! Vagy ha nem bízol meg benne, akkor válts másikra. De megsúgom, az a másik orvos is ugyanúgy fel fogja írni a K és D vitamint, MERT KELL!!!!

Egyébként meg akkor oltásokra se fogod elvinni a gyereket, mert te úgy gondolod, hogy neki nem kell???

2011. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%
Mi a francnak szülnek az ilyenek! Nyírd csak ki a gyereked, ne adj neki semmit amiről te a nyilván meglévő 6 orvosi diplomáddal úgy gondolod hogy nem kell. Úgyis kár szaporodni az ilyennek. Csak azt nem értem, hogy lassan a kutyatartáshoz is jogosítvány kell, gyereket meg minden hülye szülhet.
2011. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%

Értsd meg,ez nem vizsgálat kérdése,az anyatejben NINCS K vitamin,senkiében,a tiédben sem.Mivel az egészséges fejlődéshez kell ez a vitamin,be kell adni neki.Igen,szintetikusat,mert ezt így lehet előállítani.A D vitamint sem fogod beadni neki?Akkor jó ha már gondolkodsz azon,h mit mondasz a gyerekednek,neki miért görbék a csontjai.

Igen,vannak olyan alapvető dolgok,amiket az orvos ELŐRE fel tud írni,mert MINDEN kisbabának szüksége van rá.El tudsz majd számolni a lelkiismereteddel,ha a saját egód miatt felülbírálod,semmibe veszed az orvos tanácsait,és valami baj lesz belőle?

2011. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!