Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is az orvosnak...

Szerintetek is az orvosnak lehet igaza? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A kislányom egy vidám, mosolygós, néha nyűgös kisbaba. A dokinéni volt itt tegnap és azt mondta, hogy ha olyan keveset hízik, mint az elmúlt 2 hétben, akkor hozzá kell pótolni. Teszem hozzá, igény szerint van etetve, amikor és amennyit kér. Az elmúlt 2 hétben csak 270 gr-ot hízott, az azt megelőzőben 370-et, tegnap előtt este volt 6110 gr. De azt a doktornő nem veszi figyelembe, hogy az első hónapban hízott majd' másfél kilót, akkor azt mondták a védőnővel egyetemben, merthogy akár óránként, 1,5 óránként evett, hogy hát ezt ki kéne húzni 2, de inkább 3 órára, merthogy sokat hízott.. Most, amikor ez megvan, és saját maga alakította így, akkor meg nem jó... :-( Belémvágta az ideget ezzel a szövegével a doktornő.. Azt is mondta, mert hogy rákérdeztem, hogy a gyerekek olyan 6 hónapra dupláznak(?), de a jól evő gyerekek inkább 4 hónapra..Amúgy 3690-el született és 3480-al jöttünk haza. Kis combos, hurkás a kiscsaj! :-) Ja és azt lefelejtettem, hogy nov. 3-én lesz csak 3 hónapos!


Szerintetek? Eddig kedveltem a dokinőt meg normálisnak tartottam, de most... :-((


Köszi a válaszokat!


2011. okt. 19. 06:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mivel anyatejes baba, ne törődj a dokinénivel. Amint írtad is, jókedvű, nem nyűgös.Szopiztasd csak úgy ahogy eddig, igény szerint. Kisfiam is szopott 1,5-2 óránként 6 hós koráig. Lehet, hogy lustább, úgy érzi, hogy jól lakott, de éhes lesz egy óra múlva:-) Kisfiamnál 6 hós korától rendeződött 3 óránkénti evésre. 6 hósan kezdtem csak hozzátáplálni. Csináld úgy, ahogy nektek jó, illetve a babának. Figyeld az ő igényeit.
2011. okt. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Párom is most azt "mondta", amit én, hogy hurkás, vidám, stb., akkor meg nem nagyon kellene az a tápszer. Evés után nem nyűgös, hogy még kellene neki, volt, amikor csak 10 percet evett(átlag olyan 20-30 percig eszik a kis kényelmes :-) ), adtam volna neki a cicit, mert hogy kevésnek találtam azt az időt, de nem kellett neki, kiköpte és elfordult.. Tömni nem tudom, mint egy libát, az akarata ellenére, csak mert neki ennyinek vagy annyinak kéne lennie. Ő ilyen és kész. Ha legközelebb is ezzel jön a doktornő, akkor a sarkamra fogok most már állni és nem!, csak ha tényleg(!) szükséges lenne..

Köszi szépen :-)

2011. okt. 19. 06:55
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy másik doktornő szólt be ilyet (a miénk betegszabin volt), mikor látta, hogy a fiam 2 hónap alatt csak 1 kg-ot hízott (de 5 cm-t nőtt). Megkérdezte, hogy adok-e neki eleget enni! Mindezt elég "érdekes" stílusban. A fiam tápszeres volt, mert nem lett tejem és másfélszer annyit evett, mint az ajánlott mennyiség, erre közölte, hogy az túl sok, túletetem, ne adjak annyit neki! Itt telt be a pohár. Úgy vágtam be magunk után az ajtót, hogy pergett a vakolat. Két nap múlva visszatért a mi orvosunk, aki nem értette, hogy mi volt a baja a kollégának, mert a kicsivel minden renben volt. Nekem az orvosunk azt mondta, hogy változó mikor mennyit esznek, híznak, nőnek, az a lényeg, hogy kb fél éves korára megduplázódjon a születési súlya, azt is hozzátette, hogy ilyen kicsi gyereket nem lehet túletetni és ha éhes lenne, azt elég zajosan jelezné, tehát annyit adjak neki, amennyit kér. A fiunk már másfél éves 81 cm és 11,6-12 kg.

Nem vagyok szakember, de szerintem egy ilyen jól fejlődő picúrnak felesleges a tápszer.

2011. okt. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia.

:) Nálunk is u.e volt. Mindent jól csinálsz.

Én lányom is igény szerint volt/van szoptatva.Nálunk is mondta a dokinő,hogy ez nem normális,hasfájós lesz,sokat hízik..blabla. Elkeseredtem,hogy biztos rossz anya vagyok.Aztán hazajött a férjem,elmondta azt amit a tiéd,hogy amíg hízik és rendben fejlődik addig nincs probléma.

Aztán volt még pár ilyen húzása a gyerekorvosnak (tápláljak hozzá,kezdjem a hozzátáplálást 3hósan,ne szoptassam éjszaka...stb) Én végül leváltottam, egy olyanra aki szoptatóspári és szereti a lányom is.

Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy mindent jól csinálsz, te vagy az Anyukája, te érzed, hogy mire van igénye a babádnak, és nem a doki. Úgyhogy persze hallgasd meg őt,aztán csinálj mindent úgy ahogy eddig :)

2011. okt. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ja igen! 7:30as vagyok. 1éves és 10.5kg :)
2011. okt. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Na most megnéztem. az én lányom 3910-el született és az elsö hónapokban iszonyat mennyit evett, és tápszeres is volt, de csak evett és evett. és 3,5 hósan volt 6200gramm és nem volt túl kicsi, söt inkább nagy volt.


az hogy 4 hónapra dupláznia kell, szerintem nagy badarság , habár biztos nem baj, de az a gyerek már túl kövér ha 4 hósan dupla súlyú. egy átlag 3 hós gyerek 5,5 kg egy 4 hós 6 kiló és kb 6 hósan 7 kiló. (ezek egy 3500grammal születettátlagosan hízott gyerek adatai)


mekem tápszeres volt a babám de nem adnék ilyen körülmények között tápszert. simán duplázni fog 6 hósan és nem kell hogy elöbb duplázzon.


írja csak föl de te azt adsz amit akarsz. simán tudod mérni havonta te is otthon, ráálsz vele együtt a mérlegre majd külön, és félkilókat simán mutat egy sima házi mérleg is. ha nem hízik semmit 1 hónap múlva akkor esetleg este egy kis pótlást.

2011. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nagyon nincs igaza, de ez nem is kérdés: 3 hónap alatt majdnem 3 kiló, mi ezzel a baj?! A két hét alatt 270 is teljesen jó, nem szabad ilyen rövid időszakokat kiragadni, minimum egész hónapokat nézzetek. Eddig tökéletes a hízása
2011. okt. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hat, ez hujjjje. Mar bocsanat. Ha a jol evo babak 4 honapra duplaznak, akkor miert kene a te babadnak duplajanak lennie, amikor csak 3 honapos LESZ? Es az nem tunik fel a dokinak, hogy a baba egeszseges, vidam, derus, kiegyensulyozott? Hala Istennek, hogy van tejed es tudod szoptatni, 4-5 honapos kora elott el se kezdd a hozzataplalast, ha amugy jollakik es nem ehes. Az anyatejnel nincs jobb es egeszsegesebb.

Neha beleultetik az ideget az emberbe, amikor meg tenyleg baj van, akkor lesz*rjak, amit az ember mond, akkor a "ne hisztizzen anyuka" a valasz. AAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaa.

2011. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia!Nehogy adj neki tápszert!Az anyatejnél nincs jobb.Ha éhes úgyis enni kér.Nekem is voltak váltakozó időszakok,hol 2 óránként evett,hol 4 óránként,hol ennyit hízott,hol annyit.Ha valami gond lenne úgyis észrevennéd.Volt hogy én azt hittem kevés a tejcsi,mert megette mindet,és még kért volna.Akkor én is azt hittem na most biztos majd pótolni kell,de nem,1-2 nap és minden visszaállt.A 270gr nem kevés,lehet majd a következő időszakban többet fog.Ne aggódj!
2011. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam! :-))))
2011. okt. 19. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!