Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tetszik a Dávid keresztnév?...

Tetszik a Dávid keresztnév? Esetleg a te gyermekedet is így hívják? Mikor és hogyan tetszett meg a név?

Figyelt kérdés

Nekem még nem született meg a gyermekem, de biztosan tudom, hogy Dávidnak fogják hívni, ha kisfiú lesz. Nekem nagyon sok nehézségem adódott a névválasztással, mert mindenképpen tökéletes nevet kerestem, de minél jobban rágörcsöltem a témára, annál inkább nem találtam olyan nevet, ami szerelem lett volna első látásra. Aztán egy este bóklásztam a kék közösségi oldalon, és láttam az egyik ismerősöm kommentjét, akinek a kisfiát Dávidnak hívták. Ekkor döntöttem úgy, hogy az én babámat is így fogom elnevezni. Nagyon megtetszett a hangzása, az eredete, és tökéletesen passzol a vezetéknevünkhöz is. :)


Ti mi alapján döntöttetek? Hogy találtatok rá a favoritra?


2011. okt. 19. 19:42
 1/7 anonim válasza:
100%
nekem nagyon tetszik a Dávid név!
2011. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó név, mert ismerősen cseng és mégsincs túl sok belőle. Sztem nem tömegnév, mint a Csongor meg a Zsombor.

Én már mást találtam ki, ha fiunk lesz, egyébként adnám. Én lettem volna Dávid, ha fiúnak születek :)

2011. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kislányként egy sorozatban(Regina révbe ér) hallottam először ezt a nevet,a főszereplő lány barátja volt és Martinnak hívták.

Beleszerettem a névbe.Amikor kiderült fiam lesz,tudtam csakis Martin lehet a neve.Szerencsére a férjemnek is tetszett.

A kisebbik fiam Márk.Nála már nehezebb volt a helyzet,én Nimródot vagy Olivért szerettem volna,férjem Tamást.Egyikőnknek sem jött be a másikónk névválasztása.De sikerült nagy nehezen. :)

2011. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és elfelejtettem írni,hogy igen,tetszik a Dávid név is.
2011. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem tetszett ez a név. Az én kedvenc fiúnevem a Milán, de ez is az egyetlen ami tetszik. :D Lánynévből már nehezebb választanom, mert ott rengeteg tetszik és mindig más a kedvenc.
2011. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Brigitta04 ***** válasza:
100%

Szia.

Kisfiamat Dávidnak hívják.Igazábol nálunk ugy volt,hogy az apukája már nagyon régen kiválasztotta a lánynevet(Noémi) igy a fiú nevet én választottam de mindkettönknek tetszett igy ez lett a neve.És az sem volt az utolsó szempont,hogy mind a két vezetéknévhez passzoljon.Mivel mi külön vagyunk és csak az utolsó pillanatban dölt el,hogy az apja vezeték nevét fogja kapni.

2011. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik.És adnám is a gyerekemnek,csak mivel a bátyám fia Dávid így már kilőve.
2011. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!