Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tojás, tej és cukormenetes...

Tojás, tej és cukormenetes babasüti /babakeksz recept?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9,5 hónapos! Szeretnék készíteni neki babasütit,amiben nincs tojás, tej és legfőképpen cukormenetes!

Tudnátok valami könnyen elkészíthető, fincsi süti / keksz receptet írni, amit próbáltatok a babátoknál?


2011. ápr. 30. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

ne adjál akkor neki semmit se...

amúgy

szerintem egy 10 hós baba ehetne már nyugodtan babapiskótát.

vagy esetleg allergiás?...

2011. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ilyet sütöttem a lányomnak az első szülinapjára. A cukormentest nem tudom miért írtad, cukor nélkül nem lehet sütit sütni, de helyettesítheted fruktózzal, csak abból picit kevesebbet kell használni. (Vagy édesítőszerrel, de a cukor szerintem kevésbé egészségtelen, mint az édesítőszerek.)

[link]

2011. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló kérdésére válaszolva: NEM allergiás semmire a pici fiam! Köszönöm a "JÓ" ötletet, hogy ne adjak neki semmit! Az biztosan "finom"! Babapiskótát soha nem adnék neki, sőt.... Miért baj az, ha nem szeretném terhelni a pici szervezetét mindenféle finomított cukorral??? Nincs szüksége rá!!! Én magam sem eszem cukros dolgokat, csak nagyon-nagyon -nagyon ritkán!

További válaszolóknak köszönöm a web címeket!

2011. máj. 2. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Istenem. Nem tudom minek írnak olyanok, akik nem tudnak értelmesen válaszolni. Bemásolom, amit én találtam. Hasonlót kerestem, mert hasonlóan nem szeretném a szervezetét terhelni.

• 2 tepsihez

• 20 dkg bio rétesliszt ( vagy 10 dkg bio teljes kiőrlésű búzaliszt átszitálva+10 dkg bio simaliszt)

• 60 gr extra szűz olívaolaj (helyettesíthető napraforgó- vagy kukoricacsíra olajjal is),

• 30 gr fruktóz (vagy méz, esetleg nádcukor),

• 50 gr finomra reszelt, hámozott alma (de lehet villával áttört banán, reszelt körte, őszibarack is),

• fűszer vanilia

• 1 mk borkő sütőpor (opcionális)


Lehet, hogy már nincs rá szükség, de talán másnak is kell. Amúgy én ebből is ki fogom hagyni a fruktózt, mert sztem az alma elég édesítésre. (a banán meg pláne)

2012. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!