Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én babám ilyen lusta?

Csak az én babám ilyen lusta?

Figyelt kérdés

11 és fél hetes és semmit nem csinál, csak mosolyog, gügyög és nézelődik, ha meztelenül van a pelenkázón néha talpra teszi a lábát és a csípőjét kicsit fordítja.

De nem forog (olvasom itt, hogy már 2,5 hónaposan forognak a babák), nem nyúl a játékokért, pedig van játszószőnyege is, nem akar hason lenni, próbálom erőltetni, de nem megy, nagyon sír, ha megfordítom a hátára még percekig bömböl. Én már nem tudom mit csináljak. Síró görcseim vannak.

Hogyan tudnám minél jobban motiválni? Mit játszunk, hogy fejlődjön?

Ha ölbe veszem és függőlegesen fekszik rajtam, akkor viszont szépen tartja a fejét.


2011. okt. 23. 14:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jó, h nem méred mások gyerekéhez a tiédet és nem aggódod halálra magad emiatt. Jó is lesz a gyerekednek, ha ilyen anya vagy.
2011. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
semmi gond a babáddal, hisz 11 hetes!!! mit vársz töle, az különleges eset ha 2,5 hónaposan forognak ,ismerek elég sok babát , de ilyet még én nem láttam, az enyém 5 hónaposan fordult át hasról hátra és 7 hónaposan vissza, már egy éves elmúlt és semmi gond vele. ö sem szeretett hason lenni, de késöbb mikor már jól tartotta magát megszerette. nem kell eröltetni semmit!
2011. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
nekünk is ez volt és kiderült hogy enyhe oxigén hiányt szenvedett az anyaméhben és feszes az izomtónusa, főleg a jobb oldalon. Ezt megállapitotta a gyerekorvos, utána az ortopédia. Utána fordultunk a Dévény Anna módszerrel dolgozó gyógytornászhoz. Ő rengeteget segitett, most már semmi baja. 21 hónapos. Nem biztos hogy nálatok is ez van, de néhány egyszerű gyakorlattal meg lehet győződni, hogy nincs e túlzott izomfeszessége.
2011. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem mérem mások gyerekéhez a gyerekem, de első baba és ha valaki azt mondja, hogy már forognia kellene akkor én elhiszem és aggódom, hogy miért nem forog. De még ez hagyján, mert ő még csak nem is akar megfogni semmit, ökölben vannak a kezecskéi és azért csak kellene már nem?

Tényleg csak aggódom, mert nem tudom mit kellene csinálnia és mit nem.

2011. okt. 23. 15:04
 5/19 anonim ***** válasza:
3. válaszoló, 11 hetes babáról van szó, nem hónaposról. A korához képest ez jó és nincs semmiről lekésve.
2011. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

egyrészt hogy beszélhetsz ilyen csúnyán a saját gyerekedről? :O

nincs olyan baba aki 2,5 hónaposan forog, csak anyukák szeretnek fellengzősködni, a 2,5 hónapos ügyes babák ki tudják hason nyomni magukat és eldőlnek... ez tetszik nekik ezért ismétlik de ez nem forgás.


másrészt nem erőltetni kell a pocakon fekvést hanem megszerettetni.


és még mindig ki vagyok akadva, hogy a 2,5 hónapos babádat lelustázod...


tedd hasra, feküdj vele szembe és énekelj neki. fektesd rá egy lepedőre és finoman kezd el felemelni a sarkát.

tornáztasd a lábát, kezét, biciklizés, ilyenek. és dicsérd sokat!!!!

2011. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
9 hónap volt arra, h felkészülj a gyermek eljövetelére, de még most sem késő egy könyvet a kezedbe venni. Bocs, h ennyire nyers vagyok, nem hinném, h rossz ember vagy, de úgy látom, h eléggé felkészületlen és túlaggódó vagy. Az nem egy jó dolog, de fejleszthető.
2011. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ugyan már...egyrészt majd rájössz a hónapok évek alatt hogy semmivel se dicsekednek jobban az anyák mint a gyerek különböző fantasztikus dolgaival aminek néha fele se igaz...mert úgy van ahogy előttem írták, lehet hogy nem is forog az a gyerek magától csak egyenetlen talajon mondjuk addig küzd hason üvöltve pl. amíg a lendület átfordítja.

Egyáltalán NEM jellemző 11 hetes babákra hogy forognának bármerre is.

Nekem az első gyerekem (fiú és én is ilyen túlaggódós voltam) 5.5 hónaposan fordult hasról hátra egy hétre rá pedig vissza.

Már kezdtem örülni aztán teltek a hónapok akkor azon aggódtam miért nem ül és mászik. 8 hónaposan egyik napról a másikra 4kézlábra emelkedett és mászni kezdett, majd 13 hónaposan elindult egyedül ahogy a nagykönyvben írva vagyon:))

A lányom kifejezetten hamar fejlődő baba volt de ő is 3 hós volt már mire megfordult hátról hasra majd fordítva, 6 hónaposan ült és mászott, 10 hónaposan indult el, de most végeredményben mozgásában ugyanott tart mint a bátyja ennyi idősen.

Szóval azt akarom ezzel mondani hogy ne siettesd, és ne aggódj, minden gyerek más tempóban éri el a lépcsőket, de ti SEMMIRŐL se vagytok lemaradva.

2011. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Már bocs, de pl az én fiam 2,5 hónaposan forgott, vannak ilyen babák. De mászni csak 9 hónaposan mászott, szóval a fejlődését nem neveztem volna lineálisnak:)


Kedves kérdező!

Nem baj, ha aggódsz a babádért, de azt nagyon túlzásnak tartom, hogy sírógörcseid vannak, mert szerinted nem csinál dolgokat.

Persze, első gyerek, de hidd el, mi sem úgy kezdtük az anyaságot, hogy rögtön 4-5 éves porontyaink voltak!

Nem kell különösebben motiválni, fejleszteni, ha nagyon nyugtalan vagy, kérdezd a gyermekorvost, a védőnőt, vagy a neten keress rá valami tól-ig mozgásfejlődési táblázatra.


Egyébként meg nincs olyan, hogy ennyi hónaposan ezt, annyi hónaposan azt KELL csinálnia a babának, mindegyiknek más a fejlődési ritmusa.

2011. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség! Az enyém 4 hónapos és nem pörög forog. Én is betojtam minap, mert a rendelőben az anyukák egymást túl licitálva mesélték, hogy kinek issza pohárból a tejet az 1 hónapos gyereke, és kinek szoptatja már saját magát, úgy, hogy az anyukának ott sem kell lennie.(költői túlzás:-)) Én csak lestem ott jobbra meg balra, hogy jesszus az én gyerekemmel mi a baj?? Nem pörög forog nem olvas és még csak nem is ír 4 hónaposan. Természetesen mind hazudott, túlzott mindenki nevezze aminek akarja, rájöttem, hogy csak azért mert a 4 házzal arrébb lakó Gézuka már forog, attól az enyémnek még nem kell.
2011. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!