Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elesesekkel kapcsolatban mik...

Elesesekkel kapcsolatban mik a tapasztalataitok, hogy oldottatok meg, mit csinaltatok?

Figyelt kérdés

7hos lanyom felallt. ulni meg nem tud.. ha nem lennek mogotte mar a fejet is szetverte volna sztem.. mit csinaljak? hagyjam elesni neha? vagy fogjam meg mindig? vagy mi? otletem sincs hogy ezt a helyzetet hogy oldjam meg:( azt sem akarom hogy baja legyen, de azt sem hogy kesobb minden huppanasra orditon...

meghat 7hosan nem korai allni??? egyszeruen tanacstalan vagyok:(


2011. okt. 24. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem állhatsz ott mindig mellette. Tegyél el mindent, amiben megütheti magát, nagyon mást nem tudsz tenni. (Nálunk pl. a nappaliból kikerült a dohányzóasztal, elég fura, de ez van.)

Nálunk a lányom esett elég sokat, a fiam 16 hónaposan kezdett el járni, ő viszont alig-alig esett el. Szóval szerintem ha később kezd el járni, akkor kevesebbet esik. De nem tudsz mit csinálni, 7 hónaposan már előfordul, hogy feláll egy gyerek.

2011. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha magától állt fel akkor nem korai. de ha az lenne lenyomnád a földre?


hagyd elesni.

én mikor a lányom elkezdett felülni nem segítettem neki, szépen naprol napra jobban ment neki, meddigre felült már tudta hogyan kell esni. ekkor jött a felállás, persze nagy nagy eséssekkel. minden egyes felállásnál már rohantam is oda de nem segítettem. amikor dölt akkor csak a fejéhez a padlóhoz tettem a kezemet, vagy is esni esett, de a feje nem koppant, ott volt a kezem.


ugyan ezt kezdtem el a felmászásnál is. egyszerüen nem segítek neki, mikor látom hogy elkezd leesni akkor a oda tartom a kezemet a fejéhez, így a feje nem sérül. legtöbbször maga kitartja a fejét nem is ütné meg.

2011. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

dehogy nyomnam le a foldre... meg ha akarnam sem tudnam...

koszi a tanacsokat!

2011. okt. 24. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mindig totál a nyomában voltam, igyekeztem elkapni. Ha dolgom volt, akkor járóka. (...így is kétszer voltunk az ügyeleten.)
2011. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk már tudott mászni-ülni, amikor felállt, de így is sokszor elesett. A szobában leterítettem egy vastag plédet, így ha elesett, nem tudta magát annyira megütni. Persze én is lesben álltam, ha veszélyes manőverbe kezdett, és elpakoltam a közeléből minden keményebb tárgyat. Ha valaki mindig fogja a babát, segít neki illetve mindig elkapja, ha esik, sokkal lassabban tanulja meg, hogyan kell biztonságosan lehuppanni. Sajnos sok sírással jár ez az időszak, de ez van.
2011. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én fiam ugyan egy évesen állt fel, de én sosem szaladgáltam a nyomában. Ha elesett és nagyon megütötte magát, sírt, megvigasztaltuk. Viszont olyan kicsi, olyan közel van a földhöz és légzsáknak ott a pelus a feneke alatt, szóval nem csinálok dolgot belőle, ha elesik. Az apja megszokatta azzal is, hogy ne kezdjen el pityeregni minden esés után. Ha elbukik, ránknéz és elkezd görbülni a szája. Ha látja, hogy minket nem izgat, abbahagyja és megy tovább. Nem is esett sokat (kb. 4-5 alkalommal, ebből a legcsúfabb az volt, mikor fejjel leverte a szekrény egyik ajtajának fagombját/el tudod képzelni, mekkora esés lehetett:S/), előtte sokkal csúnyábbakat is csinált, kétszer esett le az ágyról, 1-2 alkalommal fejjel belefordult a játéktároló kosarába (ezen még most is mosolygok:)), meg egyszer addig rázta Apa kocsikulcsát, hogy istenesen fejbeverte magát vele (ez is nagyon vicces volt:)))). Ha hagyod, hogy maga tapasztalja ki a határait, sokkal hamarabb megtanul magabiztosan járni, a mozgáskoordinációját irányítani, én amondó vagyok.
2011. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
en sem a feneket, feltem, hanem a fejecskejet.. hat igen. valahogy meg kell oldanom, en semakarom hogy minen karistolasert orditson.. csak tenyleg a fejet feltem
2011. okt. 24. 21:50
 8/8 anonim ***** válasza:

14:23 vagyok. Én is féltettem/féltem, és úgy voltam vele, inkább elkapom, mint hogy valami maradandó sérülést szenvedjen.

Nincs semmi baj a mozgásával, bátor, nyugodt kisfiú, bízik a világban, önmagában és bennem :) és sosem sír ok nélkül. Nem vagyok mindig a nyomában persze, de azokban az időszakokban, amikor egy-egy új mozgásforma (mászás, állás - szintén 7 hósan -, majd járás) még nem ment neki jól, inkább elkaptam. Aztán amikor már láttam rajta, hogy megügyesedett, szépen eltávolodtam. Most 14 hós, ha egyedül játszik, már csak a szemem sarkából figyelem munka közben, hogy ne csináljon tiltott dolgot :)

2011. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!