Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen korkülönbséggel érkezet...

Milyen korkülönbséggel érkezett a tesó? És milyen tapasztalataitok vannak a korkülönbséggel kapcsolatban? Jól döntöttetek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia.6 és fél év van a két lányom között.Direkt csinláltuk így,mert így könnyebb.A nagy rengeteget segít és hát sokkal könnyebb,mert ő már szinte önnálló.Jobban nem is dönthettünk volna:)Imádják egymást persze korkülönbség függő.A nagy most 7 éves a kicsi pedig pont ma 9 hónapos.:)
2011. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23 hónap. Így akartuk, most még kicsik ,és elég nehéz. Remélem idővel tényleg könnyebb lesz, mint ahogy mondják. (Bár megjegyzem, két irtó eleven gyerekem van...)
2011. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi nem így döntöttünk, hanem így sikerült.

22 hó a különbség. Nagyon nehéz, de szerintem ha nagyobb lett volna a korkülönbség, az rosszabb lett volna. A családban van egy testvérpár 11 év korkülönbséggel, egy másik 5 év kor különbséggel. És van három testvér ( 21, 15, 3 évesek). mindegyikük szülei azt mondják, jobb lett volna a kis korkülönbség. Legalábbis a gyerekeknek.

Az én gyermekeim immár 5 és 3 évesek. Nem mondom, h álom az életünk, nincs vita, nincs hiszti, nincsenek nehéz és szörnyű napok, de annyira összenőttek, egymással játszanak, fejlesztik egymást. Amiben egyik jobb, azt a másik ellesi, utánozza.

Nem bántam meg, h így sikerült.

2011. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Javítok:Nem korkülönbség függő akart lenni.:)
2011. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Két példát tudnék hozni. Az egyik leányzó most áprilisban lesz öt, a húga októberben volt három. Rengeteget nyúzzák egymást, a nagyobbik segít, ha kérik, de mindig neki kell engednie, mert persze a kicsi erre nem nagyon hajlandó. Igazából az anyuka kora miatt lett ilyen "hamar" letudva a dolog, de nem nagyon vált be.


A másik példa, nagyobbik 8, kisebbik most lett egy éves. Teljesen jól működik, a nagy sokat segít, nagyon szereti a húgát, és ha valami gondja van érzelmileg, akkor azt már ki tudja fejezni gond nélkül, könnyebb vele megbeszélni a dolgokat.


Én becsúszott gyerek voltam, a bátyám 13 volt, a két nővérem meg 16-16, és nagyon jó a kapcsolatom az összes tesómmal, bár tény, hogy a bátyám kamaszként több figyelmet igényelt volna. De normális felnőtt lett, csak húzós volt az a néhány év. :)

2011. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19 hónap van a lányok között. Életünk legjobb döntése volt. Nagyon szeretik egymást. Mivel mindkettő kicsi még, nem segítenek, de ezt nem is várnám el. Szerintem pár hónap és együtt játszanak majd, nagyon várom. Jó döntés volt, bár a terhességem alatt nagyon féltem ezektől az első hónapoktól.
2011. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21 hónap a 2 lány között. Így terveztük és évvégére tervezünk még 1 gyereket szintén kis korkülönbséggel. Igaz lehet 2,5 év lesz közöttük mert most végzek az egyetemen és muszáj tolni rajta, de amúgy már most bevállalnám. A kicsi most 10 hós.
2011. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

15 éves a nagylányom, és van két kistestvére akik 18 és 4 hónaposak :-)

Szerintem ez így nagyon jó, bár nekem sok a segítségem

30.N

2011. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10 év van a 2 lány között,nem pont így akartuk,de így sikerült.A kicsi most 3 ,a nagy 13 éves.Előnyök és hátrányok is vannak.

Óriási előny,hogy a nagylány a pótmama,sokat segít,a kicsi imádja.

A hátrány,hogy valamennyire egyke mind a kettő.A nagy mert 10 évet egyedül volt,a kicsi azért mert a nagyot pótmamaként kezeli,és persze általa is el van kényeztetve.

Szerettem volna egy harmadikat,kicsi korkülönbséggel,de sajnos több gyerekem nem lehet.Nem a kor miatt,36 vagyok ágyban tudnám csak kihordani,a kicsi mellett lehetetlennek látom.

2011. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 és fél év, csak fiú, lány.
2011. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!