Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig pépesítesz? Mi az oka...

Meddig pépesítesz? Mi az oka ha valaki nagyobb gyerkőcnek pépesít?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél találkoztam már azzal, hogy bölcsis, ovis gyerkőc, akinek nincs szervi baja, pépesen kapja az ételt.

Az egyéves kislányomnak 7 foga van, de kb. 10 hós kora óta csak villával töröm neki össze a kaját, a husit picire darabolom, az almát gerezdbe kapja, és ő harapja. A háztartási kekszet, kiflit is egészben kapja és ő harapja magában.


Nem kötekedni akarok, nem állítom hogy én jól csinálom a másik nem, csak érdekel, hogy más miért nem ad darabosat.


2011. okt. 24. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A nagylányom rossz evő volt (tápszeres is), a kaját csak pépesen volt hajlandó megenni 1 éves koráig. akkor négy foga volt, aztán egyszer csak már csak a darabosat ette...teljesen magától. Most 3 éves, nemrég kezdte az ovit, mindent szépen megeszik, nincs vele gond.

A kisebb (ő szopik), most 10 hónapos és szépen megeszi a darabos kaját is, vagy villával összetöröm vagy nagy darabokban a kezébe adom és elmajszolja magának. Pedig egy helyen élnek, egyszerűen más az igényük...

2011. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor már van alul-fölül 2-2 foga, elég törni nekik. Persze a bébiétel gyártók nem tudják, hogy ez mikor jön el, hiszen elég nagy a szórás. Ezért javaslom annak aki azt ad, hogy már csak ezért is néha csináljon saját maga ételt a babának, mert kell nekik, hogy tanuljanak rágni.
2011. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet ennek az is az oka, hogy valaki fél, hogy a gyerek megfullad.Lányom 9 hónapos, de pl én rettegek tőle, de ez nem gátol meg abban, hogy darabosat adjak neki.Már van 4 foga, és az almát és a banánt nagyon szépen elmajszolja.A babapiskótát, meg a kenyérhéjat amikor eszi, még eléggé pánikolok, és lesem, hogy minden oké-e, de nagyon szépen rág már.Türelem is kell ehhez az egészhez, mert ugye bár sokkal könnyebb valami folyósat bele kanalazni a gyerekbe, mint megvárni amíg megrág valamit, és lenyeli!
2011. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy írtad is, a te babád jó evő és mindent szépen megeszik. Nálunk az a helyzet, hogy a 2 és fél éves lányom egyszerűen utál enni, húsba bele nem harapna, mert undorodik tőle. Ezért olyanokat csinálok, hogy pl a gyümölcsöt összepépesítem és úgy megeszi. Sokszor van, hogy meglát nálam mondjuk körtét, kér belőle, de egyből köpi is ki. Majd két perc múlva ugyanazt a körtét összepépesítve jóízűen megeszi. A tésztát is úgy eszi meg, ha a húsos-zöldséges szószt egyneműre pépesítem. Ha véletlenül találna benne egy pici zöldség vagy húsdarabot, akkor egyből köpné vissza. Nem tudom miért csinálja ezt, mert simán eszik kenyeret, tésztafélét, rizst, de ami mellé van az nem kell. Bízom benne, hogy ez elmúlik nála idővel, addig is pépesítem neki, mert különben sosem jutna hozzá gyümölcshöz, zöldséghez, húshoz.
2011. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az tény hogy sokáig a fiam (3 éves) is turmixolva kapta a zöldséglevest mert máshogy nem ettw. Olyankor a husi ment bele darabosnak meg a levesgyöngy. De kb 2 éves kora óta nem turmixolok neki. 1 évig rá se nézett a zöldségekre gyümikre. Most ő kEri ezeket kíváncsi lett. Gyümiből mondhuk csak az alma megy.
2011. okt. 24. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
7 hónapos a kislányom. Már szeretnék neki darabosat adni, de nem fogadja el. Nincs még foga, talán emiatt. Nem erőltetem neki, de azért próbálkozom hátha.
2011. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!