Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatok 5 hónapos...

Mit csinálhatok 5 hónapos babámnak tehéntejből?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 1 éves korig nem ajánlott, de nem fogad el se tápszert, se tejpépet. És nem kivánok többet kipróbálni, mert mindegyiken érzi azt a büdös szagot és a rossz ízt.
2011. okt. 25. 07:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Akkor se csinálj belőle semmit, hanem hívd fel a gyerekorvost.


Esetleg próbáld a tápszert belerakni az ételeibe: vízben megfőzött grízbe, főzelékbe,akár gyümölcshöz is, csak fogyjon el belőle a kívánt adag (500 ml-nek megfelelő)

2011. okt. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%

tehéntejet 5 hósnak?? komolyan egyre lököttebbek az emberek.


ha nem eszik semmit akkor kérdezd meg az orvost. tejpépnek egyáltalán nincs büdös szaga, söt inkább finomak, nem tudom milyen tejpépet vettél, de a hippes és milumiles nagy édes.

de azon sem élhet egy 5 hós. kezd el a hozzá táplálást és kérdezd meg az orvost hogy mit lkehet tenni.


a gyerek azt csinálja mait te érzel. te büdösnek rossznak érzed persze hogy ellenkezik, nem akarja. ez az egész életetekben így lesz. ha te vagy a párod pl valamire azt mondja rossz a gyereknek hallani sem kell már nem kell neki.

2011. okt. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ez nagyon így van, amit a 2. válaszoló mondott. Ha pedig nyitott vagy te is mindenre, akkor nem lesz válogatós
2011. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
33%

kérdezd meg tényleg a dokit, meg kezdel a hozzátáplálást.


De én lehet készítenék neki negyedes vagy feles tejből nagyon híg tejbepapit.Persze csak kóstoltatni, és ha nincs gond, akkor eheti.

Mi is kaptunk ennyi idősen és semmi bajunk....

Amúgy az én fiam sem bírta a tejpépet, tényleg érezni a szagán, az ízén a "mű" ízt.

2011. okt. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Az enyém se akarta elfogadni a tápszert először. 9 hónaposan hagytuk abba a szopit. Én úgy csináltam, hogy fele olyan hígra csináltam a tápszert egy pár napig, aztán egyre sűrűbbre, amíg el nem érte a megfelelő arányt. Kábé 2 hétig tartott, de szerintem 1-1.5 hét alatt is meg lehet csinálni. Próbáld így. Addig hígítsd, amíg nem hajlandó meginni.
2011. okt. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

Persze nincs bajunk, valószínűleg neki se lenne, de azért nem mennék vissza az "őskorba", ha egyszer van újabb megoldás. Ráadásul a tehéntej még kevésbé hasonlít az anyatejhez (összetételben, de ízben is), nem olyan nagy garancia, hogy azt elfogadná.

Nem lehet, hogy egész egyszerűen a cumisüveg új neki és azzal van baja?

2011. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem tudom, én a Humana 1-es tápszert adom a babámnak, egyáltalán nem büdös és rossz, kifejezetten finom banános íze van.


Adj neki tehéntejet, aztán majd fájjon a hasa, persze, ez jó ötlet.

Nem értem, miért nem az orvossal beszélsz????

2011. okt. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Az orvos javasolta mert már nem tud mit felírni és sajnos 1 hónap alatt 200-at hízott csak. Naponta 250-300 ml-t eszik a tápszerből és semmi mást.

A kanállal még elég ügyetlenek vagyunk. Próbáltam már pohárból itatni, kanállal etetni, de csak öklöndözik a tápszertől.

Humana banánost is kipróbáltuk, de attól fájt a hasa és nem tudott kakálni.

Mi is felnőttünk tehéntejen, a tápszert is el kell adni, ezért mondják, hogy egészségtelen a tehéntej. Az legalább természetes, nem egy lebutitott valami, ki tudja mit tesznek bele és mitől van annyi rákos gyerek.

2011. okt. 25. 08:31
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

Ha egyszer orvossal is beszéltél és ezt mondta (érdekes...), akkor miért kérdezed meg. Akkor add neki, elvileg hozzáértő javasolta.


A rákos lesz a gyerek meg hasonlókról most nem akarok vitát folytatni. Ha egy kicsit is utánanézel a dolgoknak, majd rájössz, hogy mi miért van

2011. okt. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Napi 250-300 ml az már a kiszáradást is maga után vonja. Az nagyon kevés. Emellett, nem, hogy híznia, fogynia kéne. Miért nehéz ezeket elhinni nekem?
2011. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!