Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébredhet éjszakánként?

Miért ébredhet éjszakánként?

Figyelt kérdés
6 hónapos kisfiam szinte a kezdetektől átalussza az éjszakát a saját ágyában. Most jött ki a két alsó foga, és azóta minden éjszaka felébred, de nem sír, csak nyöszörög és forgolódik, meg ki akar jönni az ágyából. Már biztos nem a foga fáj, mert már mindkettő kint van. Este eddig nem kellett altatni, letettem az ágyába, nézelődött és egyedül elaludt, most ha nem alszik el cicizés közben, akkor ott kell lennem, simogatnom kell, míg el nem alszik, mert ki akar jönni. Éjszaka olyan 11 és 2 óra között felébred és át kell vinnem magam mellé, ahol adok Neki cicit, eszik és alszik tovább, de már mellettem, és utána olyan 4 körül is felébred, eszik és alszik tovább. Miért ébredhet fel? Este ugyanannyit eszik mint eddig, amikor átaludta az éjszakát. Lehet már nem elég a tejem Neki? Már egyenlőre nem kap, most kóstoltatom Vele az almát. Panelben lakunk és már arra is gondoltam, hogy melege van és azért ébred, mert mindig abban az időben van iszonyat meleg este, lehet azért is ébred fel? Jó lenne átaludná az éjszakát és legfőképp a saját ágyában. Ötletek?
2011. okt. 25. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem látod még jöhet a foga vagyis mocoroghat neki az ínyében és ez nem lehet valami kellemes,plusz hogy eszik éjjel ez meg lehet a fejlődési ugrástól.Szerintem mivel 6 hónapos már adhatnál neki valami kis bébiételt hisz azért kell mert éhes.Én megpróbálnám ...valamit vezess be neki és majd meglátod hogy kelni fog-e enni vagy sem:)Amúgy meg kitartás én 11 hónapos ikreimmel még egy éjszakát sem aludtam át:(nekem ez jutott...
2011. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mitöl ébred fel az egy nyitott kérdés, mert nem tudja megmondani.


Amiket próbálj ki. pl mondod, hogy lehet éhes, adjál neki pótlást este. lehet melege van, szerezz be egy höméröt a szobába és nézzd mindig hány fok van 21-nél ne legyen melegebb.

na de ha minden ki van pipálva akkor lehet csak te kellesz neki.

egyébként nálunk ugyan ez volt. amiben biztos vagyok hogy enni nem akar éjszaka, de próbáld ki a pótlást.

valószinü a közelséged kell.

ha van cumija tedd neki vissza és maradj vele ott.


én ha lányom felsírt max 2x vettem ki a harmadik napon ha érztem hogy nincs problémája akkor nem vettem ki, inkább álttam akár órákat is az ágya mellett és fogtam a kezét simogattam. 4-ik nap már nem kelt fel. persze vissza vissza térö dolog.

valami megzavarja az álmát te rögtön kikapod majd 3 nap után már hozzá is szokott.


egyszerüen áldozz rá 3-4 éjszakát hogy ott virasztasz mellett. készíts be egy széket, vagy pl nekünk van a szobájában egy kanappé, én oda húzom az ágyát, és a rácson keresztül beteszem a kezemet és így virrasztunk, na persze ordítani nem hagyom, de neki ennyi elég, hogy foghatja a kezemet, érez engem.

2011. okt. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ez engem is érdekelne, mert az 1 éves lányom még mindig felkel min 1X de inkább többször. Pedig a nővére 5 hetes korától átaludta az éjszakát.

Én már mindent kizártam, így már csak abban reménykedek, hogy idővel elmúlik.

De mondjuk ő mindig is kelt, ha a te babád mostanában kezdett csak el kelni akkor nagy a valószínűsége, hogy éhes vagy meleg van így szerintem is ezt a kettőt zárd ki először. ha megkezded a hozzátáplálást azért arra számíts, hogy nem azonnal lesz eredménye, hiszen 2 falat almától még nem lesz kevésbé éhes, de mihelyst bevezettél valami laktatóbb főzelékfélét már kiderülhet, hogy ez volt-e a gond.

Tápszert kiegészítésként én csak akkor adnék, ha le szeretném szoktatni a ciciről a babát,mert nagy eséllyel szokik le a dolgosabb szopizásról, ha rájön lehet könnyebben is.

2011. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket :) most úgy tettem le aludni, hogy nem adtam rá a hálózsákot, és lejjebb is vettem e fűtést, így szerintem pont jó idő van. Meglátjuk... azt elfelejtettem írni, hogy most jött meg pár napja először a menstruációm. Nem tudom ez mennyiben befolyásolja a tej összetételét illetve minőségét... lehet valami összefüggés?
2011. okt. 25. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!