Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázzátok a babátokat...

Pelenkázzátok a babátokat éjszakánként?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom, és sajnos éjszaka még többször ébred, amikor nagyrészt a cumit kéri, de egyszer szopik is. Szoptatáskor még szinte nincs is pipi a pelenkájában, de reggelre (6-7) már annyira tele van, hogy úszik benne, a hátán a combján, átázik! Cseréljek éjszaka egyszer pelenkát? Pamperst (4) használunk, lányom 10 és fél kg!
2011. szept. 30. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:

újszülött korában cseréltem 1-2x, aztán leszoktam róla.

Babyloveot használ, az kibírja reggelig (legalábbis nála), ő már nem szopik éjjel.

2011. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet pelenkaprobléma (talán 4+ kéne neki), de nem biztos. Ha már úgyis ébred, lehet, hogy nem ártana a csere.
2011. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ma úgy is kell venni pelenkát, lehet nézek most 4+ t! Nap közben is van, hogy telepisili, és soha egyszer sem jön át, pedig egész nap szaladgál, mászkál, hempereg... Egyébként van, hogy szopi után (mondjuk hajnali 3, általában) még üres a pelusa! És a következő keléskor reggel, már átázott... Félek, hogy megfázik, mert mikor felébred, a pisi miatt hideg keze-lába...
2011. szept. 30. 08:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel a kórházban azt mondták, hogy kell ha kaka van, így pelenkáztam éjjel is. ennek az volt a következménye, hogy hónapokig nem aludtunk, mert miután átpelenkáztam nagyon nehezen aludt vissza. Erre egy többgyerekes anyuka ismerősöm azt mondta, hogy ne cseréljem a pelust, ha csak nem végszükség van, kenjem be vastagabban a popót krémmel és kibírja reggelig. hát mondom már kipróbálom, mert tényleg olyanok voltunk, mint a zombik a párommal. És láss csodát, már az első éjjelünk mennyei volt. most várom a második babánkat, vele nem tervezem eljátszani ezt.


Ja, és nem volt kicsípve soha a feneke a fiamnak.

2011. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer szoktam átpelenkázni, kb. 4-5 körül. 4 hós a kisfiam, és éjjel is visszatért a 3 óránkénti szopira, így az utolsó 3 óránkénti, éjjeli szopi előtt, vagy után kicserélem neki, mert már elég sok van benne. Néha még kakit is találok éjjel is.
2011. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Másfél hónapos koráig kelt egyszer szopizni, ilyenkor mindig kicseréltem neki, de nehezen aludt vissza.Nem is gondoltam volna, hogy ettől felélénkül.:)Első baba, és nagyon igyekeztem.Aztán 6 hetes kora után magától átaludta az éjszakákat, megszokta, hogy éjjel van.Most egy éves.Néha előfordult, hogy sírva ébredt, de csak ha a foga jött.De nem pelenkáztam át, amikor már nagyobb volt.Még soha nem ázott át a pelus,pedig most Penny-s Babytime-ot használunk.Már nem vesszük mindenáron a márkás pelust, ez is ugyanolyan jó, és nincs baleset.Reggelre már súlya van a pelenkának, de soha nem folyt ki belőle semmi éjszaka.Kaki sem volt éjjel soha.
2011. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálunk 7 hós koráig szinte minden éjszakát végigaludt... Aztán felállt, és azóta vége... Zombi vagyok én is, de már beletörődtem... 3 óránként én is kelek hozzá, és most már odáig fajult a dolog, hogy nem elég a cumit visszaadnom, ki kell vennem az ölembe, hogy visszaaludjon... Biztos én vagyok a hibás, de azzal nyugtatom magam, hogy max még 1 év, és vége ennek! Ugye 2 évesen azért átalusszák a gyerekek az éjszakát? Bocsi az offért...
2011. szept. 30. 09:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért lennél te a hibás??Ezt a korai mozgásfejlődés okozhatja szerintem.Sok mindenkitől hallottam, hogy miután felállt a gyerek, egy horror lett az alvás, és szépen leszoktak a nappali alvásról is.Barátnőm lánya 10 hónaposan állt fel először, azóta csak egyszer alszik napközben.Nagyon érdekli az új tudománya:)) De vissza fog ez majd állni.Ha már ébred, és volt, hogy átázott a pelus, én egyszer kicserélném valami gyenge éjszakai fény mellett.Ha van sólámpátok, annak a fénye bőven elég.Magamról tudom, hogy ha éjjel felébredek, és villanyt kapcsolok, nehéz visszaaludni, úgy kiveri az álmot a szememből a fény.
2011. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi pampers aktív baby 4-es pelust használunk. Probáljátok ki, ez a fajta sokkal tobb nedvességet szív fel, mint a hagyományos pampers. Nem pelenkázom éjszaka. 9 hos a kislányom és 9,5 kg.
2011. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha hajnalban etetem,akkor át is pelusozom,de én is sólámpa fénye mellet,de így is kell neki evéstől számítva félóra míg visszaalszik.
2011. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!