Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell készíteni a...

Hogyan kell készíteni a tejbegrízt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alap kaja gyerkőcöknek, én még sem tudom, hogy kell. Sőt az sem, hogy mi az. Ilyen néven lehet kapni? Hol? Hogyan kell készíteni?
2011. okt. 25. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

tejbedara másnéven

búzadarát kellene venni és tejbe tenni cukrot vaniliás cukrot aztán kitapasztalni hogy a babád hogy szereti folyósan keményebben.



v. dobozos tejpép.

2011. okt. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha már kap tehéntejet a manó, akkor felraksz egy lábasba pár deci tejet, megmelegíted, durván egy dl tejhez egy teáskanál grízt (étkezési búzadara) raksz. Kavargatva felforralod, bugyog kettőt-hármat, elzárod, picit pihenteted. Utána tálalod kakaóval, fahéjjal (ha már kapott ilyeneket a gyerek) vagy gyümölcsdarabokkal.

Valaki szokott pici sót, pici cukrot rakni a tejhez, én nem.


Ha még nem kapott tehéntejet, akkor én sima vízben főzném meg, majd tápszerrel "tejesíteném".

2011. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én tejbepapinak hívom

2.5dl tej (bármilyen:én zabtejből szoktam), 1 ek cukor, 2 ek gríz. (1 tányérhoz)

Utóbbi kettőt összekeveres és forrásban lévő tejhez öntöd. Amikor megdagad a gríz (elég sűrű lesz) leveszed a gázról.

Folyamatosan kevergesd majd, hogy ne kozmáljon oda.

Kihűlés közben, még sűrűsödik.


Vagy: bolti tejbegríz

2011. okt. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
10 hónapos, tápszert eszik. Akkor tápszerben főzzem?
2011. okt. 25. 09:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne főzd a tápit, inkább csináld meg vízzel, és mikor hült kicsit, akkor keverj hozzá tápit. Amennyi vizet tettél, annak megfelelőt, bár én kicsit kevesebbet tennék.
2011. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha tápszeres ne főzzél neki, főleg,hogy csak 10 hónapos. Ha akar adni vegyél neki Sinlacot és abból készíts.
2011. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sinlacot eszik, de csak ritkán, mert szorulása van tőle. Eddig tejpépeket kapott, de most felmerült a tej allergia lehetősége. Tegnap vettem neki DMes gabonapépet, de nagyon nem ízlett neki még gyümölcsel sem, ezért gondoltam a tejbegrízre. Köszönöm a segítséget!
2011. okt. 25. 10:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Édes ha felmerült a tejallergie eszedbe nejusson a tejbegríz!
2011. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Milumil HA pépet (tápszeres) esetleg próbáltál neki adni? Receptre felírja a doki és így olcsóbb. Vaníliás az íze, simán is jó, de lehet bele keverni gyümölcsöt is.
2011. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Természetesen nem tejben akartam neki csinálni, hanem tápszerrel! Azzal miért nem lehet?
2011. okt. 25. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!