Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, akinek...

Van olyan anyuka, akinek végigalussza a 2-3 hós babája az éjszakát? Szerintetek ez mitől függ?

Figyelt kérdés
Meg lehet-e erre tanítani a babát, ez érdekelne. Nekem majdnem 3 hós a kislányom, este 8kor eszik utoljára, de ébred enni 2kor és hajnal 5kor is. Tápszeres, 80-90 ml között eszik meg éjszaka. Szerintetek hozzászokott már ehhez a keléshez, azért megy ez minden éjjel? Próbáltam már kicsit későbbre húzni az esti etetést, de nem ment.
2011. okt. 25. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem keveset adsz neki azért kel fel.Az én kis lányom 5 hetes de 110 ml eszik már.Nálunk az utolsó etetés este 11 kor van utána addig alszik amíg el nem kezd a kajáért sztrájkolni.Ez általában 4-5 között szokott lenni.Próbálj neki kicsit többet adni hátha.....
2011. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerekfüggő! Annak sincs értelme, hogy megtömd, és utána a hasfájás miatt ne aludjon! Az enyém sem evett többet, mégis átaludta az éjszakát! 7 körül kelt először enni! Én mondjuk később fürdetem, és a vacsi is később van! Nálunk fél 9 fürcsi, 9 körül vacsi, majd alvás!
2011. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 orbani válasza:

5 hetes tápszeres baba 110ml-t eszik? Milyen súlyban van?? Testsúlyx1.5:étkezések számával, de persze egy kicsit lehet emelni az adagot, de módjával, mert túleteted, és hasfájás, bukás a vége.

Ettől függetlenül szerintem is keveset kap a 3 hónapos baba enni éjszaka - nem sír, hogy nem elég neki? Ahogy olvasgatom az internetet azt látom, hogy baba-függő a dolog. Van olyan baba, aki másfél éves koráig ébred (mentsen az ég), és van olyan, aki 2 hetes korától átalussza az éjszakát - és nem sárgaság miatt :)


Olvastam azt is, hogy hozzá tud szokni a baba a keléshez. Az enyémnél a hajnali 3-as ébredésnél hasra fordítom, így még alszik egy órát. A védőnő bíztat, hogy súlytól is függ a dolog; minél "nehezebb" a baba, annál több időt bír a két etetés között. Nappal etessem 3 óránként, később 4 óránként...

2011. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy 3 hósan 150-180 ml kell ennie, mert én is kevesebbet adtam neki, aztán felemeltem neki 180 ml-re azóta 3 hós kora óta átalussza az éjszakát, s napi 5X eszik.
2011. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!