Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan weboldal, ahol...

Létezik olyan weboldal, ahol leírja, hogy melyik hónapban mit kell tudnia egy babának? Köszi szépen :-)

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0Ha van ilyen, kerüld el messzire, mert totál stresszes leszel, ha valami eltérést tapasztalsz.
2011. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Remélhetöleg nincs, mert egy gyerek NEM gép! Minden gyerek másként fejlödik, és ha stresszt csinálsz abból, hogy mit KELL neki csinálni, azzal tönkreteheted a gyereket is, de magadat egész biztos.
2011. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazad van...csak kíváncsi voltam mit kell tudnia egy 9 hetes babának?
2011. okt. 25. 16:35
 4/9 anonim ***** válasza:

De édes vagy:)

Látod pontosan ezért ne olvasgass ilyen oldalakat.

Ennie, aludnia, kakilnia, sírnia kell tudni.

2011. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szomorúan tapasztalom, hogy olyan felgyorsult világban élünk, ahol még az is meg van határozva, hogy 2 hónaposan egy babának mit kell tudnia. 1 hónappal ezelőtt már azt kérdezte tőlem a gyermekdokinéni, hogy tartja-e a babám a fejét hasra fektetve? Mondtam, hogy az az igazság, hogy nem is próbáltam (szerintem ez korai egy ekkora babának). Most viszont már 9 hetes (holnap megyünk a 2 hónapos oltásra) és aggódom, hogy mit mond holnap a doki, mert emelgeti a babám a fejét hasra fektetve (amikor olyan kedve van), de még nem tartja meg pár másodpercnél tovább. Elkezd sírni és akkor visszafordítom (nem szeretném kínozni).

Az idősebb rokonaim viszont azt mondják, hogy 20-30 évvel ezelőtt született babák (pl. én is) 2 hónaposan még csak feküdtek, túl korai lenne ilyen dolgot elvárni ekkora babától (szerintem igazuk van). Csak most mi lesz? Megmondja holnap a doki, hogy nem foglalkozok eleget a babámmal? Pedig ez nem igaz,...csak ami nem jó neki, azt nem szívesen erőltetem. Szerintem hagyni kellene, hogy a baba diktáljon...ő érzi mikor mire képes, ha már lesz elég ereje hozzá, akkor majd meg is tartja a fejét.

Rosszul gondolkodom?

2011. okt. 25. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:
van egy csomó ilyen oldal, csak beírod, hogy csecsemő fejlődése és egy rakás ilyet kidob a google.
2011. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én inkább egy könyvet ajánlanék.


[link]


A barátnőm anyukája orvos, ő ajándékozta nekem ezt a könyvet. Egy nagyon reális könyv, az átlagos gyerekek fejlődésével foglalkozik, kiemelve, hogy néhány hónapos kor után "széthúz" a fejlődés, majd 3 éves kor körülre érik újra össze, addig kár hasonlítgatni.

2011. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sógornőm konduktor,ősok babát tornáztat, akiknek baj van a mozgásfejlődésével.Őmondta nekemhogy naponta 2 x tegyem hasra, hogy kialakuljon az izomzata, szükség van neki a forgáshoz is.Hason ha megemeli a fejét,többet lát a világból,mint hanyattTermészetes, hogy sír minden baba sí,mert szokatlan neki, és mert nem lát,de ídővel megemeli a fejét,és élvezni fogja.Egyre kevésbé fog tiltakozni.Nekem a fejlődés neurológusunk mondta, hogy ilyenkor hagyjam ott, keverjek egyet a levesen, majd símogassam mag a kis hátát,lehet, hogy nem emeli a fejét, de egy két hét és megemeli.Ez az ő érdeke is. Ha három hómaposan teszed hasra először, akkor is ugyanúgy sírni fog, mint egy hónaposan, csak akkor már megkésik a fejlődése.Hidd el a szakemberek tudják mit kell tenni.Én is ezt csnálom most a második babámmal.Az elővel megkínlódtam én is, de el se hittem, hogy két hét alatt megszokta, kinyomta magát a kis kezével.
2011. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!