Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a védőnőtökről?

Mi a véleményetek a védőnőtökről?

Figyelt kérdés
Hasznos tanácsokat ad, vagy jobb lenne ha meg sem szólalna? Jó és rossz tapasztalatok??
2011. okt. 25. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A miénk nagyon fiatal, gyereke sincs. Aranyos, de sok hasznát eddig nem vettem.
2011. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az enyém sok esetben ad jó tanácsot, csak szoptatásról és hozzátáplálásról ne kérdezzem (illetve ne vegyen komolyan amit mond). Ezt a megállapításomat a saját gyermek háziorvosunk is alátámasztja.
2011. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sokadik védőnőnk van.

1. 1 gyerekes, nyugdíjba ment: ő aranyos volt, de néha kicsit régimódi

2. fiatal gyerektelen: őt szerettem nagyon

3. fiatal gyerektelen: őt is szerettem

4. középkorú 2 gyerekes: őt egyáltalán nem szerettem a stílusa miatt, a szaktudás emiatt nem is érdekelt

5. fiatal, most jött a suliból, ő már a végleges védőnőnk: nem szeretem a stílusát, idegesítő típus, az hogy tapasztalatlan, engem nem izgat, mert majd belejön, de sajnos a stílusa így marad. Próbálok nem foglalkozni vele, így jó.

2011. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nagyon kedvelem a védőnőt. Gondoskodó, érdeklődő, segítőkész.

Szülés után azonnal hívott, első este segített fürdetni, jött gyakran.

Soha nem volt teher számomra, sok segítséget kaptam mindig tőle. A recepteket intézi nekem a háziorvosnál, beutalókért sem kell elmennem. A gyerekemmel szépen bánik, kedves hozzá.

Szóval nagyon elégedett vagyok.

2011. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Most jött vissza GYED-ről, de mi jóban vagyunk, ha kérdésem volt, őt hívtam, nem a helyetteseket.

4 helyettest "éltünk" meg az elmúlt 2 évben. 2 volt normális, az egyik egy most végzett csajszi, nagyon kedves volt, és utána érdeklődött mindennek. Akkor volt a Vigantol ügy is, szegény jól kifogta.

A négyből egy 50 év körüli nő, hát az egy dög volt. Végigjárt mindenkit, mindenki hülye volt szülőnek, nem volt olyan, akit valamilyen formában nem sértett meg.

Aznap reggel, mikor meghalt apukám, váratlanul megjelent családot látogatni. A férjem kint tologatta babakocsiban a fiunkat, én az ügyeket intéztem bent. Mondta neki a férjem, hogy ez nem a legjobb alkalom, mire ő közölte, hogy azért, mert meghalt valaki a családból nem dobhatom ki a gyereket az apjának az udvarra, és ha nehezemre esik ellátni a gyereket, szól a családsegítőnek. No comment.

2011. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak védőnők ne lennének a világon! Tapasztalataim szerint nem a védőnő, hanem az ártónő lenne a helyes kifejezés. :-(
2011. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk lassabb, mint a reumás anyatetű. A terhesség alatt 1,5 órába telt, mire beírta a kiskönyvet meg a kartont. Sok új dolgot nem tudott elmondani. 50-es nő, de sajnos, az újdonságokról semmit sem tud, pl. a terhességi diabéteszben sem tudott segíteni, szerinte a ch diéta kimerül abban, hogy az illető nem eszik kenyeret, krumplit, tésztát.

Amikor megszületett a gyerek, hetente kellett volna kijönnie, jött másnap, amikor hazajöttünk, a szoptatásban nem tudott segíteni, és még kijött a baba 3 hetes korában. Utána a 4. és az 5. hónapjában jött egyszer, azóta se, pedig már 7 hónapos elmúlt a kisfiam. Egyetlen státuszvizsgálatot sem ő csinált, mert vagy szabin volt, vagy nem ért rá...

Inkább viszem a doktornénihez a gyereket, az ottani védőnők nagyon aranyosak, segítőkészek, őket szeretjük.

2011. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Fiatal és nincs még gyereke. Ennek ellenére mindig jó tanácsokat adott, utána nézett a kérdéseimnek. Kedves, bármikor "zaklathatom". Én elégedett vagyok vele nagyon!
2011. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos, nagyon kedves, sok tapasztalata van, segítőkész, csak idős és -nem tudom, hogy ebből kifolyólag, vagy amúgy is alaptermészete- rohadt lassú. De nagyon szeretem :)
2011. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhesség alatt egy gyermektelen fiatal védőnőm volt akit nagyon szerettem, de aztán őt áthelyezték pont a szülésem előtt, így utoljára ő látott terhesen.

Mikor hazajöttünk a lányommal a kórházból akkor egy másik védőnő jött, aki akkor tért vissza gyedről dolgozni.

3 gyerekes anyuka, kadves, aranyos, figyelmes nő de nem lehet mindent elmondani neki, mert lehurrog.

Az ember (legalábbis én) azt gondolná, hogy 3 gyerekkel a háta mögött a saját tapasztalatait is elmondja ha kérdezek valamit, de csak azt szajkózza ami a nagy könyvben van.

A stílusát bírom, jókat lehet vele nevetni és a kislányom is szereti, de inkább csak felületes társalgás folyik közöttünk.

Majdnem 10 hós kiscsaj anyuja

2011. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!