Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kéne elégnek lennie ennyi...

Nem kéne elégnek lennie ennyi gyümölcsnek?

Figyelt kérdés

6 hónapos kislányom betermelt 1 banánt 10 szem meggyel és 1 babakeksszel. Azt hittem ,hogy ne most tutit jóllakott, de nem, még szopizott is legalább 10 percig.

Most próbálom kiváltani az egyik szopit, de mi lesz így? Már most is nagyon nagy baba, ezek után meg még jobban fog hízni! Vagy nem?


2011. okt. 26. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom most 1 évesen kevesebbet eszik, mint 6 hónaposan evett! Ennek legfőbb oka, hogy 6 hónaposan olyan mozgásfejlődésen ment keresztül, hogy nagyon kellett neki az energia.

Akkor sokkal megterhelőbb és nagyobb munka volt neki forgolódni, kúszni, mint most 1 évesen menni.

Szóval szerintem a babádnak sincs semmi baja, csupán "csak" egy fejlődő szervezet, amelynek most nagyobb mennyiségű energiára van szüksége, amit szépen le is fog mozogni! Nekik ilyenkor minden egyes mozgásfajta nagyon komoly munka.

2011. okt. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Nem, hogyan lenne elég? A gyümölcsben semmi tápláló nincs. Rost-ami emészthetetlen a szervezet számára, ez a lényeg, hogy ezek a rostok bekerülnek a bélrendszerbe megrakva vitaminnal és a bélben élő baktériumok el tudják fogyasztani, illetve cukor, amit kb 10 perc alatt feldolgoz szervezet, bekerül a vérbe, és már volt-nincs.

Az egy babakeksz, ami tartós szénhidrát, és tápláló, de az meg kevés.

A gyümölcs nem teljesértékű táplálék. Azzal nem fog jóllakni, csak felviszi a vércukrot, leejti. Valami táplálóval kell adni, gabonával,keksszel, de ne egy babakekszel.


Ja és egyébként a banán és a meggy és a cseresznye is rossz cukor, a lehető legrosszabbak táplálkozás szempontjából a gyümölcsök közül, így együtt meg pláne nem táplálóak. Annyit tettek, jól megemelték a vércukrot, termelt egy csomó inzulint a szervezet és farkaséhséget okoztak és alapból többet evett utána, mint egyébként kellett volna.

2011. okt. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs gond azzal, hogy banánt, meggyet és kekszet eszik egy 6 hónapos baba. Gondolom nem minden nap ugyanazt a gyümölcsöt eszi.

Kislányom is sokat evett fél éves kora körül, de lassult utána a növekedése, és a megevett étel mennyisége is csökkent.

A szopit pedig idővel el fogja hagyni. Lányom 6 hónaposan minden étkezés után szopizott (bármilyen gyümölcsöt vagy zöldséget vagy kekszet vagy bármit is evett), de 7 hónapos korára már nem kérte a napközbeni étkezésekhez a cicit.

Szerintem nem rontottál el semmit, nem adtál neki rosszat. Szerintem egyszerűen csak normálisan működik a gyereked, most nagyobb adagokra van szüksége, hiszen gyorsan és nagy ütemben fejlődik a teste, a mozgása és mindene. A jelenlegi állapot pedig úgyis változni fog idővel, és már nem biztos, hogy ilyen nagy adagokra lesz szüksége.

2011. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy hamarosan lassulni fog a hízása, mert már közelebb van a 9 kilóhoz mint a 8,5-hez.

Tudom, hogy a banán-meggy nem igazán jó párosítás, de ma kapott második nap meggyet, és a banánnal nem annyira savanyú.

2011. okt. 26. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyümölcsökkel van baj, nagyon hasznosak, és nagyon jók így együtt és jó, ha már 6 hónaposan ennyi gyümölcsöt eszik.

Én a babakekszet keveseltem ennyi gyümölcshöz. Illetve én úgy adnám fél banán és 3 keksz mondjuk.

Vagy lehet kapni jó zabpelyheket, tönkölypelyhet azzal is érdemes dúsítani.


A rossz cukor kifejezés meg arra értendő, hogy ezekben lévő cukor valamiért nagyon gyorsan felszívódik és feldolgozza a szervezet, szemben más gyümölcsökkel. Ezért esznek a teniszezők is banánt, mert azonnal energiához juttatja a szervezetet viszont nem telít.

De a gyümölcsök nagyon jók.

De vagy étkezések közben, vagy valamivel együtt adva. Különben nem laktatóak, táplálóak.

2011. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!