Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-11hónapos gyereknek ebédre...

10-11hónapos gyereknek ebédre elégnek "kell"lennie egy üveg bébiételnek? (185g-220g)

Figyelt kérdés
a fiam imád enni,nála soha nem volt olyan,hogy "azt mondja"elég,nem kell több,soha nem tolta el a tányért,nem forditotta el a fejét...stb,annyit eszik/enne,amennyit adok neki...sok problémám volt ezzel mindig is,pláne az elején,a védőnővel se értettünk egyet sokszor emiatt,mert ő mindig azt mondta csak egy x mennyiséget adjak neki,elég kell hogy legyen...de ha az én fiam ordit hogy még kér??Hagyjam üvölteni csak azért,mert az átlag igy eszik,vagy ennyit kell ennie?Kinek mennyit eszik ebédre a babája?Kiváncsi vagyok ha nem gond.Tényleg elégnek kéne lennie egy üvegnyi főzeléknek,ami 180g,vagy 220g,mikor mennyi...4óránként eszik,de van hogy 6,mert éppen kaja előtt alszik be,éjjel már nem eszik(de attól függetlenül kel sajnos párszor)..szokott 2étkezés között enni kekszet-bulátát,vagy ha én eszek,akkor abból pár falatot(vajas,vagy bármilyen kenyér),vagy egy kis gyümölcs.Nálunk nincs külön tizórai meg uzsonna,mert akkor egész nap csak enne,2-3óránként...(amikor sűrűbben evett,akkor is annyit evett volna amennyit adtam volna neki)ha sokat eszik egyszerre,a 4órát kivárom mindig,ha kevesebbet(mert kevesebbet adok neki),akkor van uzsonna vagy/meg tizórai,de sose tudtam hogy hogy csináljam...igy ahogy eddig,hogy 4óránként eszik,néha közte egy kis buláta..stb,vagy többször,2-3óránként kevesebbet?Anno sokat szenvedtünk még átálltunk a 4óránkénti etetésre.10,5kg,75 cm.
2011. jún. 20. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem fontos, hogy ne nasi legyen az étkezések között hanem reggeli, 10órai, ebéd, uzsonna, és ennyi idősen 2x vacsi ha a tápit/tejet annak vesszük :)

én ebből nem engedtem. szerintem jó evő a fiam de mindig inkább vékony volt.

10 hónaposan reggelire tápit evett, 10óraira egy joghurtot gyümölccsel, pl. fél banánnal. ebédre ennyi idősen már nem bébiételt adtam neki ezért nem tudom így, egy kis salátás tányérkával evett meg, talán az 1,5 üvegnyi lehet. uzsonnára mondjuk 2 marék bulátá kapott vagy harmad kiflit. vacsorára megint egy kis salátás tánnyérral főzeléket.

délutáni és esti alvás előtt meg egy egy üveg tápit ivott meg :)

remélem ezzel segítettem :)

2011. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.Reggel-este tápszert iszik,300-300ml(de többet is meginna mint irtam,de többet nem merek neki adni).Főzni is szoktam neki,de az üvegeset jobban eszi.Akkor adhatnék neki 2üveggel is?(2kicsi)Mennyi idő telik el nálatok a reggeli és tizórai közt,illetve a vacsi és az uzsonna közt?
2011. jún. 20. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:

arra már nem emlékszem ennyi idősen hánykor kelt és pontosan hány órakor evett :S

most 1,5 éves 8kor reggelizik, 10kor 10óraizik ha éhes de ezt mostanában van, hogy kihagyja, délben ebédel majd 1kor kap tejet, 4kor uzsizik, 7kor vacsizik és 9kor kap még tejet.

tehát nálunk 2-3 óránként eszik :D

2011. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi:) Nem is pontosan gondoltam,csak úgy nagyjából:)hát akkor nem tudom hogy lenne jó.
2011. jún. 20. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Fiam olyan 260 ml főzelékeket evett akkoriban, az majdnem 2 üveg. Szerintem inkább arra figyelj, hogy reggeli, tizorai, ebéd, uzsonna és vacsora legyen, ne az órákra.
2011. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne aggódj ezen, hogy mennyit eszik, ő tudja és kész. Ha sokat akar ritkábban akkor úgy és pont.

Az én fiam lassan 10 hónapos lesz, és ő állította be magának végeredményben a menetrendet az evésben. Nagyrészt 4x eszik egy nap, kb 3-3,5 deciket. Ha 5x, akkor kevesebbet egyszerre, kb 1,5-2 dl. Fejre is állhatok, ha nem akar másképp enni :)

A menetrend így néz ki:

Reggeli, tejpép kb 3dl

Tízórai gyümölcs keksszel vagy zabpehellyel stb... kb 3dl

Ebéd főzelék kb 3dl

Néha van uzsi akkor kevesebbet eszik, kb 1 dl babajoghurt, vagy valami gyümi

Vacsora tejpép kb 2-3 dl


Remélem segítettem :) Én nagyon aggódtam ezen, mert gyógyszer miatt 7 hónaposan abba kellett hagynom a szoptatást, szóval nem volt alternatíva, a tápszert nem nem volt hajlandó meginni. De elég simán kialakul, és egy egészséges életerős kiskölök :)

2011. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi nektek.Nem óra szerint etetem azért,de nálunk nincs úgy sajnos mint nálatok,mint ahogy irtátok is,hogy"majd ő tudja mennyi kell neki",na hát ez az,hogy ő nem tudja,mert "halálra"enné magát,ha az orrán-száján is jönne már ki,akkor is enné.....ő ilyen sajnos,és ezért rossz hogy nem tudom mennyit adjak neki,mert túletetni se szeretném,de azt sem hogy éhes maradjon.
2011. jún. 20. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehéz elhinni, hogy tényleg túl sokat enne, bár létezik valami ilyen rendellenesség, hogy az illető nem érzi a jóllakottságot.

Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy ebben a korban ötször kell ennie a gyereknek egy nap. Mi volna, ha mondjuk egy hétig a rendes étkezéseknél hagynád, egyen amennyit akar, és pontosan felírnád, mi és mennyi volt ez? Nem tíz Túrórudit gondoltam uzsonnára, de ha egy Rudi után még megeszik öt almát, hát legfeljebb egy hasfájást kockáztattok. Utána akár egy dietetikussal is megbeszélhetnéd, hogy ez tényleg túl sok-e.

2011. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi.5x eszik kb egy nap.Rudit nem is szoktam neki adni,úgyhogy azzal nincs gond.Ha 1hétig annyit adnék neki amennyit kérne,tuti hizna 1hét alatt vagy 3kg-ot :)Na de kipróbálom.AMúgy nem dagi,a doki is azt mondta,mert szépen eloszlik rajta,mivel hosszú is.
2011. jún. 21. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!