Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legjobb pótolni a...

Hogyan legjobb pótolni a vasat 8 hónapos csecsemőnél? És szoptatós anyukánál?

Figyelt kérdés
Én is vashiányos vagyok állandóan, és a gyerkőcünk is? Melyek a legjobb szerek netán ételek?
2011. okt. 26. 23:41
1 2
 11/17 xStefix ***** válasza:
100%

"Dr. William Sears gyermekorvos, az LLL tanácsadója szerint: “Bár az anyatejben kisebb mennyiségu vas található, mint más ételekben, ez biológiailag aktívabb, és tökéletesebben felszívódik. Az anyatej vastartalmának legalább ötven százaléka felszívódik a csecsemő bélrendszeréből a véráramba, míg a vastartalmú tápszerekből és egyéb ételekből csak négy-tíz százalék.”"

[link]


A pótlásban nem tudok újat írni - de arra figyelj, hogy a fokozott vasbevitel székrekedést okozhat mindkettőtöknél. Úgyhogy figyelj mellette a folyadékra és a rostdús táplálkozásra is!

2011. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
a VAS ÁTMEGY A TEJBE.Kórházban a főorvos mondta mert a babám nem bírta a vaskészítményeket.Sőt a gyerek orvosunk is azt ajánlotta.
2011. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 TKI Ibolya ***** válasza:
Bocsi nem fejeztem be a választ.Szóval a gyermek orvos a főorvossal karöltve azt ajánlotta hogy én szedjek vasat (rám is rám fért),mert az anyatejen keresztül a baba is kap belőle.
2011. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 xStefix ***** válasza:
100%
Csúnya is lenne, ha nem menne át, amikor annyira fontos..!
2011. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 krisztivan ***** válasza:
61%
Még kiegészíteném a többieket!A zöldségekben lévő VAS szinte semennyire nem tud felszívódni.Minnél sötétebb húst eszel annál több és jobb minőségű a Fe benne és annál jobban felszívódik.Ha tudsz akkor egyél minden nap húst.A szárnyas ezáltal szinte felejtős,a marha,bárány és borjú az kiváló bár drága husok de legalább van értelme és székrekedést sem okoz.
2011. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy hol hallottam azt a hülyeséget, hogy a vas nem megy át az anyatejbe. Hát hol, mindenhol ezt hallani, hogy azért kell a hozzátáplálást elkezdeni 6 hónaposan. Szabályosan kinevetett. Ha szedsz vastablettát, a baba is megkapja.
2011. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xStefix ***** válasza:
100%
NEM kizárólag a vas miatt ajánlott elkezdeni és nem is KELL. Innentől javasolt, részben a kiürülő vasraktárak miatt is, de ennyi. Ettől még kap a baba az anyatejből. Gondolj bele, mi lenne akkor azokkal, akik mondjuk 9 hós korukig nem fogadják el az ételt? Vashiányosak lennének mind? Nyilván nem.
2011. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!