Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell betartani az...

Mennyire kell betartani az időt etetéseknél, alvásnál, fürdésnél? Ti percre pontosan betartjátok? 9hós a babám

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha nem tartom be percre pontosan, az baj-e? nektek mennyire sikerül?


Nálunk van, hogy reggel attól függ h kell, mert még hajnalban is sokat szopizik. Majd tízórai 10kor lenne, de van h ha sír, előbb kap, mondjuk fél10, de van h fél11. Majd 12körül kap teá vagy szopit, mert megéhezik függetlenül attól, mennyit evett, s utána nyugszik meg.

Ebéd. 12:30 vagy 13-kor kap, de van hogy 13:10kor.

Uzsonna előtt van h 14-14:30között tea vagy szopi.

De van h az étkezések közötti tea, szopi elmarad.

Uzsi 15:30-16 között van.

majd 17-18:30 között szopi. 19:30 vagy van h 20kor fürdés, de volt h néha átcsúszott 20:30ra.

majd fürdés után rögtön szopi, s alvás. Éjjel mikor h kel, de kb 3 hós kora óta többször kel.


Ez így jó, nem baj, ha nme tudom percre pontosan betartani?

Mindenhol azt hallom, be kell tartani, de vannak csúszások.

Főleg h elég sokat vagyunk úton.


2011. okt. 28. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:

:) Nem baj. Mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanakkor. Persze azért fontos, hogy nagyjából ugyanakkor legyen, hogy a rendszer ne boruljon.

Nálunk is akkor kel, amikor akar. Nem keltenél fel fél8kor amikor alszik mint a bunda, csak azért, hogy reggelizzen :)

És tök jól csinálod, szerintem. Ha éhes, adj neki előbb enni, ha meg még nem olyan álmos, akkor fürdesd egy picivel később.

Mi is ugyanígy csináljuk, 1éves és nem borult a rendszer.

És nagyon jól érzi így magát :)

2011. okt. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*kelteném
2011. okt. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az enyem mar 2 eves.fel ora csuszas ide-oda az rendben van.en inkabb az altatasra figyelek jobban oda mert ha tobbet csuszok mint fel ora akkor nehezen alszik el.azt mondjak hogy azert kell a rendszer a gyerekeknek hogy biztonsag erzetet ad nekik ha mindig tudjak,erzik hogy mi fog kovetkezni. fel ora csuszas ezt nem boritja fel.
2011. okt. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nekem is 9 hós a fiam. Mi is szoktunk csúszni, főleg az evéssel. Attól függ hogy a délelőtti és a délutáni alvásból mikor kel fel. A fürdés meg 6-fél 7 körül szokott lenni, ez is attól függ mennyire álmos. 7-8 között alszik el.
2011. okt. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

9 hós a kislányunk és nálunk is ugyanez a "probléma". Anyu is mindig veszekszik velem, hogy miért nem tartom be pontosan a napirendet, de egyszerűen nem tudok pontos lenni. Mert hogy van amikor reggel 8-ig alszik, de van, hogy 10-kor ébred! Akkor hogyan tartsam be az evési és alvási időpontokat? Én is próbáltam az alvási időpontok betartására koncentrálni, de ha reggel 8-kor ébred, akkor délelőtt 11-kor már beájul, de ha 10-ig alszik, nyilván képtelen vagyok 11-kor ágyba dugni. Plusz még ott vannak a külső tényezők, amik felborítják a rutinunkat: csenget a postás, hisztizik a szomszéd gyerek, viszik a szemetet stb. Ilyenkor borul minden.

nálunk +/- 1 vagy 1,5 órás csúszás is van evések és alvás téren. Ami fix, az az esti 8 órás fürdetés:(

2011. okt. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kell a rendszer, de nem kell percre pontosan betartani. Már ott el lehet csúszni, hogy nem mindig ugyanakkor kel fel. Ez vonatkozik a reggeli ébredésre, és a délutánira egyaránt. Jól csinálod, fél óra nem zavarja össze, és figyelni kell a reakcióit, tehát ha hamarabb éhes, akkor lehet korábbra hozni kicsit, meg ilyesmi. Ez így teljesen jó. Mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanakkor.
2011. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

S azzal mi a helyzet, hogy 7-8 között kelt mindig, viszont most van hogy 9-10-ig is alszik, akkor ha mondjuk 10 körül kel, egyből pelusozom, s már viszem is enni. Szóval így nem csúsznak, reggel meg még szopi van, az nálunk mindig össze-vissza volt, mert ha 6 vagy az előtt kelt kelt, s visszaaludt, akkor 8kor ha felkelt még egy szopit beiktattam, s aztán nem aludt vissza, s ha 6 után kb. fél7-7 között kelt, szopizott, azt követően hiába vissza aludt, nem szoptattam meg, hanem megvártam a tízórait.


Viszont a napközbeni alvások össze-vissza vannak, van h 10órai után nem sokkal visszaalszik, bármikor is kelt fel, van h ebédig alig bírja kihúzni, s olyankor ebédre is keveset eszik, van h 11kor alszik. S délután is változó, van h ebéd után rögtön elalszik, van, hogy 14-15 között, s ha mondjuk hamarabb aludt el. Pl. rögtön ebéd után, akkor volt, hogy 16-17 vagy 18után aludt be. Ha sétálni megyünk 17 után mert apa akkor ér haza, volt h 18-19 között elaludt. S páromnak ez nem tetszik, mert szerinte ezért kel fel éjszaka sokszor, s ne hagyjam h aludjon, de én meg nem hiszem, mert otthon a szüleimnél mivel frissebb a levegő mint a fővárosban szabolcsban laknak, ott van h egész nap alszik, s volt h 17-20-ig aludt, felkelt megfürdettem megszoptattam, s 21-21:30-ig játszottunk vele, majd lefektettem, s elég sokáig aludt este.

Ez is jó így?

vagyis az h este felé hagyom aludni, mondjuk ha sétálunk többnyire akkor alszik be vagy van h olyan nyűgös itthon h leteszem az ágyra s bealszik.


Melyik jobb? Ahogy párom akarja h keltsem fel vagy ahogy én akarom h hagyom aludni.

Met sztem én úgy látiom éjszka így is úgy is felkel. Ha alszik késő du-án vagy ha nem

2011. okt. 28. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!