Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell tápszert venni és...

Hogyan kell tápszert venni és hol? Mit jelent az, hogy 1-es meg 2-es? És biztosan szeretni fogja a baba? Van olyan, hogy nem hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülyén hangzik a kérdés de első baba és még anyatejes. Szeretnék tápszert venni arra az esetre ha netalántán elmenne a tejem, legyen itthon. Sose lehet tudni alapon.

Gyógyszertárban kell venni vagy máshol is lehet? Esetleg pl.Auchan-ban?


2009. máj. 5. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a védönövel beszéld meg elöször!
2009. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
6 hós kor alatt csak receptre lehet, a gyerekorvos írja ki. A számok a sorrendet jelentik, az 1-est csak doki írhatja ki, a 2-est már lehet venni boltból, ez azt hiszem 6 hós kortól van.
2009. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia!Beba HA.Ezt szokták ajánlani elöször,de ez gyerek függő.Mennyire hasfájós,van-e vas hiánya stb...Tescoban is lehet venni tápszert,de abban már nem vagyok biztos,hogy a HA-t is.Azt lehet,hogy csak vényre adják./HA:hipoallergén,tejérzékeny gyerekek is fogyaszthatják/Szólj a védőnőtöknek,kötelessége felírni,ha kéred.Sajnos nekem is egyik pillről a másikra apadt el a tejem,én is akkor kértem ismerősömtől,akinek szintén hasonlókorú babája volt.Utána vényre vásáróltam.Amikor nagyobbacska lett,akkor már itt is,ott is,ahol éppen jártam.Drága mulatság és sajnos pont ezekre a fontos dolgokra nem jár,csak 6 hónapig a támogatás.:(Sok sikert a babátokhoz!
2009. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És még annyit szeretnék kérdezni, hogy kb. mennyibe kerül és mennyire időre elég egy doboz?

2009. máj. 5. 18:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi Milupa Milumil HA Startot használunk, és receptre 2050,-Ft. Ez 600 g.
2009. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én is irattam,ha elmenne a tejem./még nem ment el :-)/Milupa milumil 1-es tápszer receptre 800 Ft.Ha nincs ételallergiás a családban felesleges a Ha(hypoallergén).Nekem a védőnő és a doki is ezt mondta.Kérdetd meg a dokit.Kötelessége felírni,ha kéred.6 hós picilány anyukája
2009. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Ja,és a sima Milupa milumil 900 g.
2009. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A beba szintén ugyanennyibe kerül és szintén 600g. Nekünk kb. 5 napig elég egy dobozzal, de mi már nagyok vagyunk. De legjobb esetben is, 10 nap alatt elfogy, ha csak azt kapja a gyerek, bármilyen picike.
2009. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
A 18.34-es válaszoló téved.Az 1-es tápszert is bárhol megveheted,nem vényköteles,csak a nélkül sokkal drágább.Sőt,manapság már HA -s tápszert is tudsz venni,mindenféle gond nélkül,akár az Auchanban,vagy Tescoban,a Corában,Dm-ben,Rossmannban stb.Csak ez is drágább így.6 hós kor után pedig általában csak a HA-st írja fel a doki,a simát nem.
2009. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, aranyosak vagytok!
2009. máj. 5. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!