Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Màs anyuka hollandià...

Joyce kérdése:

Màs anyuka hollandiàbòl, esetleg? Tanàcstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Most èrtem haza a vèdönötöl ,(külföldön èlek)eddig 4-szer kellett vèdönöhöz mennünk, mind a 4 alkalommal màs-màs doktor,vagy èpp vèdönö volt. Az elsö vèdö nö 3 hònapja tanàcsolta hogy vàltsunk tàpszert, a 2. doktor is ugyanezt tette 2 hònapja,erre ma a vedönö megint azt mondta hogy vàltsak tàpszert, MIÈRT? kislànyom rendesen nöl, majdnem 4 hònapos,7 kilò,65cm,rendesen pisil-kakil, nem hasfàjòs, sosem sìr. Nemtudom mièrt kell vàltanom ha nem indokolt,tanultam csecsemö àpolàst ott nekünk azt tanìtottàk hogy nem szabad a tàpszert vàltoztatni csak ha nagyon indokolt, ez logikus is,a tàpszercsere mània mellett mèg kiderült, hogy 2 hete olyan szurit adtak be neki amit nem kellett volna, 4 teljes òràt sètàlgattam a picimmel a kezembe az orvosnàl mire telefonos segìtsèggel kiokoskodta hogy most akkor melyik szuri is kell, màr fogtam a fejem , hogy ùristen, ilyen nincs. Rendesen a fèlelem fog el ha a kezükben van a pici, biztosra tudom, hogy eszem is több van mint nekik, èn nem fogok tàpszert cserèlni, minek? nem làtom èrtelmèt, a kèrdèsem az lenne, ha esetleg valaki tudnà,lehet hollandiàba magàn vèdö nöt fogadni? Vagy kötelezö a körzeti? Ès ha kötelezö a körzeti, akkor mèg esetleg van valami amivel ki tudom kerülni , hogy oda jàrjak? Ha nincs m`s elköltözünk màsik vàrosba.
2011. nov. 1. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy lenne magán, de szerintem pont kifogtátok. Nálunk a gyerekorvos, védőnők, pont az ellenkezője, sz@rnak bele mindenbe... mikor mondtam, hogy hasfájás miatt tápszert váltanék, mondták, ahogy gondolom. Szinte mindenre ezt mondták, hogy ahogy gondolom.


Valamire csak mondta, hogy váltsál tápszert. Székrekedés, hasfájás? Ha te megfelelőnek találod, mondd meg legközelebb, hogy nem váltottál, mert szerinted ez teljesen jó.

Lehet egyébként, hogy a szomszéd településre járhatsz, hívd fel őket és kérdezd meg.

2011. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy koteles vedonohoz sem jarni. Ha esetleg picinek valami baja lenne, beteg lenne, akkor menj a gyerekorvoshoz, vagy korzetihez. Tudod, kulfoldon van egy ilyen profi irigyseg. Minden doki es EU dolgozo jobban tudja mint a masik. Sok alavag a masik ala, de csak addig, mig nem kovetnek el hibat, mint a Ti esetetekben, az oltassal. Akkor takarjak egymast, hallgatnak. Egyebkent, nyugodtan beadhatsz egy panaszt az oltas dologert. A tobbit ne vedd figyelembe.
2011. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves második, nálatok van olyan, hogy gyerekorvos? Hogyan, merre? Nálunk ugyanis a rendes felnőtt háziorvoshoz kell járni, ha beteg a gyerek.

Amúgy én azért biztos járnék védőnőhöz, csak keresnék másikat.

2011. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem Hollandiaba elek, de kulfoldon. Altalaban a haziorvoshoz kell menni, es O referal a gyerekorvoshoz, ha szukseges. Viszont, van olyan gyerekorvos, akihez nem kell referencia. Ne idegeskedj. Mikor enyem szuletett, a haziorvosom 5 gyerekes csaladapa volt. minden evben egy. Mentem az eloiras szerint, meg mas kis dolgok miatt is. Nem akartam rosszul csinalni. Azt mondta, a gyereket nem kell kozni, ne idegeskedjek, csak ha beteg, vagy ugy lataom valami nem jo. Vedononel is csak ketszer voltam, az elejen. Az oltast is a hazidokival adattam be.
2011. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt most nem rosszindulatbol irom mert en is kulfoldon elek es sajnos vannak negativ meg ugyanugy pozitiv tapasztalataim is de ha nekem valami nem volt tiszta akkor visszakerdeztem a vedononel es mingi kaptam valaszt. Pl. "elnezest kerek de mar 2-szer kertek meg arra, hogy tapszert valtsak es mivel a babam ugy latom teljsen jol fejlodik szeretnem tudni az okat". Legyszi ne haragudj tenleg nem rosszindulatbol irom csk mivel en is kulfoldi anyuka vagyok sajnos rajottem, hogy csak igy mukodik mert annyira mas itt minden mint otthon. Ha nem tud ra erdemes valaszt adni akkor megkoszonod es annyit mondasz, hogy: "hogy maradnal megis a regi tapszernel mert neked ez igy megfelel es remeled, hogy emiatt nem neheztel rad", Ohhh en ezt az utat mar annyiszor megjartam. Hidd el nem fognak bantani ha megmondod a velemenyed vagy megkerded, hogy ki miert gondolja igy es ez mire jo.
2011. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, màr intèzkedtem, egy közeli vàrosba fogom hordani szurikra, a hàzi orvos meg azt mondta , hogy vèdö nöhöz feleslegesen jàrtam eddig is...azèrt aggasztò, hogy mèg a csecsemöket se kellö kèppen gondozzàk,mèg mindìg ''dühöngök'' a tàpszeres dolgot meg fel sem veszem, akkor kellene cserèlni HA : tej allergiàja lenne, vagy szèkrekedèse, esetleg többet vagy sokat bukna, puffadàs,görcsök, ezek közül a tünetek közül egyik sem jelentkezett, ezèrt elkèpzelèsem sincs miböl gondolta RÀNÈZÈSRE , hogy ùj tàpszer kell. Hihetetlen de csak simàn a ''hasàra csapott'' ès közölte velem ,hogy ùj tàpszer kell ès kèsz,HA panaszkodtam volna, hogy hasfàjàs,ez-az, akkor okè, hogy JAVASOLJA az ùj tàpszert,de semmit nem mondtam, csak hogy jòl van a baba sokat gügyög blablabla.... hihetetlen.
2011. nov. 1. 17:30
 7/10 A kérdező kommentje:
10 ève èlek itt, itt is vègeztem az iskolàval, nem fèlek az itteniektól. Ott is elmagyaràztam hogy màrpedig èn nem adok neki màsik fajta tàpszert ès kèsz .
2011. nov. 1. 17:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy mindannyian azért mondják hogy váltsál tápszert,mert mindegyik más-más tápszer gyártó céggel "paktált le"?Így neki kötelező a saját márkáját reklámozni,és ösztönözni az anyukákat arra,hogy azt vegyék.Ez itthon is így megy,gondolom ott kint még inkább..
2011. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolso,

Igen, ez az. Nagy dinom-danomokat cspnak a gyarto eladoi a vedonoknek/dokiknak. ugye, a sok ujfajta tapszert el is kell adni.

Akkor az en 5 gyerekes hazidokim jol mondta, minek vedono, ha valami problema van, egyenesen az orvoshoz, meg kerdesekre is. Habar ok is eltero ajanlatokat adhatnak, de mi anyukak ugyis tudjuk mi jo a picinek.

2011. nov. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ìgy van , mostmàr nekem is tiszta a kèp, egyèrtelmü, ès nem nagy màrkàs tapszereket ajànlanak hanem itteni boltokèt pl : Etos, Albert Hijn.....C1000, de egyèbkènt a tahòsàgnak is van hatàra, màr a csecsemökben is az üzletet làtjàk :(
2011. nov. 2. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!