Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányom éjjel...

4 hónapos kislányom éjjel szint óránként fel kell szopizni. Normális ez? Írassak fel tápszert? Melyik a legjobb? Hozzá táplálást mikor lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés

kislányom 11 órátol szinte óránként kéri a cicit,és eszik is nem csak cumizik.Nagyon kimerítő már.A súlya se nagyon nőt a mútkori mérésnél csak 15dkg hízott 2 hét alatt.

Gondoltam ma íratok neki tápszert legalább csak éjszakára,de nem tudom melyiket?A fiamnál 5 éve a mildibét írták ki,de azóta költöztünk más dokink van itt a Beba-t irják ki.Melyik a jobb?A kislányom eddig nem fogadta el a cumis üveget ilyen csepp alakú cumi része van,lehet hogy ez miatt?Mikor adhatók neki almát,banánt,babapiskotát?Kisfiam anno 7 hónapig csak szopott semmit se fogadott el melette.


2011. nov. 2. 07:57
 1/9 A kérdező kommentje:
7 óreakor mértem mennyit szopizott.60dekát az szerintem kevés ,nem?
2011. nov. 2. 07:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne mérd, csak ideges leszel tőle, másra nem jó.

4 hónaposan gyakori ez a dolog, amit írsz. Vedd magad mellé a kicsit, hadd szopizzon kedvére, te meg aludj. Én is így csináltam eddig két gyerekemnél, a harmadiknál is így fogom. Nekem bevált, nem voltam fáradt, álmos, a babák se sírtak éjjel soha. Le fog szokni erről később teljesen magától, ne izgulj.

2011. nov. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egy-egy étkezésből nem lehet igazán megítélni, hogy eleget eszik-e. Pl. a reggeli 60 grammból. Inkább azt kell figyelni, hogy hogyan gyarapszik a súlya.

Ahogy írod, hogy éjjelente csak cumizik akkor valószínű0 nem éhes, csak arra vágyik, hogy veled legyen. Elhiszem, hogy ez nagyon fárasztó. Próbáld meg az ágyában simogatni, megnyugtatni, hogy visszaaludjon. Szerintem pár nap alatt megszokja ezt és éjjel hosszabban fog aludni.

Mi tápszeresek vagyunk szinte a kezdetektől, de szerintem próbáld még meg egy pár napig, hogy nem adsz neki tápit... hátha működni fog anélkül is, pl. napközben többször tedd mellre. Persze ha nem gyarapszik jól, valóószínű szükséges lesz a tápszer. Akkor se keseredj el. Egyébként az én fiam Milumil HA Startot eszik, 2 hónapos. De a dokid biztos javasol majd olyan tápit, ami a te babádnak megfelelő. Ezt így nem lehet eldönteni melyik a jó, mert minden baba más. Nekünk ez bevált, de lehet nektek nem lenne jó.

Mi Tomee Tippee-s cumisüveget használunk a kezdetektől. Szerintem nagyon-nagyon jó! Ez hasonlít az anyamellre formájában. Próbáltuk az Aventeset is, meg sem közelíti.

2011. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem cumizik a cicin hanem eszik és vissza alszik.

Közénk nem akarom szoktatni,el se alszik az ágyunkban csak a kiságyában.Közi az eddigiválaszokat

2011. nov. 2. 08:31
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

8:12-es vagyok.


Bocsi félreolvastam ezt a cumizás dolgot.

Nekem azt mondták a csecsemős nővérek, hogy éjjel többet kérnek a babák, mert nem olyan tápláló a tej. Persze szerintem is nagyon fárasztó az óránkénti etetés. Én sem teszem a babát magunk közzé, mert félek, hogy ráfekszünk. Meg szokja is meg, hogy neki van saját ágya.

Ha nem feltétlenül akarsz tápit és nem bírod éjelnte az óránkénti evést, akkor próbáld meg napközben többet etetni, hátha úgy éjjel nem lesz olyan éhes.

De én azt is megértem, ha a tápszert választod... én sem bírnám így az éjszakákat.

2011. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Napközben annyiszor eszik amennyiszer kéri,az nem gond.De éjjel :( már nagyon kimerült vagyok.Melette van egy 4 éves fiam is akivel ez miatt egyre ingerültebb vagyok:(

Ezért gondoltam a tápszerre vagy a potlásra.

Nagyon szomorú vagyok hogy nem tudok rendesen szoptatni:(

2011. nov. 2. 08:41
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Tudsz rendesen szoptatni! Teljes baromság, hogy ne lenne elég tápláló a tej meg hasonlók! Pontosan azt kapja a babád, amire szüksége van, itt csak az a kérdés, hogy akarod-e megadni neki, vagy választod a könnyebb utat. Természetesen a választás a tiéd, ha éjjel tápizol, akkor tápizol, egyedül a te döntésed (mondjuk így el fog fogyni valóban a tejed, de te választasz). Senki nem állította, hogy a szoptatás, vagy egy kisbaba általános szükségletei mindig egyszerűek. Néha nem azok. De eldöntheted, hogy pontosan azt adod a babónak, amit ő kér, vagy nem vagy erre hajlandó és másként csinálod. A tápszerbe sem fog belehalni, de ne várd, hogy örülni fog neki. Egyetlen baba sem fogja a megszokott jót örömmel felcserélni. A döntés a tiéd és senki nem vehtet rád követ érte - van, aki többet, van aki kevesebbet bír. Egyénfüggő.

Üdv: egy hároméves kislány, egy 15 hós kisfiú (még szopizik éjjel is) és egy 8 hetes pocaklakó anyukája

2011. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem azt írtam, hogy nem elég tápláló a kérdező teje... hanem, hogy éjszak kevésbé tápláló/zsíros, mint napközben.

Ezt egy bababarát klinikán eltöltött 2 hét alatt több csecsemős nővér is mondta nekem. Akkor biztosan nem lehet akkora hülyeség.

2011. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves 8., ez kobkrétan hatalmas baromság, pont hogy éjszakára besűrűsödik, és zsírosabbá válik a tej, hogy jobban laktasson éjjelre... Inkább szoptatási tanácsadóval beszélj, vagy olvass utána, mert sajnos sok csecsemős nővér nagyon tudatlan ebben a témában... :/
2019. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!