Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogyan feleltek meg...

Anyukák, hogyan feleltek meg minden elvárásnak? Én már kezdek besokalni.

Figyelt kérdés

Sokszor vagyok ingerült, idegesít mindenki, anyukám, apósom, a férjem, utálom ha bármibe beleszólnak, úgy érzem a férjem sokszor kötekszik, minden este más miatt, hol azért mert nincs vacsi (csak ki kellene nyitni a hűtőt, ott van, miközben én a babánkat fürdetem, öltöztetem, etetem, altatom). Úgy érzem sokszor nem is érdekel amit a férjem mond, mert amikor az egész napos babázás után végre elaltatom és egy kicsit magammal tudok foglalkozni akkor meg ő tart rám igényt, vakarjam meg a hátát, hozzak neki a tv elé csokipudingot, elmeséli az egész napját - ez mind így leírva tök aranyosan hangzik, de én ilyenkor azt érzem, hogy hagyjon már békén! :( Egész nap a babával foglalkozom (7 hós) alig van magamra időm (semmi), nincs segítségem, a babázáson kívül napközben csak annyi fér bele, hogy főzök, bevásárolok, mosok, teregetek, de már vasalni se jut időm. Kb 4 hónapja nem voltam fodrásznál, mert nem jutok el.

Néha úgy érzem még az is könnyebb lenne ha csak a baba lennék és én, és akkor nem kellene a férjemnek is megfelelni. Nem értem mi történt, amíg várandós voltam imádtam őt, és minden percünket együtt töltöttük, állandóan össze voltunk bújva. Most meg idegesít. :(


2011. nov. 3. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ez csak rajtad múlik.


mindenkinek arra van ideje amire szakít.


amit csinálsz ha egy normál lakást házat takarítasz akkor idö marad rá. föleg ha kert, állatok nincsen.


hétvégén oda adod a párodnak a gyereket és beülsz egy fodrászhoz. nem nagy dolog. vagy oda adod kedden reggel anyósodnak.


nekünk senki segítségünk nincs, még egy rokon sincs a környéken, a lányomra senki nem vigyáz. max egy babisitter jön néha, de rá nem hagym csak leköti a lányomat. ha fodrászhoz akarok menni, akkor apuka nem 6 kor jön haza hanem 5 kor vagy hétvégén megyek.


párom is mindig akar valamit, de nekem ha nem tetszik megmondom neki, hogy most ültem le, vagy vár egy 10 percet, vagy kiszolgálja magát, vagy ha van kedvem akkor oda adom neki.


nálunk a babázás megoszlik. leginkább az hogy az esti tápit ö adja a gyereknek. de ha szoptatnék akkor tuti ö fürdetné.


idöd lenne, csak kedved nincsen. arra figyelj hoy így párod kedve is gyorsan elmegy, és egy év múlva arról teszel fel kérdést, hogy elváljál-e.


szóval szedd össze magadat, ha mobilabb lesz a gyerek szerintem könnyebb, habár akkor meg mindent szétpakol egésznap csak pakolsz.


de magadra mindig legyen idöd.

2011. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok, és nem is tudnék megfelelni minden elvárásnak.

Én a saját elvárásaimnak akarok megfelelni, és ha valami nem tetszik, akkor azt elmondom az adott illetőnek (férjemnek, anyósnak stb.). Persze nem durván, csak kifejtem mi az, amit én akarok, és ha lehet tegyenek meg annyit, hogy ezt tiszteletben tartják.

S ez általában beválik.

Férjem mondjuk szerencsére sokat segít, szinte szó nélkül is. De ha kimerült vagyok, és valahogy ezt nem érzi, nem látja, akkor elmondom neki. A szavak ereje hat. Ő is tudja, hogy a gyereknevelés is munka, és néha jó picit kikapcsolódni. Nem úgy értem, hogy szórakozni menni, csak egyszerűen otthon nyugiban lenni.


Arra gondolj, hogy magadnak megfelelj, és hogy rosszabb is lehetne: valakinek a férje sem lelkileg, sem testileg nincs otthon!

Beszélj vele, mond el mit érzel. Ne csak magadban fortyogj, hanem oszd meg vele mit érzel. Mivel ő dolgozik, nem láthatja, nem érezheti át teljesen, hogy neked milyen egy napod, mit csinálsz és mitől fáradsz el. Nem tudhatja fejből mire vágysz. Mondd el neki.

2011. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Nehéz átállni egy munkás életből az otthoni életbe. Más feladatok, más elvárások, és ráadásul ugyanolyanok minden egyes nap. És talán nem is kívülről várják el mindezt, hanem te magadtól.

Engedj magadnak egy kis időt. Én akkor lopok magamnak, amikor a kicsi délután alszik (már 18 hós igaz). Néha fut a konyha, vagy a fürdőszoba. Néha a párom (fáradságából adódóan) beszólongat, olyankor elengedem a fülem mellett.

Csak azt tudom mondani, hogy engedj a saját elvárásaidból, különben lelkileg fogsz belefáradni. Én engedélyeztem magamnak heti egy jóga órát. Akkor apa vigyáz rá- heti egyszer időben haza kell érnie. Ennyit megtehet értem. Próbálj meg te is hasonlóban megegyezni a pároddal.

2011. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Totálisan egyetértek az elsővel: hogy ha akarod, akkor marad időd. Próbáld beosztani az idődet. Akkor csináld a házimunkát, maikor a kicsi ébren van. Kösd magadra hordozókendőben/mei tai-ban, és mikor elalszik, akkor pihenj le te is. Én így szoktam. És mikor apa hazajön, együtt megvacsorázunk, utána megfürdeti a kicsit, én addig elpakolom az asztalról a tányérokat, ezután valamelyikünk ráadja a pizsamát a babára, ő megy az ágyba, mi meg kettesben beszélgetünk/tévézünk, aztán mi is megyünk.

És mindig csak a lényeges dolgokat csináld meg (ne úgy, mint például az egyik barátnőm: azért fekszik le minden este éjfélkor, mert a cipők talpának a réseiből fogpiszkálóval vakargatja ki a sarat)...

És ha valami nem tetszik, akkor azt mondd meg a férjednek.

Pl. ha éppen lusta felkelni, hogy csokipudingot vigyen magának a tévé elé, és neked mondja, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy hozzon magának...

2011. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokat kellett gyakorolnom nekem is. De most már megy.

Két kicsivel vagyok itthon, és gyakran a se veled se nélküled van nálunk. A 4napos hétvége utolsó óráit úgy vártam mint más a Messiást, hogy húzzon már el a francba a párom, mert a falat kaparom tőle. Ma már hiányzik, pedig:)

No délelőtt összerakjuk a lakást, mosok teregetek, közben egy zuhanyt is összehozok(ha kell akkor a kicsi a babakocsiból kukkol, a nagy rohangál) szépen felöltözök, rendbeteszem magam, reggeliztetés, gyorsan összedobok egy ebédet, altatás, du egy nagy séta vásárlás.(most ha elmegy aludni a nagy, akkor lehet megyünk az állatkertbe) vacsira palacsinta lesz vagy grízestészta, kedvtől függ.

Játék a bébikkel, háztartás, és magammal is törődök.

Kitartást lesz ez még jobb is:)

2011. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a babád tud aludni babakocsiban és van kb fix napirended, akkor nem muszáj mindig otthon aludni, lehet a fodrásznál is. Ha nem festetsz csak vágatsz kb 45 perc alatt megvagy. Ha felébred a tükör felé fordítva tuti el lesz még vagy negyedórát.

Ha a férjed olyan amilyen, kerüld a vitát. Mielőtt a babát fürödni viszed, teríts meg, tedd ki a kaját, kb. 2 perc plusz munka, de nem szól be, és nem húzod fel magad rajta.

Vasalni ha csak a baba ruhát akarod, hagyd rá, tök felesleges. Próbálj úgy teregetni hogy ne kelljen.

Főzz két napra, második nap menjetek babás foglalkozásra, vagy (nem tudom mekkora városban laksz) plázába, vagy egy kapucsínóra egy ismerőssel, vagy nézz be a munkahelyedre.

Kérd meg anyukád vigyázzon a babára szombat délelőtt, menj el piacra, vagy egy délután moziba.

2011. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megértelek, mert én is éreztem így. A kicsi üvöltött, ha nem a fenekemben volt, kivéve ha sétáltunk babakocsiban. Így elég sok időt sétáltunk, a többit rohamtempóban fordítottam a házimunkára. Fáradtnak, elhanyagoltnak éreztem magam. A férjem nem értette, hiszen nem látta, hogy hogyan zsarnokoskodik a gyerek fölöttem. Amiről persze én tehettem, mert szuper anya akartam lenni, és úgy gondoltam, hogy így leszek az. Aztán elég kicsi korkülönbséggel megszületett a tesó. Voltak dolgok amiket már nem tehettem meg. Pl.: egész délelőtt sétálgatás. Mert már két babának kellett ebéd, rend, stb. Megtanultam, hogy nem feltétlenül kell a fenekükben lennem egész nap. Bizony ők is eltudnak jól lenni, míg én megcsinálom a házimunkát. Mikor megszületett a harmadik gyerekem azon röhögtem, hogy kipihentebb vagyok hármukkal, mint az első gyerek után három hónappal. Nevetséges. Egyszerűen meg kell találni a mindenki számára megfelelő napirendet. Légy egy picit talpraesett, próbáld megoldani a helyzetet. A férjed egész nap dolgozik, szerintem igyekszik segíteni neked is, de ő is szeretne kikapcsolódni néha. Ha teheted próbálj segíteni neki ebben, ha már nem bírod, mondd meg neki. Ennyi!
2011. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jövő héten mehetek fodrászhoz :) apa besegít egy kicsit. De nagyon ritkán tud igazából segíteni, mert mindig későn ér haza a munkából. Most egy kicsit jobban érzem magam, és már várom a szerdát nagyon. Mert akkor végre több kedvem lesz emberek közé menni! :D Sokszor úgy érzem, hogy még a boltba is ciki lemenni olyan a fejem. Sajnos melíroztatok, igaz nagyon finom csíkokat tesznek csak ezért nem annyira szembetűnő amikor kezd lenőni, de most már 15 cm-s a lenövésem, tényleg nagyon le vagyok robbanva. Van rajtam vagy 5 kg felesleg is, ami a terhesség előtt nem volt. Kellene sportolni is, de mikor??? :/ Ja, még szoptatok is...
2011. nov. 4. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!