Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megvalosíthato lenne az hogy:...

5492 kérdése:

Megvalosíthato lenne az hogy: Van egy 150ccm es 4t motorom ami le van folytva 4kw-ra és segédmotorként használhassam. Mert a teljesitmény megfelel az elvárásnak és a jogszabályban szereplő vagy ra hivatkoznék és ara hogy egyéb motornak számit?

Figyelt kérdés
Csak az válaszoljon és értelmesen aki utána nézett. (légyszi) Én már utána néztem de mindenki más véleményel van még a rendörök is, valaki azt mondja hogy teljesen megoldhato és szabad lenne, más meg az elenkezöjét. Köszike.
2010. aug. 7. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A briggs fűnyírónak is 150ccm-es a hengere de az csak 3,5LE ami csak 2,5KW szal nem értem, hogyan lehet olyan erős.

Csak érdekességként jegyeztem meg...

2010. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Induljunk ki ebből:

"Az "M" kategória fogalma

Nemzeti kategória. Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg."

Tehát ha belsőégésű a motorja, akkor legfeljebb 50 köbcentiméteres lehet. Márpedig gyanítom, nem 150 köbcentiméter hasznos plazmatérfogatú fúziós erőmű dolgozik a vázban. Nincs tehát lehetőség arra, hogy ezt megoldd, mert az "egyéb erőforrás" gőzgépet, villanymotort, szélkereket, szteroidos hörcsög által tekert mókuskereket vagy bármi mást jelent, de egy a lényeg: nem lehet belső égésű motor. Ha ilyen, akkor legfeljebb 50-es lehet, nincs mód rá, hogy megkerüld.

(lassan hátha belátod és nem teszel fel minden egyes nap újabb kérdést a témában)

2010. aug. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
elösszöris ki a folytást de gyorsan :D msodszor én egy 250köbcetis nagy robogót használok 50eskét:D ha ez kielégitő válasz :D nem tudo m milyne motorod van de ha pl robogo akkor a 50és 125 150köbcetisek nem nagyon térnek el jo ha közelebrol szemugyre veszuk akkor igen de laikus számára nem tér el a rendor meg ugyse tudja megmondani hogy hány köbcetis :D szal nyugodan lehet akár egy b jogsival 150 mocit használni :D
2010. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második válaszoló azt írtad, hogy "vagy 4kW", tehát ezek alapján akár még használhatná is kismotorként, ugyhogy ne te legyél felháborodva!
2010. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem azt írtam. Érdemes lenne a teljes mondatot elolvasni:

"Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg."

Tehát a belső égésű motorra az 50 köbcentiméteres megengedett legnagyobb lökettérfogat vonatkozik. A "vagy 4 kW" a többi motortípusra (szélkerék, sugárhajtómű, villanymotor) érvényes.

2010. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!