Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszédfejlesztésre mikortól...

Beszédfejlesztésre mikortól ajánlott járni? Mit csinálnak ott? Mikortól van eredmény?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
milyen beszédfejlesztésre???? érdekelne, nem tudtam, hogy van ilyen, hogy beszédfejlesztés pedig mi aztán járunk már mindenhova, úszásra megyünk, tornára, logopédushoz, korai fejlesztőbe. mindezt azért mert 2 évesen nem beszél. úgy tudom másokat 2,5 éves korban küldenek
2011. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

18 hónappal ezelőtt akivel együtt szültem, majd egy szobába kerültünk, még most is tartjuk a kapcsolatot. Mivel az ő fia sem akar beszélni, így neki beszédfejlesztésre kell majd mostanában hordani a gyerkőcöt. Sajnos az enyém sem beszél (csak egész nap "makog" /nyög), ezért érdekelnének a tapasztalatok.

Az említett szobatárs kisfia most indult el kicsit későn érő típus, viszont az enyém 1 éves kora előtt ment, mindent korábban kezdett, okos, értelmes, mindent megért, ügyesen megérteti magát, ismeri az állatokat, van amelyiknek a hangját utánozza, minden testrészét 3 hónapja kérésre megmutatja, DE BESZÉLNI NEM AKAR!!!!!! :(

2011. nov. 3. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:
18 hónaposan nem is kell, hogy beszéljen még, előfordul ugyan, de sokaknál 2-3 éves kor között indul be a beszéd. Lányoknál elvileg 2.5, fiúknál 3 év a határ, addig lehet őket hagyni, ha egyéb gond nincs, ami fejlesztést igényelne. (pszichológus vagyok).
2011. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm a választ! Ez megnyugtatott!!!
2011. nov. 17. 23:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

Írnál nekem milyen egy korai fejlesztő, mit csinálnak ott? Mert mi is most kezdjük el megkésett beszédfejlődés miatt. 2,5 éves a fiam, de nem beszél:( Köszönöm.

2011. nov. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy valami méregdrága magánembert talált, aki jó pénzért bármilyen gyereket fejleszt. Hivatalosan 3 éves kor alatt szóba sem állnak veled.

Mi 3,5 évesen voltunk a Beszédfejlesztő Központban, ne gondold, hogy heti időpontot kaptunk. Fejlesszem én otthon, adtak egy-két feladatot, aztán csá.

Gyermekpszichológust felhívtam, persze, hogy fogad, 12.000 ft/alkalom.

2015. jan. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!