Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az hogy kruppos? Az én...

Mi az hogy kruppos? Az én kicsim is szokott szárazköhögni, nade ezt hogy állapítom meg, hogy mikortól kell. pl hidegpárásító?

Figyelt kérdés

2011. nov. 3. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Pl. szerezz be egy páratartalom mérőt, abból rögtön meglátod, hogy mikor kell a hidegpárásító.

Egy kruppos gyermek fulladozik köhögés közben. Ha sokszor van száraz köhögése a babádnak, akkor szerintem mindenféleképpen élesítsd be a hidegpárásítót, neki is és nektek is használni fog.

2011. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A krupp nem sima köhögés. Nem is köhögés (ami kilégzéskor jön), hanem pont a belégzés nehezített, húzva veszi a levegőt és ennek elég brutális, ijesztő hangja van.

A légutak nyálkahártyája megduzzad, emiatt nagyon szűk keresztmetszeten tud csak a levegő haladni, ezért a gyerek gyakorlatilag fulladozik.

(Ezért kell ilyenkor egyből hideg levegőre kivinni, vagy odaállni vele a hűtő elé, hogy a hideg levegőtől kicsit csökkenjen ez a duzzanat. )

Kruppal kórházba utalnak (legalábbis első alkalommal.)

Hidd el, ez nem olyan jelenség, hogy Te otthon ráérsz ezen filózgatni, kell-e párásító...

2011. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi, hogy lehet magas páratartalom mellett is kruppos a gyerek, ez nem ettől függ, hanem egy hajlam, és általában valami banális fertőzés váltja ki, hogy így megduzzadjon a nyálkahártya.

A hidegpárásító inkább terápia, mint megelőzés.

2011. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolso nagyon jol leirta. Amugy a felso garat resz szukebb az atlagnal,tehat ha beduzzadna kisebb a hely,ezert veszi nehezebben a levegot. Nagyon jol leirtad amugy,kedves elozo.
2011. nov. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!