Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hány hónapos korától...

Kinek hány hónapos korától volt a fenn napközben többet a baba, és aludt kevesebbet? Le is tudta magát kötni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Betöltötte a 3 hónapot, mikor 2-2,5 órát fent volt egyhuzamban. Kezdetben nem értettem mi van, így én hülye 1 óra után próbáltam elaltatni, mint régebben. De hamar rájöttem, hogy ez nem fog menni :))

Kiraktam hozzánk a játszószőnyegre először. Elkezdte élvezni.. ráadásul észrevette a kezeit is, így eléggé elfoglalta magát.


Most már úgy csinálom, hogy reggel felkelünk 6:30kor, megetetem, majd böfi és visszarakom a kiságyába. Ott elnézegeti a falát ill., a babakocsi játékát ( [link] feszítettem ki neki a fejvédőjéhez (tehát a mellkasa felett van a játék).

Ezt pörgeti, és ilyesmi.. én addig rendbe rakom magam, beágyazom, reggelizem, fertőtlenítek, etc.

Eltelik 1 óra, kihozom a játszószőnyegre. Elfoglalja magát és én is. Amikor rám néz, akkor meg elkezdem "szekálni" és csikizni. Ilyenkor nagyokat kacag és mosolyog, majd megint észre vesz valamit és az köti le.


Kétszer alszik 'nagyot' (3 órát egyhuzamban), az délelőtti séta és a délutáni séta folyamán van.

2011. nov. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A 2 nagy alvása mellett esetleg van kisebb is, vagy nincs? Most mennyi idős? Nekem is lassan 3 hónapos a baba, egyre többet van fenn, csak még 10-15 percnél tovább nem köti le magát, van hogy begurul és olyankor ordítás a vége.
2011. nov. 4. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 honapos kora korul volt fent tobbet a kisfiam. O is hasonlo idore tudta lekotni magat. A jatszoszonyegen elnezegette a lelogo figurakat meg egy zenelo csillagot de utanna siras kovetkezett. Ilyenkor felvettem setaltunk egy jot a lakasba, nezelodtunk, enekeltem neki aztan betettem a piheno szekbe a konyhaba es ott is elnezelodott. 4 honapos kora korul mar elkezdet huzogatni a jatekokat a jatszo szonyegen meg utogette oket, forgatta, nezegette, megkostolta. Ekkor talan-talan elvolt 20 percig is de nem mindig. Inkabb az ejszakai alvasa utan volt nyugodtabb es ilyenkor tudtam reggelizni ugy, hogy leultem melle a jatszoszonyeghez. 7 honapos kora korul kezdete lekotni magat es en kevesbe erdekeltem. Azert mert ennyi idosen tanult meg maszni es szetszrotam par jatekot a szobab kulombozo sarkaiba es imadott egyik jatektol maszni a masik jatekig. Nezegette, tovabbdobta aztan irany a kovetkezo. Volt olyan, hogy addig maszott egyik helyrol a masikra amig kidolt es bealudt annyira elfradt. En meg betettem a kisagyba. Most mar 21 honapos es nem kellek neki egyaltalan. Egyedul szeret jobban jatszani. :(
2011. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 hónaposnak nem is kell lekötnie magát 10 percnél tovább. igyekezz akkor csinálni a házimunkát amikor alszik, ha meg olyan dolgod van amit kénytelen vagy ébrenléti időben megcsinálni akkor vidd magaddal és énekelj neki, adj a kezébe érdekes dolgokat közben, hintáztasd a lábaddal ha mondjuk hordozóban van :)
2011. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Ma 16 hetes a lányom és nekem leköti magát. Mondjuk mi alapból úgy kezdtük az elején, hogy bementünk ha nagy baj volt, de ő hamar megszokta azt, hogy el kell lennie egyedül. Ezáltal hamar felfedezte a játékait.

Mondjuk én reggel és délután is játszom vala összesen 2-2,5 órát, de ő inkább nem igényli azt, hogy állandóan körülötte legyek.

2-2,5 órát elvan, majd elkezdi dörzsölni a szemét. Ilyenkor hasra rakom, megvárom amíg kinézelődi magát és lerakja a fejét. Ilyenkor beadom neki a cumit, 2-3× megsimogatom a hátát és már alszik is. Általában az evésekhez pontosan ébred, de van, hogy képes lefoglalni magát még 1 órára ébredés után. Tehát nem egyből üvölt/sír a kajáért.


Úgy látszik én szerencsés vagyok valamilyen szempontból, hogy nem vagyok 'odakötve' a gyermekemhez :)))

2011. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!