Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire számít a pontos...

Mennyire számít a pontos betartása a kajatáblázatoknak? Egyáltalán hogyan határozzák meg a hónapot, amikortól adható valamilyen étel?

Figyelt kérdés
A sorrend a lényeg, és hogy elteljen bizonyos idő új ízek bevezetése között, vagy totál pontosan tartani kell, hogy pl 7 hónapos kortól mehet csak a túró? És mi van, ha 6 hónapos és 1 hetesen adom kerek 7 hós helyett?
2011. nov. 4. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Én inkább később adtam picit, mint előbb az ajánlott dolgokat. Nem mondom, hogy feltétlen bajt jelent, ha előbb adod, de mivel nem vagyok szakértő, ezért inkább hittem az ajánlásnak, mint az e téren saját tudatlan agyamnak. :)

De amúgy totál pontosan nem muszáj tartani, én sem vesztem meg a táblázatoktól, nem nézegettem naponta.


A sorrend szerintem nem lényeg, lehet kezdeni almával-répával-őszivel-krumplival, ki hogy gondolja. A lényeg, hogy teljen el egy kis idő az új ételek között, hogy kiderüljön, ha valamire allergiás.

2011. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Látod pont erről van szó, amit te felvetettél. Az én meglátásom szerint legalábbis. Attól, hogy koppra betöltötte a 7 hónapot nem hiszem, hogy annyi minden változik. Úgyhogy én csak nagyjából figyelek rá, közelítsen azért az időpont. Aztán valahogy azt veszem észre magamon, hogy amíg picike volt inkább figyeltem rá. Most 8 hónaposan már azért engedékenyebb vagyok. Néhány falattal el-el térünk a táblázattól.
2011. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én betartottam, sőt inkább később adtam. Miért adnám hamarabb, mi értelme? Nem véletlenül találték ki, hogy X ételt betöltött hány hónaposan javasolt adni.

Semmit nem veszít a babád, ha betartod... Csak nyerhet: pl. elkerülhet allergiát, gyomorbántalmat, stb.

Szerintem.

2011. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de hogy jön ki a kerek hónap? miből kutatják ki ezt?
2011. nov. 11. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:

A kerek hónap azért jön ki, mert így érti a nép. :)

Egyszerűbb azt mondani, hogy 8 hónaposan már ehet ezt-azt, mintha azt írnák, hogy a kutatások szerint 7 hónap 3 hetes 4 naposan érett meg a gyomor bizonyos étel feldolgozására.


Gondolom a megfigyelések, kutatások alapján tudják, hogy a babák hogyan reagálnak egyes ételekre akárhány hónapos korban.

2011. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha megnézitek, annyira mást, és mást ír minden táblázat, hogy rendesen belezavarodik az ember, hogy akkor mikor is szabad mit?

Az egyik teljesen ellentéte a másiknak. "Glutént már kapjon 4.hónaptól...", "Óóóh, Isten őrizz, hogy gluténeset kapjon a baba egy éves kor alatt..." csakhogy a leggyakrabban emlegetett ajánlást említsem.

Az én kisfiam nagyon hasfájós volt, sőt még ma is az egy kicsit, ezért én mindent egy kicsit csúsztatva vezettem be nála, hogy az emésztése tutira meg tudjon vele bírkózni.

Azt is tudom-ahogy előttem is írták-,hogy ez nem úgy megy, hogy 5 hónap, 28 napos baba még nem kaphat ezt, meg azt,... a 6 hónapos meg már igen.

Egy kicsit olvassuk el, hogy nagyjából mikor jön el mindek az ideje, és közben hallgassunk saját anyai ösztönünkre a babánkkal kapcsolatban. Az allergénekkel kell csak vigyázni, szerintem, azzal jobb ha betartjuk az ajánlásokat.

2011. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!