Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek dohányzik a...

Anyukák, akiknek dohányzik a párjuk, nálatok is állandó vitatéma? Vagy tényleg csak engem akaszt ki?

Figyelt kérdés
11hónapos a kislányunk, jelenleg még fél évig jó gyedet kapok, de 2 éves koráig itthon szeretnék vele lenni, tehát majd fél évig csak a gyes lesz már.Férjem sokat dolgozik, így azért viszonylag jól keres, de a cigije rengeteg pénzt elvisz...Általában napi egy doboz, de hétvégenként megvan az másfél doboz is, most hogy drágulni fog a cigi majd 20ezer ft fog erre elmenni...Már azzal nem is próbálkozom hogy az egészsége miatt, hanem anyagilag is megérné, ha legalább csökkentené, de nem érdekli, pedig anno megbeszéltük ha babánk lesz abba hagyja.Én is dohányoztam igaz nem ilyen sokat mint ő, de én mióta megtudtam hogy terhes vagyok nem gyújtottam rá, pedig még ha én is szívnám még többe lenne.Ez az egész abból robbant ki most belőlem, hogy látta hogy feladtam a lottót, és vettem mellé 1 karapóssorsjegyet, erre flegmán szinte odavette nekem, hogy látom csak a cigimen akarnál spórolni, de magadnak mindent...Hát végem lett:Elmondtam hogy mekkora bunkó, mert az hogy hetente nekem elmegy 1000ft erre a hobbimra nem egyenlő az ő heti majd 5000 ft-os cigipénzével, és mióta én még egy télikabátot se veszek magamnak hogy spórolni tudjak, ő meg erre képes ennyi pénzt elverni.Engem zavar ez csak ennyire, vagy máshol is vitatéma ez?????
2011. nov. 4. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Hát nálunk ez fordítva van, én dohányzom, a párom nem. Engem nem az akaszt ki, hogy ő vagy én mennyit költünk a hobbinkra (pedig nem vagyunk dúsgazdagok), hanem az, hogy a páromtól egyebet sem hallok, csak hogy miért cigizek. A lakásban soha nem dohányzom, máshol sem ha velem van a gyerek egy helyiségben. Ezt te hiába ecseteled neki folyton, nem fogja abbahagyni, sőt, még csak azért is.... (tapasztalatból beszélek) Talán ha nekem sem mondanák állandó jelleggel akkor lehet, hogy egyszer csak én is abbahagynám. De egyelőre nem akarom. Azzal szerintem csak rosszabbat csinálsz, azért vetette oda neked azt amit, mert te sem hagyod őt békén. Ha te is cigiztél tudhatnád, hogy nem olyan könnyű lemondani róla. Engem az akaszt ki, hogy a párom is cigizett, nehezen hagyta abba, és mégis állandó jelleggel rajtam lóg. Hagyjon már engem is nyugodtan és engedje meg már nekem, hogy ennyi élvezetem legyen nekem is egy munkaszünetben vagy egy kávé mellé.
2011. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez aranyos,mint két kicsi óvodás:))) A férj azonnal védekezőállásba fúrja magát és kapásból tűzel:)) Szerintem a gyerekességen kellene túllendülni, és felnőttek módjára, nem vádaskodva megbeszélni az anyagi helyzeteteket és a lehetőségeket. Ha költségvetést írtok az sokat segít, mert akkor látjátok mi van, mire futja, mire marad még.

Ha szükséged lenne télikabátra, akkor ezt EL KELL MONDANI neki, nem pedig sértődötten, csúnya szavak kíséretében a fejéhez vágni. Hidd el, ha végeztetek a költségvetéssel és azt mondod a szeretett férfinek, hogy nagyon szeretnél egy télikabátot, mert a régi már elnyűtt, egészen másképp fog a dolgokhoz állni. Hisz, nem is olyan rég még az eskövőtök mámora volt..és most hol tartotok??

Ajánlom figyelmedbe: John Gray: Mars és Vénusz alapkötetét! (van több része)

2011. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

1 éves gyerek van.

A párom cigizik és heti 2-3 sört is megiszik, plusz a benzin. (nem lenne fontos kocsival járni dolgozni)

Én meg egy szakadt csizmában járok, meg egy ezer éves kabátban fagyoskodom.

De nem foglalkozom vele, márciusban megyek vissza dolgozni és akkor jó lesz minden.

Külön kasszán vagyunk, így tökéletes! Nekünk!

2011. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Engem az akaszt ki hogy az én párom is esküdözött hogy ha megszületik a baba abbahagyja a bagót! Ehhez képest a lányunk már 20hónapos és a mai napig cigizik. Nem azzal van a bajom hogy szívja,hanem hogy ígérget feleslegesen!

Én is cigiztem,de a pozitív tesztnél letettem,azóta nem gyújtottam rá. Előtte tömős cigit is szívtunk,most már teljesen visszaállt a rendesre. Az viszont igaz hogy kevesebbet szív! Nem iszik,nincsenek rossz szokásai,ennyi jár neki. Az más tészta hogy nagyon rossz "hobbi"!

2011. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindegy mit csinálsz, mit mondasz. A dohányosoknál intolleránsabb ember nincs. Én ezért soha nem is kezdtem dohányossal.
2011. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
megértelek titeket, én kismama vagyok és a férjem dohányzik. a havi 20 ezer Ft-on kívül az zavar, hogy nincs kedvem csókolózni csak amikor reggel még frissen fogat mosott vagy rég gyújtott rá. Az intimitás elveszik. Nem értik meg mennyire zavaró szájszaga van egy dohányosnak.
2011. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A férjem még ecigit is beszerzett, és párhuzamossan szívja.

Pedig azt igérte, hogy legalább a normált elhagyja, hogy szaga ne legyen.

Amikor arról volt szó, hogy le teszi a cigit akkor a fiunkkal voltam várandós, már a lányunk is lassan 10hónapos és még semmi:S

Jah és ő qvára nem kéne, hogy bagózzon, a pénzt "lexarom", de vígözvegy nem akarok lenni, és ha így folytatja...:S

2011. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
az én férjem is cigizik. néha zavar, de tudom h nem segit ha állandóan ostromolom, hisz én is cigiztem anno. de azért cserébe megveszek magamnak mindent amit kivánok és a kislányunknak is. ha kérdi minek kell, mondom én nem égetem el a pénzt, hanem ezt vagy azt veszek és megérdemlem:)
2011. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 krisztivan ***** válasza:
Párom dohányzik.Sose gyújtott rá a lakásban és a gyerekkel egy szobában sem.Úgy oldotta meg a spórolást,amikor velünk van akkor nem gyújt rá csak a munkahelyén vagy ha elmegy bulizni(már 1X volt a 14 hó alatt).Én is láncdohányos voltam ,tudom hogy nehéz letenni és nem is akarom elvenni tőle a szokását,szerintem így teljesen korrekt a dolog.Nekünk ez jött be.
2011. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire kereshet jól a férjed, ha a télikabátod múlik az ő cigijén.

Lehet, hogy csak egyszerűen sokat dolgozik, sok a stressz és emellett még te is szekálod.

Örülj neki, hogy csak ez a rossz szokása van, ha emellett jó férjnek és apának tartod, nézd el neki ezt.

Sajnos sokszor a gyermekkel otthon ülő anyukák nem tudják milyen munka után még otthon is helyt állni. Én is anyuka vagyok, és most jöttem erre rá, amikor a kislányom bölcsibe került és munka után még kergetem a játszótéren.

2011. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!